Ключові моменти:
В Україні дедалі більше випадків, коли російські спецслужби використовують поштові сервіси для вбивства наших громадян;
Те, що відправником посилки значиться знайома особа – не гарантія безпеки;
Перш ніж отримувати неочікувану посилку, уточніть, чи дійсно відправник знає про її існування.
Небезпечні посилки
Виходячи з перевіреної віками та самим життям підтвердженої формули – «Володієш інформацією – володієш ситуацією», інформуємо наших читачів про надзвичайну подію, яка, на щастя, не сталася нещодавно в одному з поштових відділень багатостраждального Херсона. Але немає жодних гарантій, що те саме не повториться в Одесі.
Деякий громадянин отримав на мобільний телефон повідомлення про те, що до відділення на його ім’я надійшла посилка від його, скажімо так, знайомого, і її слід забрати. Так, із відправником у цього громадянина були якісь контакти, в телефоні був його номер.
Втім, у цього свідомого громадянина виникли сумніви: з якого, перепрошую, дива мені, без розмови, без попередньої домовленості надсилають посилку – невідомо з чим?! І громадянин зателефонував відправнику, який виявився зовсім не відправником і нічого не знав про те, що йому відправили щось від його імені.
Єдиним розумним рішенням було – не отримувати посилку! Наступний дзвінок потенційного отримувача був, точно не повідомляється, або в поліцію, або до ДСНС. Що ж, тепер він має повне право святкувати у цей липневий день свій другий день народження: у посилці вибухотехніки виявили міну уповільненої дії. Вона мала спрацювати під час розпакування.
За наявною інформацією, отримувач – військовослужбовець ЗСУ, тож немає жодних сумнівів, що смертельну посилку відправив хтось із пособників російських терористів, які зламали телефон військового та дізналися його контакти.
Водночас хочу запевнити шановних читачів, що належність чи неналежність до армії для варварів-орків ролі не відіграє. Їхня надзавдання – вбивати людей. Нелюди полюють на людей. На всіх і на кожного. Їм недостатньо терору лише «шахедами» та балістикою. І вони цілком можуть масштабувати свою варварську логіку – надсилати гранату в посилці. Тож будьте насторожі! Добра вам, одесити!
Вибух скутера в Харкові
На жаль, не завжди такі теракти вдається попередити. Що ще раз підтверджує – не можна втрачати пильність.
Так, 20 червня в Харкові стався вибух скутера, переданого військовим ЗСУ під виглядом «волонтерської допомоги». Внаслідок інциденту загинув 26-річний військовослужбовець, а 29-річний отримав тяжкі поранення.
Читайте також: «Хотіла заробити 300 доларів»: як ФСБ перетворює українських підлітків на смертників
Про це повідомили в Службі безпеки України та в Національній поліції.
За даними слідства, 19-річна місцева мешканка, завербована через Telegram, заклала вибухівку в багажник скутера. Вибуховий пристрій був активований дистанційно російськими спецслужбами через приховану камеру.
Підозрювану затримали того ж дня, їй загрожує довічне ув’язнення за статтею про теракт. Російські спецслужби завербували її, коли вона шукала роботу в одному з телеграм-каналів.
Читайте також: «Легкі гроші» не спокусили: в Одеській області поліцейські нагородили сміливих підлітків.
Валерій БОЯНЖУ, Херсон – Одеса