Про це повідомили в Держпродспоживслужбі в Одеській області.
У повідомленні йдеться, що органічна зелена кава походить з Гондурасу. До України (отримувач: ТОВ «Кофітон», вул. Ломоносова 75 а, м. Київ, 03189) вона експортувалася з Німеччини (відправник: Rehm & Benecke Coffee GmbH & Co., Hamburg).
У Держпродспоживслужбі наголошують, що у разі виявлення вказаного товару в обігу слід повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області: м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6, тел.: (048) 716-13-01.
Офіційний коментар від ТОВ «Кофітон»
«ТОВ «КОФІТОН» здійснює свою господарську діяльність виключно в межах чинного законодавства України, та ввозить на митну територію України лише товар, який пройшов відповідну сертифікацію та дозволений для споживання в Україні.
Варто наголосити, що хлорпірифос в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу) наразі виявлений лише в обмеженій партії в Європі і поки що не відомі всі обставини щодо цієї події.
В той же час, як тільки стало відомо про вказані обставини, розуміючи всю відповідальність, Товариство невідкладно вжило всіх заходів щодо вилучення з обігу та недопущення реалізації даної партії імпортованої кави.
Окрім того, Товариство звернулося до ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» про проведення випробувань імпортованого товару на вміст хлорпірифосу. Наразі повторний аналіз триває.
У разі виявлення вмісту небезпечних речовин у вказаній продукції Товариством будуть вживатися заходи щодо її утилізації та знищення способом визначеним за погодженням з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Довідка.
Хлорпірифос застосовують у сільському господарстві у боротьбі з комахами. Становить небезпеку для людини при неправильному використанні або при його наявності у харчових продуктах.
Основними симптомами отруєння хлорпірифосом є біль у животі та втрата гостроти зору.
Також хлорпірифос може викликати й інші симптоми:
- головний біль,
- запаморочення,
- слабкість,
- безсоння,
- втрата пам’яті й концентрації,
- нудота,
- блювання,
- діарея.
Нагадаємо, “Одеське життя” писало, що у булгурі одеського виробника виявили небезпечну речовину – хлорпірифос. Але цю інформацію спростував представник одного з підприємств зернопереробної промисловості.
Читайте також: Чи можна їсти крупу з жучками?