Новини Одеси та Одеської області

Фахівець-дієтолог розповіла, як прийти до тями після свят

Фахівець-дієтолог розповіла, як прийти до тями після свят

Новорічні свята – найочікуваніші. Але найчастіше враження від них псується переїданням. Ми помічаємо, що святкова обжерливість пішла швидше на шкоду здоров’ю, ніж на користь. Як позбавитися тяжкості в шлунку і повернути систему травлення в хорошу форму, розповіла дієтолог Ганна Душкова.

Голодування – не вихід

Після свят багато хто намагається схуднути, сідаючи на строгу дієту. Але я не раджу піддавати організм такому стресу після інтенсивного харчового навантаження. Голодування справді допоможе скинути кілька кілограмів, але здоров’ю це швидше зашкодить, ніж піде на користь. Та й втрачена вага швидко повернеться. До того ж при дієті в першу чергу тануть не жири, а білки та вуглеводи, внаслідок чого людина втрачає енергію, почувається млявою та знесиленою. Крім того, через нестачу поживних речовин та мінералів може погіршитися стан шкіри, волосся та нігтів, знизитися імунітет, який взимку нам особливо необхідний.

Але є й хороша новина: як правило, набрані за свята пара-трійка кілограмів – це переважно зайва вода, а не жир. Доведено, що за один день наш організм може набрати не більше 150 г жирової тканини, а все інше – вже рідина. Як правило, її утримує сіль, що входить до складу заправок та соусів, якими щедро присмачуються усі святкові страви. Якщо суттєво обмежити вживання солі та оздоровити раціон, частина набраного «баласту» піде сама собою.

Дотримуємося режиму

Щоб допомогти організму позбутися зайвої рідини та залишків «харчового сміття», що накопичилося в нижніх відділах кишечника, важливо нормалізувати режим харчування. Вранці за півгодини до їжі випивайте склянку теплої води з додаванням чайної ложки натурального яблучного оцту або лимонного соку – цей напій покращує травлення. Не замінюйте сніданок чашкою кави, їжте повноцінно. Але не здумайте доїдати святкову картоплю з відбивною та олів’є. Приготуйте парові тефтелі, омлет, вівсяну або гречану кашу, салат з відвареного буряка.

Протягом дня також слідкуйте за харчуванням: намагайтеся їсти часто, але дрібно, невеликими порціями. Виключіть із раціону ковбасні вироби, маринади, свинину, хліб, випічку, солодощі (крім меду), консерви, пакетовані соки, майонез, кетчуп, солодке газування, алкоголь. Водночас організму та фігурі підуть на користь відварене нежирне м’ясо, дієтичні супи, каші, овочеве рагу, квашена капуста, кисломолочні продукти, цитрусові, печені яблука, зелений чай, трав’яні відвари. Крім того, потрібно пити більше чистої негазованої води (до 2 літрів на день).

Важливо також вечеряти не пізніше ніж за 3 години до сну (якщо не можете заснути на голодний шлунок, випийте склянку кефіру) і лягати спати до півночі (при нічному способі життя порушується метаболізм і організм починає запасати жири).

Але майте на увазі, що для розвантаження організму після свят такого режиму харчування та способу життя потрібно дотримуватись не пару днів, а два-три тижні – тільки тоді ви зможете відчути реальний результат своїх зусиль.

Зарядка, прогулянка та йога

Багато людей починають боротися з зайвими кілограмами, що з’явилися, активними спортивними тренуваннями. Але читачам у віці не варто старатися з гантелями та тренажерами. Поступово та безболісно повернутися у форму допоможуть пілатес або йога: вони змусять працювати м’язи, але не дадуть підвищеного навантаження на серце. Для цих занять не обов’язково бути суперспортсменом – достатньо освоїти комплекс вправ на розтяжку та найпростіші асани (пози в йозі). Корисні та скручування – вони не лише підтягують проблемну зону в районі живота, а й стимулюють роботу нирок, підшлункової залози та печінки.

У будь-якому віці рекомендовано плавання, танці, тривалі прогулянки на свіжому повітрі та енергійна ходьба на великі відстані – щонайменше 2-3 кілометри. Повернувшись додому, постарайтеся протягом години утриматися від їжі.

Багато хто, щоб звільнити організм від «святкового баласту», застосовують очисні клізми та гідроколонотерапію. Я не рекомендую ці процедури, оскільки вони прямо не впливають на процес очищення організму, але можуть негативно позначитися на стані шлунково-кишкового тракту.

Корисні напої

Відновитися після свят допоможуть соки та компоти домашнього приготування.

  • Регулярно варіть компот із сухофруктів, багатих вітамінами та мінеральними речовинами. Особливо корисні родзинки та курага – через високий вміст калію, покращує роботу серцевого м’яза.
  • Двічі на день після їди пийте півсклянки теплого трав’яного настою на основі шавлії, ромашки або меліси. Вони нормалізують травлення, знімають знервованість, покращують сон.
  • Готуйте фреш із бурякового та морквяного соків, змішаних у рівних пропорціях – вітаміни, пектини та клітковина, що містяться в них, швидко покращать роботу кишечника.

Розвантажувальні дні

Багато хто після свят активно практикує один-два рази на тиждень «розвантажувальні дні» – на кефірі, гречці, яблуках чи нежирному сирі. Цей метод дійсно ефективний, але він підходить тільки здоровим людям, які не мають хронічних захворювань, проблем із шлунково-кишковим трактом та артеріальним тиском. Тому, якщо вам за 50, Перед початком розвантаження обов’язково порадьтеся зі своїм сімейним лікарем.

Ірина Лебединець

Фото: Марина Завгороднюк

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції