Новини Одеси та Одеської області

Електронна трудова: що нового?

Електронна трудова: що нового?

З минулого року наявність трудової книжки не є обов’язковою. Інформація про стаж з 2004 року підтверджується даними персоніфікованого обліку. Але як зберегти і надалі враховувати дані про стаж до 2004 року?

Правлінням Пенсійного фонду ухвалено документи, що регулюють порядок подання відомостей для створення електронних трудових книжок. Зокрема, у березні 2021 року було ухвалено одну, основну, постанову. А 1 червня цього року ухвалено додаткову постанову «Про порядок та черговість надання відомостей для створення електронних трудових книжок» №8-3, яка передбачає низку нюансів.

  • Перехід до повного електронного урахування стажу становить п’ять років – починаючи з 10 червня 2021 року до 2026 року. При цьому встановлюється черговість. Раніше відомості про трудову діяльність працівника, фізичної особи-підприємця можна було надати в електронній формі у будь-який період – протягом п’яти років. Тепер першочергове право на надання таких відомостей мають особи, яким до пенсії за віком залишилося не більше двох років і які мають стаж до 1 липня 2000 року.
  • Дані для створення електронного запису потенційний пенсіонер може подати не лише через електронний портал, а й звернувшись особисто до Пенсійного фонду.
  • Відомості про трудову діяльність можна подати повторно – для виправлення помилки, якщо виявлено неправильний або неточний запис про періоди роботи за періоди страхового стажу після 1 липня 2000 року, або у разі створення неправильного або неточного електронного запису в електронному кабінеті. При повторному поданні відомостей про трудову діяльність подається титульна сторінка і сторінки зі змінами.
  • У деяких випадках відомості мають подаватися страхувальником на веб-порталі електронних послуг з обов’язковим накладенням електронного підпису (ЕП) на кваліфікованому сертифікаті ЕП. Це пов’язано, наприклад, з відсутністю у реєстрі застрахованих осіб відомостей про прийняття на роботу, переведення на іншу посаду, звільнення, зупинення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну рангу, розряду, класу, звання, категорії тощо. Наразі подання таких відомостей здійснюється відділом кадрів через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду – у вигляді XML-файлу (таблиця з відомостями про трудову діяльність працівника). Це стосується періодів роботи з 10 червня 2021 року. За періоди до зазначеної дати відомості подаються шляхом прикріплення відсканованих документів.

 *З дня набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» №1217-IX від 5 лютого 2021 року

Сергій КОРОБКІН, незалежний консультант

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: