Новини Одеси та Одеської області

День в Одесі: чиї пушки були грозою німецьких асів?

День в Одесі: чиї пушки були грозою німецьких асів?

Цього дня, 21 серпня, 110 років тому в Одесі народився конструктор, науковець та організатор виробництва озброєнь та військової техніки Олександр Нудельман.

Народився Олександр Нудельман 21 серпня 1912 року в Одесі, на Пересипу. Його батько був модельником та ливарником високої кваліфікації, володів механічною майстернею та невеликим заводиком, де виготовляли різне обладнання та інструменти.

З дитинства Олександр захоплювався конструюванням, а першою його конструкторською роботою був ручний млин. Після закінчення технікуму юнак вступив на тепломеханічний факультет Одеського індустріального інституту (зараз політех). Ще студентом його запросили до дослідницької лабораторії холодильного інституту, якою керував професор Блієр.

Олександр Нудельман у молодості

Отримавши диплом, Нудельман працював у Білій Церкві під Києвом, де познайомився з одним із найкращих конструкторів з розробки авіаційної зброї Яковом Таубіним. Після арешту Таубіна в 1941 Нудельман був призначений на посаду головного конструктора. Група під його керівництвом створила нову гармату, яка з початком війни була встановлена ​​на винищувачі та штурмовики. Німці навіть прозвали такі літаки «літаючими Фердинандами», бо після одного влучення з такої гармати німецькі літаки буквально розвалювалися. Навіть після війни гармати Нудельмана тривалий час перебували на озброєнні військової авіації.

Крім того, конструкторське бюро під керівництвом Нудельмана розробляло гранатомети та експериментальні зразки зенітної та танкової гармат, займалося цивільною технікою.

Ще за життя Олександру Нудельману в Одесі було встановлено бронзове погруддя, яке знаходиться на бульварі Михайла Жванецького.

Помер архітектор 2 серпня 1996 року. Його ім’ям було названо КБ «Точмаш».

Ірина Сорокіна

Джерела: odessa-memory.info, Вікіпедія

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: