Новини Одеси та Одеської області

Альфонс Пуаре: як французький льотчик став героєм одеських газет

Альфонс Пуаре: як французький льотчик став героєм одеських газет

27 липня 1914 року на Стрільбищному полі відбувся політ знаменитого французького авіатора Альфонса Пуаре, який вразив своїм мистецтвом не лише обивателів, а й навіть військових льотчиків та спортсменів-авіаторів.

Пуаре вирушив у турне містами імперії навесні і влітку 1914 року. «Король повітря», як називали його у світі, виступив лише у столицях та Одесі. У нашому місті він продемонстрував захоплюючі дух фігури вищого пілотажу — повітряне «танго», «гірку», переворот із крила на крило, фальшиві петлі, спуск гвинтом із кілометрової висоти. Крім того, льотчик вражав уяву плануючими польотами головою.

Пуаре був одним із перших у світі, хто зробив «мертву петлю». Цю фігуру пілотажу він не лише показав в Одесі, а й виконав її, коли у літаку перебували пасажири. Як не дивно, брати участь у цьому трюку зголосилися лише пані — якась пані Суворіна та княжна Долгорука.

За час гастролей в Одесі французький ас став героєм преси — розповіді про його фантастичні польоти регулярно з’являлися на сторінках місцевих газет. А поліцейські просто благали його не виконувати свої трюки надто близько до публіки, побоюючись нещасного випадку.

Початок Першої світової війни застав Пуаре під час турне. Не маючи нагоди повернутися до Франції, авіатор, за згодою французького уряду, вступив на службу в російську авіацію. На своєму особистому літаку “Фарман-20” Пуаре здійснював бойові вильоти, брав участь у всіх операціях, здійснював авіарозвідку.

1915 року Пуаре побив два світові рекорди — піднявся з чотирма пасажирами на висоту чотири кілометри і з п’ятьма пасажирами на висоту три кілометри. У 1918 Пуаре повернувся на батьківщину, а в 1922 загинув під час чергових змагань через поломку гвинта.

Джерела: grad.ua, komanda777.livejournal.com

Читайте також: як одеський спортсмен Сергій Уточкін творив чудеса пілотування аеропланом

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції