Про дні, коли магнітні бурі можуть загрожувати здоров’ю, заздалегідь попереджають метеорологічні експерти. Так, за прогнозом Одеської обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН України, сьогодні, у понеділок, 22 січня 2024 року, суттєвих магнітних бур не очікується, проте можливі окремі збурені періоди.
За прогнозами, 27 та 28 січня можливі магнітні бурі силою в 3 та 4 бали за п’ятибальною шкалою. У ці дні у багатьох, особливо метеозалежних людей, а також власників хронічних захворювань, може підвищитися кров’яний тиск.
Магнітні бурі: вплив на здоров’я людини
Варто зазначити, що єдиної думки щодо впливу на людину геомагнітних збурень у вчених немає. До того ж деякі скарги на дискомфорт у такі дні можуть пояснюватися психологічними факторами. Однак метеочутливі люди, люди похилого віку, вагітні жінки та люди з хронічними захворюваннями відзначають симптоми магнітних бур частіше, ніж інші.
До поширених симптомів належать:
- головний біль та запаморочення;
- нудота;
- порушення сну;
- коливання артеріального тиску та пульсу;
- болі в м’язах та суглобах;
- загальна слабкість;
- підвищена тривожність.
Тим не менш, більшість людей все ж таки переносять магнітні бурі без істотної шкоди для здоров’я і без серйозних симптомів.
Як захиститися від магнітних бур
Щоб уберегтися від можливих наслідків магнітних бур для здоров’я, дотримуйтесь небезпечних днів і напередодні таких рекомендацій:
- вживайте менше гострої, жирної та смаженої їжі, обмежте алкоголь, каву та енергетичні напої;
- включіть у свій раціон більше зелені, овочів, фруктів та риби;
- уникайте конфліктів та стресових ситуацій;
- проводьте більше часу на свіжому повітрі та провітрюйте приміщення;
- дотримуйтесь постійного режиму сну.
Якщо ваше самопочуття значно погіршилося, зверніться до лікаря. Не забувайте, що симптоми, спричинені магнітними бурями, можуть імітувати симптоми інших захворювань.