Ключові моменти:
- Одеські медики успішно прооперували жінку з одним із найскладніших випадків інсульту;
- На пацієнтку чекає реабілітація, але вже сьогодні вона має всі шанси повернутися до повноцінного життя;
- В Одеській міській лікарні №10 працює власний ангіограф та інше сучасне обладнання. Це дозволяє медикам впроваджувати світові методики лікування та рятувати життя пацієнтів.
Як розповів завідувач рентгенендоваскулярного блоку лікарні Олександр Скрипка, це був один із найважчих випадків – ураження стовбура головного мозку. Базилярна артерія була майже повністю закрита атеросклеротичною бляшкою. Такі інсульти належать до найнебезпечніших, і без термінової допомоги шанси на виживання мінімальні.
«Фахівці прийняли рішення оперувати та провести ангіопластику артерії. Кластерна лікарня №10 має досвід застосування цієї методики в кардіології при атеросклерозі коронарних судин, але використання її для мозкових судин – це інноваційна технологія в масштабах України.
Операція тривала близько 60 хвилин. Звужену артерію розширили за допомогою спеціального балона, а потім застосували балон із лікарським покриттям», – повідомили у пресслужбі.
Стаття по темі: Відновлення після інсульту: як допомогти сім’ї доглядати за хворим
Для остаточного відновлення на пацієнтку ще чекає реабілітація. Але вже сьогодні вона розмовляє, рухається та має всі шанси повернутися до повноцінного життя.
Зазначимо, що в міській лікарні №10 працює власний ангіограф, а також лікарню постійно оснащують новітнім обладнанням, що дозволяє медикам впроваджувати сучасні світові методики, рятувати життя та зберігати здоров’я пацієнтів.
Як повідомлялося, у березні цього року одеські кардіохірурги успішно провели унікальну операцію на серці шестимісячному пацієнту з вродженою вадою серця. Вперше у світі дитині імплантували спеціальний електрод у провідну систему серця, який повністю відновив його роботу.