Новини Одеси та Одеської області

Як упоратися зі стресом під час війни

Як упоратися зі стресом під час війни

Віктор Андрусів, керівник школи державного управління імені Сергія Нижнього, дає кілька порад, як долати стрес під час війни з російськими агресорами.

Зараз багато наших співвітчизників починають впадати в депресію та стрес. Віктор Андрусів ділиться своїми способами боротьби із цими негативними станами.

1. Прийміть, що історія з війною буде тривалою. Щогодини і щодня ви сподіваєтеся, що це все ось-ось закінчиться. Таким чином, ви самі себе постійно розчаровуєте. Тим більше коли ситуація ускладнюється. Скажіть собі: це надовго.

Це допоможе вам змінити свій спосіб мислення з “і навіщо (щось робити), зараз все закінчиться”, до “краще це зробити, тому що невідомо що далі”. Вже це змінить вашу модель поведінки у бік ефективнішого виживання.

2. Фокусуйтеся тут і зараз. Зрозуміло, що ви хочете осягнути весь фронт і зрозуміти, коли все скінчиться. В результаті вам бракує інформації та даних, і ваш аналіз тягне за собою страх, що ми програємо війну. Особливо коли ви ще пару дезінформацій схопили.

Не вірте будь-яким інсайдам поза владою та генштабом. Я бачу ці інсайди щодня, і всі вони не справдилися. Вірте у ЗСУ, український народ та Майдан.

3. Займіть себе чимось. Роздавайте продукти, посидіть на блокпості, пишіть росіянам їхні втрати. Просто пройдіться районом. Зрештою, можете позайматися спортом вдома або щось подібне. Не сидіть у новинах весь час. Це нічого не змінює, але зводить вас з розуму.

4. Позбавтеся почуття провини. У багатьох почуття провини та безпорадність. Хтось за те, що виїхав із Києва, хтось не взяв автомат до рук тощо. Це все дурниці.

По-перше, зараз воюють по-справжньому лише професіонали. Це спецназівці, арти, танкісти, авіація тощо. Всі ці люди роками тренувалися воювати, мають навички та можливості. Вони професіонали, і зараз їхній час. Більшість інших військових поки що сидять по точках дислокації, працюють у забезпеченні, охороні тощо. Не підготовлений воїн під час війни є м’ясом та статистикою. Не треба ворогові покращувати статистику своєю не підготовленістю

По-друге, якщо ви поїхали із зони бойових дій – ви вчинили добре для військових. Вас не потрібно годувати, витягувати з-під завалів, евакуювати – це все божевільний ресурс, який захисники не можуть собі дозволити.

І, по-третє, не важливо, що саме ви робите для перемоги: вбиваєте кадировців чи привезли борщ на блокпост – це все цегла, яка будує нашу перемогу. Бо воює не лише армія, воює весь народ.

Раніше ми писали, як поводитися з дітьми під час війни, як підтримати їх .

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: