Новини Одеси та Одеської області

Екзотичні тварини: чи варто завести змію і як правильно її утримувати

Екзотичні тварини: чи варто завести змію і як правильно її утримувати

У більшості людей змії досі викликають страх, проте насправді виявляється, що захищати потрібно зовсім не людей від змій, а навпаки. Адже багато видів змій уже внесено до Червоної книги України. Крім того, деякі любителі екзотики містять рептилій будинку, проте не завжди можуть забезпечити їм гідні умови. Про те, чи можна утримувати змій вдома, як їх правильно доглядати і чи безпечне таке сусідство для оточуючих, ми поговорили з директором Одеського зоопарку Ігорем Біляковим.

«Слизькі» домашні тварини

директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков

директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков

— Чи тримають одесити змій як домашніх тварин?

— Тримають і чимало. Ця мода з’явилася ще наприкінці 1980-х. Спочатку в Одесі була сильно розвинена акваріумістика. Потім бурхливий розвиток набула і тераріумістика. Тримають їх і зараз.

Отруйних змій, слава Богу, одесити не мають. В основному в домашніх тераріумах живуть різні екзоти, вже образні, це різні полози, американські види, іноді тримають нашу місцеву фауну. Між іншим, саме наші змії найскладніші для утримання. Вони більш вимогливі до умов життя, ніжніші, більш вибіркові у їжі.

— А чи є у домашніх тераріумах великі змії?

— Так, є пітони, удави. Щоб змія становила серйозну небезпеку для дорослої людини, в ній має бути понад чотири метри. А ось для дітей та інших свійських тварин можуть бути небезпечні навіть двометрові змії. Крім того, боїди, тобто удави, пітони, хоч і не отруйні, мають колосальну м’язову силу і дуже великі гострі зуби.

— Чи звертаються до вас по допомогу власники рептилій?

— Тераріумісти звертаються до нас дуже часто і з різних питань: як утримувати, як годувати, як лікувати. Особливо часті такі звернення у літній період. Дзвонять, що десь хтось бачив змію — у себе в машині, квартирі, дворі.

— А як самі змії ставляться до своїх власників?

— Змія може звикати до людей, господаря, відрізняти його від інших людей. Але вона це робить за тактильними відчуттями. У нас з вами самою тактильною частиною є кінчики пальців, а вся змія складається з такої тактильної зони. І вона дуже добре розрізняє людей по руках, на дотик відчуває, як ви налаштовані, і може відрізнити одну людину від іншої.

Як утримувати рептилій

змея дома

змія вдома

— Наскільки складно утримувати рептилій у домашніх умовах?

— У домашніх умовах ви не зможете забезпечити щасливе життя, наприклад лисиці, єноту чи вовку. Тому що ці тварини мають зустрічатись із собі подібними. А ось змій можна тримати вдома, їм буде зручно. Часто змій тримають парами, але необов’язково, що вони при цьому розмножуються, вони просто живуть щасливим життям. Головне, щоб тераріум було обладнано правильно.

Найголовніше питання – дотримання температурного режиму. Змія — холоднокровна тварина, яка не може регулювати температуру свого тіла, як ми з вами. Вона набуває температури навколишнього середовища. Якщо змію занадто охолодити, вона не зможе їсти, чинити опір інфекціям. Цей процес оборотний, хоч і шкідливий для змії. Якщо ви перегрієте змію, вона одразу помре.

Є закон темного і світлого кута в тераріумі: в одному краю повинен розташовуватися обігрівач, інший край повинен залишатися не обігрітим, щоб змія сама могла вибрати, де їй зараз краще. Крім того, змія потребує сонячного світла, і, якщо вона живе весь час у квартирі, їй потрібні спеціальні ультрафіолетові лампи. Якщо їх не встановити, рептилія обов’язково захворіє, почнеться авітаміноз.

Зміям також непросто забезпечити кормову основу. Вони хижаки, і харчуються живою здобиччю. Якщо ви тримаєте удава, йому потрібні щури, кролики. Цей момент також треба враховувати.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції