Новини Одеси та Одеської області

Герої наших днів: командир батальйону одеської бригади вивів із оточення 10 поранених бійців

Герої наших днів: командир батальйону одеської бригади вивів із оточення 10 поранених бійців

Командир батальйону одеської 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу старший лейтенант Сергій Ткачук героїчно вивів із повного оточення поранених бійців.
Про подвиг свого побратима бійці мехбригади розповіли на своїй сторінці у Facebook.

У квітні командування поставило Сергію надскладне завдання – доставити оточеним рашистами бійцям в одному із сіл зброю та евакуювати звідти поранених. Боєць погодився, хоч і усвідомлював усі ризики.

«Мені здавалося, що це квиток на один кінець, але накази командування не обговорюються. Вночі ми рушили морем. Дорога була нелегкою, понад чотири години ми йшли посеред шторму»,

– розповів Сергій.

Читайте також: Поранений танкіст із одеської мехбригади проповз 6 кілометрів, щоб дістатися своїх

Заздалегідь попередивши командирів оточених підрозділів, Сергій після прибуття використав вогонь дружньої артилерії як прикриття і почав оперативно передавати озброєння та забирати поранених.

«Росіяни нас помітили лише коли виходили звідти. І тоді почався жах. Човен був перевантажений, ми не могли відійти швидко. А орки били прицільно – ще метр і було б пряме влучення з БМП-3. Тоді хвиля опустила нас, і снаряд пролетів повз. Зв’язок зник, ротні доповіли, що ми можемо не повернутися. Але Бог дав, все обійшлося».

Через деякий час продовжувати йти морем неможливо. Човен поступово тонув, а вода була крижаною. Поранені хвилювалися, казали, що краще загинути на суші, ніж у морі. Але Сергій зберігав спокій.

«Ми висадилися далі за призначення. Хто міг іти, рушив зі мною. Їм було важко, але не можна було зупинятися. Дійшли до одного з населених пунктів, де викликали пошукову бригаду»,

– Розповів боєць.

Ще на тему: Одеська мехбрига показала знищення ворожої БМП-3 з підривом боєкомплекту

Завдяки героїчним та професійним діям Сергія Ткачука було врятовано життя 10 захисників. Наразі вони отримують медичну допомогу, а Сергій продовжує виконувати бойові завдання.

«Єдине, що було страшно – втопитись у тому штормі. Тому що я хотів людей урятувати. Побратими сказали мені, що таке здатний тільки я. Не знаю чому. Напевно, довіряють».

За виявлену мужність та самовіддані дії Указом президента України старшого лейтенанта Сергія Ткачука нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня. А наказом міністра оборони України за визначні заслуги у забезпеченні обороноздатності України та бездоганну військову службу, високий професіоналізм, честь та доблесть йому вручили нагородний пістолет Glock-19.

орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

пістолі Glock-19

Сергій Ткачук розпочав свій бойовий шлях солдатом у далекому 1998 році. З 2014 року захищає Україну від російської агресії. Вдома на нього з перемогою чекають дружина та дві доньки.

«Подібна історія – приклад історичного героїзму українського народу і завдяки таким вчинкам ми неодмінно переможемо!»,

– додали бійці одеської мехбригади.

Читайте також: Війна в Україні, день 96-й: наступ на Донбасі та успіхи нашої авіації

Фото з Facebook-сторінки 28-ї окремої мехбригади імені Лицарів Зимового Походу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: