Новини Одеси та Одеської області

Борщевий набір: на які ціни очікувати до кінця року?

Борщевий набір: на які ціни очікувати до кінця року?

Після повномасштабного вторгнення росії ціни на продукти в Україні суттєво зросли. Влітку річний показник індексу інфляції досяг 20,1%, а найбільше подорожчали сирі продукти, крупи та м’ясо. На ціни впливають часткова втрата підприємств і фермерських господарств, які опинилися на тимчасово окупованих територіях або були знищені окупантами, порушення логістичних ланцюгів, ціни на паливно-мастильні матеріали, курс валют. Як надалі змінюватиметься вартість борщевого набору і яких цін очікувати до кінця зими – з’ясовував Центр громадського моніторингу і контролю.

Деякі овочі дешевшають

За даними Мінагрополітики, останнім часом в Україні почала падати вартість картоплі, столового буряка, капусти. Це сезонний фактор, пов’язаний зі збором нового врожаю овочів. Наразі роздрібна ціна картоплі становить від 9 до 12 гривень за кілограм. В Мінагрополітики прогнозують, що ціна до кінця осені становитиме 7-9 гривень за кіло.

Овощи

Фото: Агроiнвестор

Упали в ціні й інші овочі. В Мінагрополітики зафіксували здешевлення капусти – зараз вона коштує в середньому 17,34 гривні за кілограм (на 12,2%); буряка – середня ціна 17,77 гривні за кілограм (на 5%).

Після рекордного зростання в ціні почала дешевшати і цибуля. Оптові ціни на неї зараз складають 14-25 грн/кг, коли ще тиждень тому діапазон цін був на рівні 22-26 грн/кг.

Подальші прогнози

Вартість борщевого набору у порівнянні з попереднім роком вже збільшилася вдвічі. На динаміку цін суттєво впливає війна та, насамперед, окупація промислового центру вирощування овочевої продукції – Херсонщини.

Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук заявив, що ціни на овочі до кінця зими зростуть. Це пов’язано з відсутністю в Україні достатньої кількості овочесховищ. Водночас, за його інформацією, наразі, восени, ціна на продукти з борщевого набору не зростатиме.

«Українці в цьому році посіяли набагато більше овочів, ніж в інші роки. Є питання щодо цибулі, її ми завозили з південних регіонів. Сьогодні її кількість не така, як хотілося б, але цибуля буде імпортуватися, її буде вдосталь, це не сильно вплине на ціну», – запевнив Дмитро Соломчук.

Читайте також: Ціни на продукти: чим варто запасатися одеситам?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції