Новини Одеси та Одеської області

Борги за комуналку: як отримати розстрочку під час війни

Борги за комуналку: як отримати розстрочку під час війни

Війна для нас стала справжнім випробуванням. Багато хто зіткнувся з проблемами роботи та заробітною платою. Тому такий базовий обов’язок, як оплата комунальних послуг, часом стає просто нездійсненним.

Редакція «Одеського життя» звернулася за консультацією в Департамент міського господарства Одеси, щоб дізнатися, чи діє у воєнний час реструктуризація боргу за комунальні послуги та хто на це має право.

Що таке реструктуризація боргу за комунальні послуги

Іншими словами це розстрочка (часткова оплата) заборгованості за житлово-комунальні послуги: водопостачання, водовідведення, теплопостачання, газопостачання, електроенергія, вивіз побутового сміття та рідких нечистот.

— Чи діє в Одесі розстрочка на борг із комунальних послуг?

— Так, комунальне підприємство надає споживачам розстрочку на погашення заборгованості за надані послуги.

— Хто може подати заяву на реструктуризацію боргів?

– Заяву на отримання реструктуризації боргу може подати споживач, у якого утворилася заборгованість у КП ЖКС. Уточнюємо, що субсидіанти не можуть отримувати пільги, пільговики не можуть отримувати субсидії. Якщо у споживача виник борг за несплату СДПТ (утримання будинків та прибудинкових територій), споживач не може отримати субсидії.

— Куди подавати заяву та які документи брати?

— Для реструктуризації заборгованості з комунальних послуг громадяни укладають з підприємством договір про щомісячне рівномірне погашення та своєчасну сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги. Для отримання договору необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, заяву на ім’я директора підприємства.

— На який час дають розстрочку?

— Реструктуризація заборгованості за комунальні послуги дається на строк — до 12 місяців, залежно від суми боргу та рівня доходів громадян.

— У місті зараз діє муніципальна допомога на оплату комунальних послуг?

— За цим питанням громадянам потрібно звертатися до районної адміністрації.

Читайте також: Як оплачувати комунальні послуги у воєнний час

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції