Одеса — місто, яке неможливо загнати в шаблони та стереотипи. Його різноманіття проявляється у всьому, зокрема й в унікальних пам'ятниках, кожен з яких зберігає свою історію та передає особливий настрій. Після успіху нашого попереднього сюжету про одеські пам'ятники ми вирішили продовжити подорож вулицями міста та познайомити вас із ще кількома душевними скульптурами, які роблять Одесу такою неповторною.
У новому випуску на нашому Youtube-каналі знавець Одеси Олександр Отдельнов розповів про дуже цікаві та незвичайні пам’ятники міста. Кожен з них має свою особливу історію та демонструє неповторний характер та різноманіття Одеси.
Зокрема, ви дізнаєтесь:
У душевному місті Одесі особливу роль завжди відігравали одеські бабусі, які дарують свою любов не тільки онукам, але й усьому світу навколо. У дворі, де жив легендарний Леонід Утьосов, встановлено зворушливий пам’ятник Одеській бабусі роботи Наталії Дворницької — нагадування про те, як важливо ділитися душевним теплом, особливо у важкі часи.
Не менш вражає і пам’ятник Книжнику роботи Михайла Реви біля Одеської національної наукової бібліотеки. У стосі книг, який тримає скульптура, рівно 37 томів — фатальне число для багатьох творчих чоловіків. На верхній відкритій книзі латиною написано «Нескінченність». Співробітники бібліотеки розповідають, що якщо сфотографуватися, підтримуючи Книжника, щоб була видна верхня книга, то заповітна мрія обов’язково здійсниться. Хочете перевірити? Приходьте та побачите це самі!
А чи знаєте ви, де в Одесі знаходиться пам’ятник Добру та досконалості? Цей яскравий приклад одеської еклектики радує мешканців вже понад 20 років. Хочете дізнатися, як він виглядає та де знаходиться? Дивіться про нього у повному відео.
В центрі Одеси встановлено пам’ятник зірці німого кіно Вірі Холодній, яка померла тут від іспанки в 1919 році. Популярність цієї акторки була настільки величезною, що якщо фільми з іншими зірками йшли в кінотеатрах тиждень або десять днів, то картини з Вірою Холодною не сходили з екранів протягом трьох місяців. Щоранку невідомі шанувальники кладуть в її руку свіжу квітку.
А ви чули про одеський пам’ятник «Банкірчик»? Ця скульптура Олега Наєва в самому центрі міста присвячена видатному банкіру Озіасу Хаєсу, який понад сто років тому наповнював Одесу грошима так майстерно, що пам’ять про нього жива досі. Хочете дізнатися, де знаходиться цей пам’ятник та як виглядає — дивіться про нього у повному відео.
Не можна не згадати і про пам’ятник «Викрадення Європи» з цікавою історією. У буремні 90-ті роки, коли були проблеми з вуличним освітленням, цей пам’ятник завжди залишався освітленим. За чутками, він служив своєрідним вказівником до пансіонату «Червоні Зорі». Часи змінилися, пансіонат згорів, на його місці побудували котеджі та церкву Марії Магдалини, але пам’ятник залишається, продовжуючи зберігати в собі таємниці минулого.
Читайте також:
До Національного природного парку «Тузлівські лимани», що розташований в Одеській області, прилетіли незвичайні яскраві птахи.… Read More
Краще заздалегідь вивчити умови оренди автомобіля, документи, потрібну страховку та критерії вибору компанії. Так зможете… Read More
В Одесі проведено масштабну акцію з озеленення міста. Комунальне підприємство «Міськзелентрест» спільно з представниками громадськості… Read More
У суботу, 10 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
Україна продовжує нарощувати обсяги експорту цукру. З початку поточного маркетингового року країна вже поставила на… Read More
Градоначальницька вулиця — одна з найстаріших міських артерій, яка за понад півтора століття встигла кілька… Read More