Новини Одеси та Одеської області

Одеські історії: «сухі ворота» знаменитого голкіпера Віктора Близинського

Одеські історії: «сухі ворота» знаменитого голкіпера Віктора Близинського

12 лютого 1924 року в Одесі народився футболіст, один із найкращих воротарів в історії одеського футболу, кумир одеських уболівальників Віктор Близинський.

Віктор Миколайович починав грати у футбол у «дикій» збірній Молдаванки, а вперше став у ворота у юнацькій команді «Снайпер», яка була створена при заводі «Кінап». Пізніше Близинський почав грати в одеській команді «Харчовик», де провів шість сезонів, близько 100 матчів, і в 25 із них, завдяки Близинському, у ворота одеситів не було забито жодного м’яча.

Віктор Миколайович славився своєю знаменитою стрибучістю, яку розвивав не лише на тренуваннях — проходячи вулицею, на подив перехожих, він раптом підстрибував, зриваючи листок із верхніх гілок дерева, і за кілька метрів повторював трюк. За спогадами сучасників, одеський голкіпер нічого не боявся, коли потрібно було захистити честь своєї команди — він міг накрити м’яч буквально біля ніг форварда. Близинський славився неймовірними стрибками, брав навіть найважчі м’ячі біля верхніх кутів воріт.

Виктор Близинский

Кар’єра знаменитого воротаря закінчилася 1953 року, коли він грав за армійську команду ТДВ. У зустрічі з таллінськими футболістами Близинський зазнав серйозної травми — розриву меніска — і продовжувати воротарську кар’єру вже не зміг.

У молодості Близинський закінчив автомеханічний технікум і багато років працював на Одеському автоскладальному заводі, обіймав і керівні посади. Футболу був відданий до кінця життя, бував на всіх іграх, в яких брав участь «Чорноморець», ділився досвідом, розповідав про легендарних колег по команді. Крім того, Віктор Близинський заснував Клуб одеських воротарів, а в 2001 році був включений до переліку найкращих футболістів Одеси XX століття.

Помер Віктор Близинський у квітні 2005 року.

Джерела: odessa-memory.info, Вікіпедія


Одеські історії: де і коли в Одесі з’явилася перша піцерія

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції