«Одеське життя» продовжує ділитися результатами моніторингу морської та питної води в Одесі. Так, станом на ранок суботи, 1 липня 2023 року, у морській воді, як і раніше, переважають збудники гострих кишкових інфекцій.
За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб, із відібраних двох проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та двох проб питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не виявлено.
У відібраних 26 червня в Одесі пробах морської води виявлено холероподібний вібріон НАГ 1 групи Хейберга (пляж у районі 10-ї станції В. Фонтану), вібріони парагемолітікус (пляж у районі 16-ї станції Великого Фонтану) та вібріони аеромонас (пляжі «Ланжерон», «Аркадія», «Лузанівка», в районі 10 станції Великого Фонтану). Вони не є збудниками холери, але здатні викликати захворювання на гострі кишкові інфекції. Подібні збудники виявлені й у мідіях на пляжі «Ланжерон».
За інформацією Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, відібрані 29 червня проби морської води на пляжах «Ланжерон» та 16-ї станції Великого Фонтану за показниками складу та властивостей відповідають нормам.
За результатами відомчого лабораторного контролю Філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс», питна вода відповідає санітарним нормам.
Як повідомлялося раніше, морська вода біля одеського узбережжя очистилася і стала прозорою.
Ще новини Одеси на тему:
- Солоність Чорного моря в нормі: які ще результати моніторингу води в Одесі;
- Колодці на Одещині можуть «інфікуватися » морською водою;
- У Чорному морi може загинути ціле покоління риб: наслідки підриву ГЕС.
Фото з Телеграм-каналу «Одеса Офіційно»