Села Одещини змагатимуться у щорічному конкурсі з доброустрою населеного пункту. З цього року депутати вирішили збільшити грошову винагороду переможцям – бюджет конкурсу склав 5,5 млн гривень.
Про це стало відомо на сесії Одеської облради, яка відбулася 1 листопада.
Конкурс “Найкращий сільський населений пункт із благоустрою Одеської області” проводиться щонайменше з 2018 року. Але під час останньої сесії депутати затвердили нове рішення та положення про конкурс. Також збільшили бюджет вдвічі – з 2,75 млн грн до 5,5 млн грн.
Депутатка облради Юлія Чухало запропонувала відкласти фінансування конкурсу, оскільки виділяти гроші на такий конкурс недоречно під час війни. Але депутати її пропозицію не підтримали.
На її думку, 5,5 мільйонів гривень краще витратити на 70 дронів для військових. Звичайно, погоджується депутатка, конкурс теж важливий, але не під час війни.
Виділяти кошти у воєнний стан на конкурс, який буде оцінювати кількість заасфальтованих доріг в населених пунктах, це насамперед підрив обороноздатності нашої країни, —
сказала на сесії Юлія Чухало.
До військової адміністрації звернувся депутат Михайло Шмукович. Він вважає, що держорган має звернути на це питання увагу – бо рішення чи виділяти на конкурс гроші, чи ні приймає голова військової адміністрації.
Читайте також: Які міста та села на Одещині перейменують: оприлюднено великий список
Протягом кількох років на Одещині проводиться конкурс на доброустрій у селах. Триває він до 15 вересня. Згідно з умовами конкурсу, область поділена на три зони, в яких і обирають найкращі населені пункти:
- північні райони: Подільський, Роздільнянський;
- центральні райони: Одеський, Березівський;
- південні райони: Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський.
Найкращий населений пункт визначається за понад 20 показниками, серед яких фінансування доброустрою за небюджетні кошти, участь у міжнародних, обласних та інших конкурсах проєктів та програм, ремонт та утримання в належному стані закладів та вулиць, ремонт доріг, працевлаштування населення.
Згідно з умовами попередніх років і бюджетом конкурсу, переможець у кожній з трьох зон отримував 400 тисяч гривень. Населений пункт, який посів друге місце — 300 тисяч, третє — 200 тисяч. На що і куди витратити кошти, переможці та призери мають повідомити облраду.