Новини Одеси та Одеської області

 Україна знаходить докази сексуальних злочинів окупантів: огляд світових ЗМІ

 Україна знаходить докази сексуальних злочинів окупантів: огляд світових ЗМІ

Перші шпальти світової преси про війну росії в Україні за 6-7 січня 2023 року .

  1. Велика Британія «Financial Times» – «Трюк» Путіна. Київ відкидає заклик до припинення вогню»

Незважаючи на те, що Володимир Путін наказав припинити вогонь на 36 годин у зв’язку з релігійним святом, вчора бойові дії тривали з обох боків. Київ відмовився скласти зброю, розцінивши поступку російського президента як прийом Москви.

Натомість, щоб продовжувати захищати росіян від війни, Путін змінив тактику, що, на думку аналітиків, готує їх до нових жертв, включаючи подальшу масову мобілізацію

чоловіків бойового віку.

Підпис під фото: Дівчина у традиційному українському вбранні на святкуванні православного Різдва у Львові

  1. «The Daily Telegraph» – «Пожежна частина України потрапила під удар за кілька годин до перемир’я»

Захід засуджує лицемірство Путіна після нападу, який убив одну людину напередодні перемир’я, призначеного для святкування православного Різдва

Російська артилерія вчора вдарила по пожежній частині в Херсоні на північному сході України, убивши одного пожежника за кілька годин до початку встановленого Кремлем режиму припинення вогню на святкування православного Різдва. Обстріли також тривали в районі Донбасу після полудня, передбачуваного початку першого в країні режиму припинення вогню з початку війни в лютому. Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив: «Росія оголошує перемир’я опівдні, а вранці поспішає нанести удар».

  1. Хорватія «Večernji list» – «Зміна кордонів України призвела б до світової катастрофи».

  1. Австрія «Salzburger Nachrichten» – «Росія залишається палієм війни в Україні»

У п’ятницю вранці набула чинності одностороння угода Росії про припинення вогню в Україні. Її не можна сприймати як серйозний внесок у мир, незалежно від того, чи відзначається він у православне свято. Скоріше, це цинічна постановка, задумана лицемірною трійцею Москви: політика, церква та армія.

Кремлівський бос хоче показати росіянам і співчуваючим на Заході, що він зацікавлений у мирі. Відповідно, якщо Україна та її союзники з НАТО та ЄС навіть не хочуть, щоб зброя мовчала на Різдво, вони і є справжніми розпалювачами війни.

Насправді, Путін не відступає ні на дюйм від своїх деструктивних планів в Україні. 1 січня він дав зрозуміти українцям, як мало його турбують мирні свята. Новорічне привітання з Кремля прийшло на дроні.

Російська церква надала аргумент на користь припинення вогню святкуванням православного Різдва. Її лідер, патріарх Кирило, як  явний прихильник війни, не може бути надійним прихильником миру, навіть якщо він розрахований лише на 36 годин.

Реальний аргумент на користь припинення вогню криється у стані російської армії. Вона стояла нерухомо принаймні в перші години перемир’я. Однак через її важкі втрати припущення очевидне, інакше вже й бути не може: війська Путіна потребують перепочинку.

Той факт, що Україна не дає їм цього зробити із фальшивим припиненням вогню, не робить її палієм війни. Вона була і залишається країною, яка борониться від нападу.

  1. Бельгія «De Morgen» – «Броневики для України. Цим ви дійсно можете завдати шкоди росіянам»

  1. Німеччина «F.A.Z» – «Різдво в Україні»

У тіні війни – 6 і 7 січня – численні православні святкують народження Ісуса Христа. Так само в Україні, як тут у Києві у п’ятницю, військові та мирні жителі.

Путін оголосив про припинення вогню на свята – оголошення, яке в Україні відкинули як цинічне. Незначна більшість українців нещодавно проголосувала за святкування Різдва 25 грудня. Це була не тиха ніч. В цей день Путін бомбив лікарні, дитсадки та церкви.

«Marder та Patriot мають доставити до кінця березня»

  • Росія: Це крок до ескалації конфлікту
  • Депутати вимагають танків «Леопард».

«Де воля, там і броня»

Якщо вірити віце-канцлеру, українці можуть не тільки радіти з того, що нарешті «Marder» доставили з Німеччини. Згідно з останньою заявою Хабека, за застарілим БТР повинен відразу ж послідувати основний бойовий танк «Леопард»: «Ми завжди адаптуватимемо наші поставки до потреб на полі бою». бойові танки для визволення окупованих територій. Але «Marder»  – не «Леопард». Він може підтримувати піхоту у боях з піхотою, але не може замінити у боях з основними бойовими танками супротивника.

Звісно, українці давно знають, що не кожне слово з Берліна слід брати за чисту монету. І що там ще потрібен час, щоб звикнути до ідей, які вважалися немислимими у коаліційних партіях до 24 лютого минулого року.

Канцлер Шольц також порвав із політикою недоставки зброї до зон бойових дій у своєму виступі про рубіж століть.

Але переконання партій та апаратів, що стоять за цією багаторічною стриманістю, не зникли відразу, як показали дискусії про «наступальну і оборонну зброю» або легкі та важкі танки.

Постачання німецької зброї в Україну ніколи не ґрунтувалося виключно на тому, що Україні потрібно було б на полі бою, хоча й були неодноразові заяви, подібні до заяви Хабека в Берліні.

В іншому випадку їм довелося б надати минулої весни зенітні танки, самохідні гаубиці та «Marder», які Україна отримала або має отримати у найближчому майбутньому.

Небажання надавати Україні великі системи озброєння та навчати на них українських солдатів спостерігалося не лише у Німеччині. На сьогоднішній день жодна західна держава не надала Києву сучасних основних бойових танків, бойових літаків або ракет класу «земля-земля» великої дальності.

Прямого виправдання цьому не чути. Гаубиці, системи залпового вогню, системи ППО і після десяти місяців відмови тепер ще й БТР власного виробництва – так, а бойові танки та винищувачі-бомбардувальники все ж таки – ні?

Причину цього слід розуміти з фрази, яку Федеральний канцлер повторює знову й знову: НАТО не хоче стати партією війни. Але що вона хоче?

Вона хоче посилити військовий тиск на Путіна за допомогою дозованих постачань зброї, щоб він припинив свою терористичну війну на знищення.

Але Захід не хоче, щоб Україна завдала Путіну принизливої поразки, яка поставила б під загрозу його режим.

Західна державна канцелярія побоюється, що єдиним виходом буде ескалація війни (до ядерної) або агресія проти країн НАТО. Обидва варіанти здаються малоймовірними.

Але у випадку з Путіним, як показує напад на Україну, доводиться зважати на рішення, які з точки зору Заходу здаються ірраціональними.

Проте курс обережності має власну ціну. Українці щодня платять найбільшу кількість смертей та руйнувань.

Якщо Захід побоюється загроз Путіна, це не лише збільшує ймовірність продовження цієї кампанії, а й підвищує ризик її повторення в інших місцях.

Шантаж чи навіть завоювання інших держав є останньою бізнес-моделлю, що залишилася у російського диктатора. Тому за грандіозними заявами Заходу про підтримку боротьби українців за свою свободу і навіть за саме їхнє існування мають слідувати відповідні дії заради власного авторитету.

Той, хто не хоче якось захищати цінності Заходу власними військами, які – це знову і знову чутно в Берліні – зараз захищають українці, має дати їм необхідну зброю, щоб зробити це зараз, а не лише у віддаленому майбутньому.

Український наступ зупинився. Навесні виникає загроза великого наступу росіян.

Для оборони та звільнення інших районів українській армії потрібні бойові танки. Десять місяців війни зменшили їхні запаси.

У Бундесверу замало танків «Леопард», щоб мати можливість поставити їх значну кількість. У французької армії справи не кращі. Проте, на задвірках німецьких кузень зброї досі лежать десятки старіших типів «Леопардів». А законсервованих «Абрамсів» на американських складах достатньо. Оголошене зараз постачання німецьких, французьких та американських танків показує, що де є воля, там і танк. Українці навіть були б вдячними за БТР Пума.

  1. Франція «Le Monde» – «Відродження популярності Степана Бандери»

  1. Італія «”La Repubblica” – “Дати щит Києву”

       «Прохання США до уряду», «Радник з безпеки Салліван дзвонить до Палаццо Кіджі. Вашингтон наполягає на постачанні протиракетної системи. Наприкінці місяця відбудеться саміт між союзниками у Рамштайні. Париж та Берлін оголошують про відправку додаткових озброєнь, щоб заблокувати росіян. Путінське перемир’я обмежує зіткнення, але не зупиняє війну»» –

  1. Швеція «Aftonbladet» – «Фото викриває страх Путіна»

Нові ознаки параної президента

Припускають, що під час новорічного звернення Володимир Путін оточив себе найманими статистами та одягнув бронежилет.

Це розпалює чутки як про російську пропаганду, так і про параною Путіна.

— У Путіна є щось особливе. Його відрізняє потреба контролювати все, каже російський експерт Стіг Фредріксон.

Новорічна промова Володимира Путіна згодом викликала запитання. Перші припущення стосувалися військових, які вишикувалися позаду російського президента під час його виступу.

Було порушено питання щодо того, чи є солдати насправді акторами, оскільки кількох із них неодноразово бачили на фотографіях у різних контекстах навколо Путіна, на що звернули увагу кілька міжнародних ЗМІ. Перш за все, в центрі уваги опинилася білявка:

«Це захоплююче. Хто вона? Охоронець? Актор?», – написала репортер CNN Кларисса Ворд у Twitter.

– Жінка, яка стоїть ближче до Путіна зліва, час від часу з’являлася на офіційних фотографіях Путіна. Принаймні так здається. Напередодні Нового року вона була солдатом у формі. На знімку 2016 року вона зображена в складі екіпажу на рибальському човні. На іншій фотографії вона стоїть позаду Путіна під час візиту до церкви, розповідає кореспондент SVT Берт Сундстрем.

Пізніше експерти звернули увагу на ще одну деталь. А саме, схоже, що Путін під костюмом одягнений у бронежилет.

«Цікаво. Здається, у Путіна бронежилет – і люди, з якими він зустрічається, добре знайомі з раніше влаштованих піар-заходів», – написав Карл Більдт у Twitter про новорічні знімки.

Колишній російський кореспондент Стіг Фредріксон бачив фотографії, але не хоче спекулювати, чи правдиві теорії навколо акторів.

— Ти ж знаєш, що вони добре вміють пропагувати. Цілком можливо підробити подібні аранжування фотографій і можливості для фото.

– Не думаю, що ми коли-небудь дізнаємося, що правда, а що ні, – каже Стіг Фредрікссон.

Щодо бронежилета Фредріксон каже, що Володимир Путін ретельно вживає всіх доступних заходів безпеки, і що домовленості навколо нього суворі.

– Він взагалі не любить бути з людьми. Навальний (ув’язнений опозиціонер Олексій Навальний, прим. ред.) зазвичай називає Путіна “людиною в бункері”, каже Фредріксон.

– Ви можете сказати, що ви знаєте, що він оточений величезною силою безпеки. У нього є своя спеціальна охорона – президентська охорона.

Чого так боїться Путін?

– Він боїться нападів і для цього є всі підстави. Це цілком обґрунтоване занепокоєння і страх нападів.

На його переконання, інсценовані домовленості навколо Путіна – це щось більше, ніж стара тактика КДБ і СРСР.

За словами Фресома Дрікссона, Путін керує більшою мірою, ніж усі його попередники.

– Навіть ті, хто бере участь у цих заходах, повинні пройти перевірку та схвалення заздалегідь. Він має все контролювати.

Чи були найближчі попередники Путіна в Росії Борис Єльцин чи Михайло Горбачов під таким же контролем, як він, Стіг Фредріксон вважає що ні, натомість порівнює Путіна зі Сталіним і Леонідом Брежнєвим.

– Горбачов був тим, хто відійшов від цієї схеми, тому що любив виходити на вулицю і тиснути людям руки. Єльцин був таким же.

  1. Canada. «MG» – «Для українців, які переміщені в результаті війни і живуть зараз у Монреалі, новий рік приносить змішані емоції та велику невизначеність».

            Спочатку, коли люди лише виїжджали, вони були засмучені війною. Але зараз, через деякий час, люди починають ностальгувати по дому», — каже Лариса Красовська з дочкою Іриною у локації Української національної федерації Канади у Монтрі.

11.  Португалія «Público» – «Православне Різдво у Бучі .”Це останній рік, коли ми святкуємо 6 січня”

12.  Франція. «Le Figaro» – «Німеччина оголосила про постачання легких бронемашин Україні»

Під тиском своїх союзників канцлер Олаф Шольц упокорився з відправкою зброї до Києва.

Погоджуючись на постачання цих «Мардерів» до України, Берлін порушує «політичне табу».

Після Франції настала черга США та Німеччини надіслати Україні нову легку бронетехніку. Після заяви, зробленої спільно Вашингтоном та Берліном, дві столиці у п’ятницю докладно розповіли про характер військової підтримки Києва.

Порушуючи свою традиційну стриманість, уряд Олафа Шольца вперше відправить на фронт, а до кінця березня близько сорока танків Marder (Marten), а також досі зарезервовану батарею протиповітряної оборони Patriot. для Польщі. За підтримки Бундесверу навчання українських льотчиків триватиме майже вісім тижнів.

«Цей крок має сенс. Україна має право захищатись від нападу Росії, і наш обов’язок допомогти їй у цьому», — заявив міністр економіки та клімату Роберт Хабек. Екологічна партія віце-канцлера, хоч і спадкоємиця давньої пацифістської традиції, хоче бути в авангарді в питанні постачання зброї.

Мардер – це не танк, а бронетранспортер із гусеницями. За своєю філософією він нагадує п’ятдесят «Бредлі», надісланих Сполученими Штатами, яких офіційний представник Пентагону генерал Пет Райдер назвав «вбивцями танків». Як і останній, має знаряддя малого калібру (20 мм). Marder був розроблений наприкінці 1950-х років для компенсації недоліків, пов’язаних із відсутністю мотопіхоти, здатної підтримувати важку бронетехніку, зокрема під час наступу французького вермахту на Маас у 1940 році.

Зі свого боку, французький AMX-10 – це розвідувальний танк із великим калібром (105 міліметрів), але відносно легким бронюванням. Дуже мобільний, тому що оснащений колесами, він може швидко міняти позицію після залпу та доповнює дві німецько-американські машини. «Це велика перемога для нашої країни», — привітав Президент України Володимир Зеленський після заяви Німеччини, хоча Київ шкодує, що не отримав важкої бронетехніки від своїх партнерів, таких як французькі «Леклерки», німецькі «Леопарди-2» чи американські «Абрамси». .

Для Берліна операція підтверджує повільну трансформацію канцлера Шольца, яка розпочалася з початку конфлікту з питань постачання зброї. Протягом кількох місяців його уряд поперемінно посилався на матеріальні недоліки Бундесверу та відсутність консенсусу всередині НАТО щодо відмови від постачання танків, хоча його ліберальні союзники та прихильники захисту навколишнього середовища виступали проти небажання СДПН. Замість безпосереднього оснащення українських військ Німеччина здійснювала «кругові обміни», постачаючи свою техніку іншим країнам ЄС (Польщі, Чехії), які, у свою чергу, постачали Київ до бронетехніки радянського виробництва.

Наприкінці квітня виробник Rheinmetall запропонував поставити 100 одиниць Marder, повторивши нову пропозицію у вересні. Зі свого боку, і НАТО, і американський союзник останніми місяцями спробували непомітно спростувати аргументи Берліна, пояснивши це тим, що відповідальність за постачання лягає не на альянс, а на держави-члени. Навпаки, пацифістська та впливова фракція СДПН продовжувала опір, який канцлер нарешті вирішив витримати. Пряме постачання батарей Patriot, вітається польським сусідом, є «подвигом сили», вітав інспектор військово-повітряних сил Інго Герхарц.

Формально ініціатива уряду було сприйнято у Берліні по-різному. Дехто критикує Олафа Шольца за те, що він упустив можливість «виявити ініціативу» на європейському рівні, прикриваючись штрафом за німецько-американською декларацією. Інші звинувачують Еммануеля Макрона в тому, що він прикрив його на шкоду європейській єдності.

“Якщо Франція виступає в ролі двигуна, а ми просто крутимо колеса, це марно”, – жалкує голова баварського ХСС Маркус Седер (опозиція). Насправді Париж та Берлін працювали у «тісній співпраці», повторюють у двох столицях, які у взаємодії з Вашингтоном місяцями працювали над цією темою.

  1. Німеччина «F.A.Z» – «Танки для наступного етапу»

В останні кілька місяців протиповітряна оборона була в авангарді західних постачань зброї в Україну.

Зважаючи на масовану повітряну війну, за допомогою якої російські окупанти хочуть прорвати оборону, це був розумний у військовому та політичному відношенні курс.

Німецькі системи типу ірис-т і гепард або обіцяна батарея Патріот з Америки ускладнюють Путіну досягнення його злочинних цілей на Україні.

Вони є сигналом того, що Захід серйозно налаштований приборкати політику російської експансії.

Однак наступний етап буде, як і раніше, присвячений наземній війні. Зрештою, долю України вирішить питання, скільки території може утримати росія в захопленій сусідній країні.

Рішення французів надати українцям розвідувальні танки та американські міркування щодо постачання бронетранспортерів враховують цю ситуацію.

Вони показують, що політична воля підтримати Україну в Парижі та Вашингтоні не слабшає.

У випадку з Макроном це ледь не дивно, ніж у випадку з Байденом, адже і сьогодні президент Франції, як і раніше, привертає увагу заявами, які в Москві можуть розцінюватися як умиротворення.

Однак такі питання – це не політичний конкурс краси. Макрон зараз не лідер заходу. Не було і Шольца, коли Німеччина постачала зенітні системи. Тільки зі стратегічних причин підтримка України має залишатися узгодженим та спільним зусиллям.

З погляду методу колишня процедура залишається незмінною: підвищення бойової цінності помітно, але відбувається поступово. Адже йдеться про запобігання поширенню війни на НАТО, це підтвердило свою цінність. Правильно, що федеральний уряд також повідомляє про «якісно новий крок». Воно має робити це відповідно до союзників.

«Німеччина та Америка планують подальші поставки зброї»

  • Франція постачає Україні танки для розвідки

«Путін оголосив про тимчасове припинення вогню в Україні»

Президент Росії Володимир Путін у четвер оголосив про короткострокове припинення вогню. За даними Кремля, він наказав міністру оборони Сергію Шойгу оголосити про припинення вогню під час святкування православного Різдва в п’ятницю і суботу. Російський православний патріарх Кирило раніше закликав до 36-годинного припинення вогню. Київ відхилив аргументи Кирила. «Цінічна пастка і елемент пропаганди», – написав у Twitter радник в Офісі президента Михайло Подоляк.

14.  «New York Times»«Україна знаходить докази сексуальних злочинів на окупованих Росією територіях»
На восьмий чи дев’ятий день утримання під вартою у Росії 26-річну українку Ольгу прив’язали до столу до пояса. Протягом 15 хвилин слідчий обсипав її матом, потім накинув на неї куртку і впустив до кімнати ще сімох чоловіків. Щоб налякати», — згадує вона. “Я не знала, що буде далі”.
Сидячи через кілька тижнів у тісній кухні Ольги в Херсоні, на півдні України, Ганна Сосонська, слідчий Генеральної прокуратури, слухає її розповідь про випробування — звіт про примусове оголення, який, за словами прокурорів, додав до накопичення доказів. що російські війська використовували злочини на сексуальному ґрунті як зброю війни у місцях, якими вони колись правили.
“Ми знаходимо факти сексуального насильства у всіх місцях, окупованих Росією”, – сказала пані Сосонська. «Всюди: Київська область, Чернігівська область, Харківська область, Донецька область, а також тут, у Херсонській області».
Після кількох місяців бюрократичної та політичної тяганини, робота українських чиновників, набирають обертів у документуванні сексуальних злочинів.

«Повороти економіки України»

Щоб вистояти після 10 місяців війни, деякі компанії країни перенесли або замінили продукцію.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції