Статті

Ідеальний кавун: який він?

Ну ось і серпень на порозі… А серпень у нас, як відомо – сезон кавунів. На жаль, херсонських кавунів у нас нині не буде, зате нам обіцяють свої, одеські. Так що поласувати цією смачною ягодою нам, сподіваємося, все ж таки вдасться. Але як часто буває, що, здавалося б, привабливий на вигляд кавун виявляється недозрілим і несмачним. У той же час, цієї помилки легко уникнути. Напередодні кавунового сезону «Одеське життя» нагадує, як правильно вибрати стиглий та смачний кавун.

В першу чергу, щоб переконатися, що плід дійсно стиглий, зверніть увагу на колір його шкірки. У стиглої ягоди сильний та послідовний візерунок смуг. Зелені частини мають бути насиченого темного кольору, а бліді – світло-жовтими.

При цьому бажано вибирати кавуни, які виглядають тьмянішими, адже дуже блискучі ягоди можуть виявитися недозрілими.

Потім знайдіть на шкірці кавуна польову пляму. Ця тьмяна частина показує, що ягода лежала на землі, доки дозрівала. Її колір має бути кремово-жовтим або навіть майже помаранчевим. Якщо ж колір плями білий або жовтий, краще вибрати інший кавун.

Наступне, що потрібно зробити при виборі кавуна – оглянути його стебло. У ягоди, яка мала достатньо часу на дозрівання, він сухий жовто-коричневого кольору. Якщо ж «ніжка» залишилася зеленою, це може свідчити про те, що кавуну не вистачає смаку та солодощі.

Ще один вкрай дієвий спосіб точно всім відомий: постукайте по плоду і послухайте звук. Якщо звук глибокий і порожній, в кавуні багато води, тобто він заспівав. Якщо ж звук щільний – шкірка надто товста, а ягода ще не дозріла.

Також якщо ви оберете найважчий кавун, у вас є більше шансів взяти ідеально стиглий плід. Зверніть увагу і на форму: якщо він круглий і рівномірний, швидше за все, він буде ароматнішим. Овальні плоди водянисті і не такі солодкі.

І, нарешті, купуйте кавуни в сезон, адже в інші пори року він уже не матиме того смаку та набору корисних якостей.

Нагадаємо, аграрії Одеської області відвели під баштанні культури 3200 га землі, з них 2500 га – під кавуни, а решта – під медові одеські дині.

Вас також може зацікавити:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини партнерів

Як вигідно купити пластикові вікна: поради та рекомендації

Сучасний ринок пропонує широкий вибір варіантів, і щоб зробити правильний вибір, варто врахувати декілька ключових… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 18 жовтня: перші заморозки

Завтра, у п'ятницю, 18 жовтня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна осіння… Читати далі

2024-10-17
  • Новини

Автівка задарма: шахрай з СІЗО продавав неіснуючий позашляховик

В Ізмаїльському слідчому ізоляторі на Одещині ув’язнений продав через інтернет неіснуючий позашляховик. Жертвою шахрая став… Читати далі

2024-10-17
  • Статті

Падали карнизи, стіни і балкони: 5 найпотужніших землетрусів в історії Одеси

Одеса, з моменту свого заснування, неодноразово стикалася з природними катастрофами, які змінили не тільки вигляд… Читати далі

2024-10-17
  • Статті

В Одесі пройшов не зовсім звичайний футбольний турнір (фоторепортаж)

В Одесі футболісти вийшли на поле аби зіграти пам’ятні матчі на згадку про трьох захисників… Читати далі

2024-10-17
  • Здоров'я та Медицина
  • Статті

Донор з Одещини врятував три життя: як працює трансплантологія та як жертвують органи

Майже сто років тому український хірург зробив першу пересадку нирки у світі. З того часу… Читати далі

2024-10-17