Новини Одеси та Одеської області

Безкоштовні протези для всіх: хто, як і де може їх отримати

Безкоштовні протези для всіх: хто, як і де може їх отримати

Потреба протезах з’являється у дедалі більшої кількості людей. І це стосується не лише військових. Хто та як може отримати протези безкоштовно та які документи потрібні, розповіла під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі радник міністра соціальної політики Олена Кульчицька.

— Чи потрібно платити за протез?

Протезування в Україні безкоштовне. Щоб отримати якісний протез, не потрібно збирати гроші та їхати за кордон. Держава забезпечує протезом кожного, хто потребує. Гроші на це щорічно передбачено у бюджеті. Держава також покриває обслуговування та ремонт протеза.

– Хто має право на безкоштовний протез? Чи лише військові?

– На безкоштовний протез мають право не лише військові. А також правоохоронці, ветерани, які постраждали від війни звичайні громадяни, люди з інвалідністю, які здобули інвалідність не через бойові дії, діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату.

– Як отримати протез безкоштовно?

ПЕРШЕ. Подати документи для безкоштовного одержання протезів за державною програмою. Це можна зробити кількома способами.

Якщо ви ще у лікарні – зверніться до соціального працівника, який є у медустанові.

  • Якщо його немає – зверніться до лікаря із проханням запросити працівника із територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, який допоможе подати документи.
  • Або зверніться до найближчого ЦПАУ чи місцевого органу соціального захисту населення.
  • Або можна подати документи онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю. При первинній реєстрації потрібно підвантажити скановану копію або фотокопію висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або лікарсько-консультативної комісії (МКК) або військово-лікарської комісії (МВК) у полі «Документ, що надає право на пільгу». Інструкція, як зареєструватися в кабінеті особі з інвалідністю, є на сайті Міністерства у розділі «Обличчям з інвалідністю» — внизу сторінки інформація про користування електронним кабінетом особи з інвалідністю.

ДРУГЕ. Отримати направлення забезпечення протезом. Воно прийде до електронного кабінету особи з інвалідністю, навіть якщо ви подавали документи не через цей кабінет, а, наприклад, до ЦПАУ. Тому рекомендуємо у будь-якому разі зареєструватись в електронному кабінеті. Напрямок дозволяє вибрати будь-яке протезне підприємство.

ТРЕТЯ. Звернутися до протезного підприємства будь-яким способом: онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника чи керівника реабілітаційного відділення. Список протезних підприємств є на сайті Мінсоцполітики.

ЧЕТВЕРТА. Подати офіційну заявку (у паперовій чи електронній формі) до протезного підприємства. Фото або сканкопію заявки потрібно завантажити до електронного кабінету, якщо подаєте заявку через електронний кабінет.

П’ЯТЕ. Підприємство починає виробляти протез.

ШОСТЕ. Взаємодія з працівниками підприємства під час виготовлення протеза (примірка тощо.).

СЬОМЕ. Протягом 45 робочих днів безкоштовно отримати готовий протез.

Як зазначила Олена Кульчицька, у найпростіших випадках для виготовлення протеза достатньо трьох тижнів. Максимальний час очікування з подання документів до забезпечення протезом – три місяці.

– Чи потрібно мати встановлену інвалідність, щоб отримати протез?

— Якщо людина постраждала внаслідок війни, для забезпечення протезом не потрібно чекати на встановлення інвалідності. Як тільки лікарі підтвердили необхідність протеза, одразу треба звертатися. В інших випадках для отримання протеза встановлення інвалідності потрібне.

— Які документи потрібні для безкоштовного протезування?

  • Паспорт (або вид на постійне (тимчасове) проживання; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; тимчасове посвідчення громадянина України) та ідентифікаційний код.
  • Довідка щодо обставин травми командира військової частини (для військових).
  • Висновок ВЛК (для військових) чи ВЛК (для цивільних).
  • Посвідчення учасника бойових дій — УБД (для військових).
Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: