Два ставки і найцінніше дерево
Станція розташована на вулиці Виноградній, і вже через сітку проглядається пишна краса дендропарку.
З обох його боків знаходяться два невеличкі ставки. Один з них заселили лебеді та качки, а в іншому живуть зграї золотих рибок та кої (карпів).
Ландшафтним дизайном тут опікується завідувачка дендропарку та методист Ольга Макарова.
– Серед дерев найбільш цінні для нас гінкго білоба. Ми їх виростили з насіння, яке було зібрано дітьми 24 роки тому. А з квітів стараємося садити непримхливі рослини, які витримують спеку, – розповідає пані Ольга.
Отже, прогуляємось парком.
Ось групка туй стоїть, наче святкові свічки, а перед ними – ніжні квіти. На іншій ділянці – акцент на трояндах, перед якими мила фіолетова лаванда. А ось далі наче екзотична прикраса – книфофія.
Працівники станції навіть зробили стежинку з пеньків, щоб акуратно пройти квітучий килимок. І от сюрприз – пухнаста ковила, яка під сонячними променями виглядає золотистою.
– У дендропарку висаджено багато злакових – міскантус, пеннісетум, вівсяниця. Ми створили природний сад, в якому основними є дерева і кущові рослини, все інше – приємне доповнення, – пояснює завідувачка.
Виходимо з дендропарку, щоб подивитися на мешканців мінізоопарку.
Чому лелеки не хочуть відлітати, а мавпи потрапили у новини?
Тут нас зустріла директорка Ізмаїльської станції юннатів Людмила Філобок.
– Майже 12 років на станції живуть лелеки, які навіть не збираються нікуди відлітати. Одне лелеченя було врятоване колишньою директоркою станції Ларисою Остряковою – вона його вигодувала і дивіться, який красень виріс. На станції юннатів є ще птахи, яких люди врятували і принесли до нас. Одна лебідка потрапила в рибацьку сітку, її поранену привезли до мінізоопарку. Інша заплуталась у дроті та впала на дворі будинку. Пощастило, що господарі вчасно помітили та привезли її поранену нам.
Бешкетники мавпочки, які приїхали сюди з Одеського зоопарку, вже ставали героями місцевих новин – вони полюбляють влаштовувати прогулянки територією станції.
– У нас близько 60 видів тварин та птахів, загалом три сотні мешканців, – продовжує екскурсію Людмила Філобок. – Лисичка Афіна приїхала з Тузлівських лиманів. Вона пережила операцію після потрапляння в капкан і у природі не змогла б вижити, тому працівники привезли її до нас.
Вже понад п’ять років у нас живуть дикобрази Герой та Красуня. Маємо три види павичів – загалом 15 птахів.
Мешканці станції звикли до відвідувачів – не бояться підходити близько та пригощаються смаколиками. Хоча деякі зовсім не звертають увагу на людей. От єнот діловито піднімається сходинками, подивився і знову вниз. А сипуха зверху оглядає все навколо. Є й куточок для маленьких – мишенят, кроликів, шиншили, їжачка і морських свинок.
Стривожені війною
Працівники постійно спостерігають за поведінкою тварин. На початку великої війни вони помітили, як індичка при повітряній тривозі кликала свою малечу та неспокійно вдивлялась у небо. Тепер тварини звикли до нових реалій, але турбота і ласка тут залишаються незмінними.
У літні канікули діти постійно приходять на станцію юннатів та допомагають працівникам: поливають квіти, годують тварин, а також, з дозволу директора, організовують пікніки. Тут завжди затишно, тому відвідувачі залюбки проводять вільний час на станції, роблять світлини і малюють тварин, які із задоволенням позують.
Читайте також: