Не пенсіями єдиними: які виплати обіцяють українцям

Не пенсіями єдиними: які виплати обіцяють українцям

Найближчим часом Пенсійний фонд України (ПФУ) зможе здійснювати виплати не лише пенсій, а й дитячої допомоги. Відповідний законопроект №9318 оприлюднила Верховна Рада.
Проте за цей документ ще мають проголосувати депутати – зараз він перебуває на стадії розгляду у різних комітетах парламенту.

Зокрема, законопроект пропонує передати Пенсійному фонду наступні повноваження:

  • призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • виплата допомоги при народженні дитини;
  • надання допомоги при усиновленні дитини;
  • призначення допомоги на дітей, які перебувають під опікою або піклуванням;
  • виплата допомоги одиноким матерям;
  • надання соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
  • оплата послуги патронату над дитиною;
  • виплата державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, включаючи осіб з інвалідністю;
  • виплата грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Автори законодавчої ініціативи пропонують внести відповідні зміни до законодавства щодо повноважень місцевих державних адміністрацій у сфері соціального захисту. Вони наголошують на необхідності передачі Пенсійному фонду повноважень щодо призначення державної допомоги сім’ям з дітьми у зв’язку з поточною ситуацією, що включає воєнний стан, активні бойові дії та окупацію частини України, коли управління соцзахисту на відповідних територіях не в змозі виплачувати соціальну допомогу сім’ям. Децентралізований механізм нарахування та виплат веде до того, що документи з одного району не можуть бути передані на обробку до іншого району.

Разом з тим, ПФУ має в своєму розпорядженні найбільш розвинену мережу територіальних органів управління в системі соцзахисту та здійснює екстериторіальне призначення та нарахування пенсій, субсидій та страхових виплат. Тому, у разі ухвалення законопроекту №9318, сім’ї з дітьми своєчасно отримуватимуть відповідну державну допомогу.

Більше того, сім’ї зможуть звертатися за необхідною допомогою через електронні канали, такі як веб-портал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду. Крім того, сім’ї з дітьми, як і раніше, можуть звернутися за допомогою до уповноважених посадових осіб виконавчих органів місцевого самоврядування, ЦПАУ та також скористатися порталом Дія.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції