Новини Одеси та Одеської області

Чи потрібні килими в сучасних квартирах?

Чи потрібні килими в сучасних квартирах?

Стелити килим чи не стелити? Ось у чому питання! «Одеське життя» розглянуло всі плюси та мінуси цього суперечливого декоративного елемента.

Багато хто критикує килими на підлозі та стінах, називаючи їх несмаком та пилозбирачами. Проте популярність такого покриття залишається стабільно високою. Килими на стіни, звісно, купуються вже досить рідко, але для підлог у вітальнях, спальнях і дитячих кімнатах килими досі користуються попитом, і тому їх асортимент у магазинах та на ринках досить великий.

Тепло та затишок

Правильно підібраний килим додасть затишку будь-якому інтер’єру: як класичному, так і «хай-тек», і в стилі «кантрі». Для більшості людей саме текстиль асоціюється з домашнім комфортом. Килим може допомогти не лише розділити приміщення на зони, але й візуально об’єднати простір. Завдяки килиму можна створити кольорові акценти в інтер’єрі. Крім того, тактильні відчуття від текстильних покриттів суттєво відрізняються від того, що ми відчуваємо, ходячи по «голій» підлозі.

Фахівці стверджують, що килимове покриття поглинає зайвий шум. Звісно, від галасливих сусідів з перфоратором він не врятує, але звуки кроків, падаючих предметів та голоси килими приховують. Це ще одна причина, чому нам здається затишніше в кімнаті з килимовим покриттям, ніж, наприклад, з ламінатом або лінолеумом.

До речі, на килиму приємно лежати, не переймаючись за своє здоров’я — щільний ворс запобігає холоду, хоча і не врятує від протягів.

Бруд та алергія 

Концентрація пилу та шерсті тварин серед ворсинок килима може здатися недоліком. Проте, насправді це навіть є однією з переваг: те, що утримують ворсинки килима, не потрапить до наших легенів. А при ходьбі по «голій» підлозі дрібні частки швидше піднімаються в повітря, ніж з килимового покриття. Проте до питання чистки в такому випадку слід підходити більш ретельно.

Стаття на тему: Де в Одесі випрати килим? Розбираємося разом.

Килим потребує принаймні щотижневого прибирання. Якщо це робити рідше, то серед ворсинок будуть множитися різні мікроорганізми, наприклад, пилові кліщі. Тим більше, якщо вдома є тварини. Килим, як і підлога, потребує вологого прибирання. Це можна зробити спеціальною щіткою або звичайною серветкою, періодично змочуючи її під струменем води.

Алергікам рекомендується уникати килимів з натуральної шерсті. Крім того, такі килими схильні до деформації і ризику «нападу» різних комах. Натуральні килими можна майже рівноцінно замінити на синтетичні, які будуть менше брудитися та легше піддаються прибиранню.

Килим та Фен-Шуй

«Килим “всмоктує” негативну енергію», — Катерина Вернигорова, майстер Фен-шуй.

Нужны ли в квартире ковры?У дизайні і Фен-шуй килими використовуються як предмети інтер’єру, що роблять житло кращим, створюють затишок і «вбирають» в себе пил, а отже і негативну енергію. Тому чистити килими треба не лише через екологію домівки, але і з точки зору Фен-шуй. Причому підлогові покриття краще промивати водою або пральним пилососом, оскільки саме вода прибирає негативну інформацію.

Під час вибору килима для квартири чи будинку слід звернути увагу на його форму та колір. Для підлоги краще використовувати килими квадратної форми жовто-коричневих відтінків (вони символізують елемент землі). Щодо малюнку, він повинен асоціюватися зі стійкістю, захищеністю, підтримкою та заможністю. У професійному Фен-шуй не рекомендується використовувати червоний та помаранчевий кольори самостійно без рекомендацій майстра, оскільки вони посилюють як позитивну, так і негативну енергію. І якщо розташувати червоний килим в зоні з неблагоприємною енергією, то можна привабити в своє життя додаткові неприємності

Анна Мячина

 

 

 

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції