Новини Одеси та Одеської області

День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту: чиє це свято?

День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту: чиє це свято?

Сьогодні, 14 лютого, свято не лише у всіх закоханих. Чи знаєте ви, що сьогодні можна привітати із професійним святом військових хіміків? Так, саме цього дня в Україні відзначають День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ). Це спеціальні війська забезпечення бойової діяльності, підрозділи якого є у кожному із видів Збройних сил України. Вони призначені для радіаційного, хімічного та біологічного забезпечення воєнних дій ЗСУ.

Управління хімічних військ було офіційно сформовано 15 вересня 1992 року. Воно підпорядковувалося начальнику Головного (пізніше – Генерального) штабу.

А 14 лютого 1994 року наказом Міноборони України хімічні війська було перейменовано у війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту. І з того часу цей день вважається їхнім святом.

Хімічні війська вперше з’явилися ще за часів Першої Світової війни, коли були застосовані отруйні речовини та вогнемети. Вони здійснювали газобалонні атаки, газометні обстріли та вогнеметання.

У наші дні головним призначенням військ РХБЗ є організація захисту як військових, так і цивільного населення та об’єктів тилу від радіаційної, хімічної та біологічної небезпеки у мирний і тим більше – у воєнний час. Вони проводять розвідку місцевості на наявність отруйних речовин, а при їх виявленні мають визначити межі вогнища зараження.

Сучасні війська РХБЗ складаються з підрозділів та частин, що виконують завдання з радіаційної, хімічної та неспецифічної біологічної розвідки, дезактивації, дегазації та дезінфекції озброєння, обмундирування, інших матеріальних засобів та місцевості.

Війська РХБЗ здійснюють постійний моніторинг екологічної ситуації у зоні ведення бойових дій, проводять знешкодження боєприпасів, споряджених отруйними речовинами, беруть участь у гасінні лісових пожеж.

Крім того, саме вони локалізують наслідки аварій на об’єктах із сильнодіючими отруйними речовинами та ліквідують надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру всіх рівнів.

Війська РХБЗ ЗСУ також брали участь у забезпеченні бойових дій під час миротворчих операцій у Косові, Іраку, Кувейті.

Читайте також:

Фото Racurs.ua

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: