Новини Одеси та Одеської області

У дзеркалі війни: де живе нормальне життя в Україні?

У дзеркалі війни: де живе нормальне життя в Україні?

Спалахи ракет у небі, частки секунди між свистом та вибухом, нескінченні новини про бойові дії – ось вичерпний список тем, які, здається, невідступно заповнюють свідомість кожного українця останніми роками. Однак, варто лише відвернутися від моніторів та телевізорів, визирнути у вікно або просто зазирнути у себе, щоб побачити – життя продовжується. Вона долає межі війни, руйнуючи стереотипи та доводячи, що за будь-яких обставин нації важливо зберігати свою культуру, традиції, а головне – прагнення до життя.

Успіхи на Євробаченні, спортивні здобутки, зворушливі моменти громадської активності, плоди творчості наших відео-аніматорів, тенденції в музиці та культурі, боротьба з природними стихіями та, нарешті, перемога над коронавірусом – все це відбувається тут і зараз, у тіні бойових дій, але не в тіні наших сердець. Адже саме ці події формують наше життя за межами війни, показують нашу здатність виживати та розвиватися навіть за умов кризи.

У цій статті ми пропонуємо вам відволіктися від постійного інформаційного шуму та поглянути на інший бік нашої повсякденності. Давайте разом згадаємо та поговоримо про ті події, які, здавалося б, загубилися у загальній картині, але водночас формують образ нашої країни та нашого народу.

За рік із гаком у країні сталося чимало знакових і просто важливих подій. Ось лише невеликий список від нашої редакції:

  • перемога на Євробаченні;
  • проліт збірної України з футболу повз Чемпіонат світу 2022, але перемога Усіка у реванші з Джошуа;
  • гучна акція проти наркоторгівлі «Злови баригу»;
  • успіх українського 3D-мультфільму «Мавка» у нашому прокаті;
  • тренд на українську музику та культуру;
  • весняні підтоплення територій у деяких центральних областях України у 2023 році;
  • закінчення коронавірусної пандемії — де-факто та де-юре.

Війна та всі новини, пов’язані з нею, звичайно ж, залишаються хедлайнерами в нашому інформаційному порядку. Але іноді потрібно відволікатися, цікавитись іншими аспектами життя. Тому давайте разом згадаємо і поговоримо про не пов’язані з воєнними діями безпосередньо події трохи докладніше.

Уявіть, якби не війна, ми б точно обговорювали саме ці перемоги та невдачі, природні катаклізми та цікаві громадські ініціативи, а новина про те, що маски та соціальна дистанція — тепер не обов’язкові, у січні 2022 року здалися б просто чимось. чарівним.

Перемога «Калуш» на Євробаченні

Слідом за визволенням Києва та північних областей України прийшла серйозна перемога і на музичному фронті. Гурт «Калуш Оркестру» впевнено переміг на Євробаченні 2022 року, що проходив в італійському Турині. Колектив виконав пісню Stefania, яку соліст Kalush Orchestra Олег Псюк спочатку присвятив своїй мамі. Але на тлі повномасштабної війни у неї з’явилися нові сенси.

Якби не агресія росії, то шанси «Калуш» на перемогу, можливо, були б не такі високі. Але загалом пісня з етнічними інструментальними мотивами, репом та запальними танцями вийшла справді крутою, тому й співали її не лише українці, а й багато іноземних меломанів.

Це перемога українського духу і культури, відображення нашої незламної сили та завзятості перед труднощами.

Зазначимо, що тріумф 2022 року став третім для нашої країни, раніше у головному пісенному конкурсі Європи перемагала Руслана та Джамала — відповідно 2004-го та 2016-го.

Різні спортивні результати

Спорт, звичайно, відійшов на другий, якщо не на третій план в Україні. Тим не менш, футбольна збірна країни до останнього зберігала шанси на участь у Чемпіонаті світу з футболу в Катарі. Відбіркові ігри нашої команди були перенесені на літо, а сам турнір, нагадаємо, вперше в історії вирішили проводити взимку (у листопаді-грудні). Для попадання на мундіаль Україні потрібно було обіграти дві британські збірні. Шотландців ми перемогли з рахунком 3:1, а ось Уельсу у другій вирішальній грі – поступилися 0:1 через образливого автогола. Внаслідок цього турнір пройшов без української команди, а перемогу в ньому здобула Аргентина Ліонеля Мессі.

Якщо футбол не зміг підняти настрій нашим уболівальникам, то Олександр Усік таки порадував. У бою-реванші з Ентоні Джошуа українець знову переміг та захистив свої титули чемпіона світу за чотирма версіями — WBA, WBO, IBF та IBO.

Акція проти наркоторгівлі «Злови баригу» Буркіна

На початку 2023 року українські блогери анонсували цікавий проєкт протидії торгівлі наркотиків — «Злови баригу». Вже перед стартом акції, який припав на 1 травня, українцям стало відомо більше подробиць. Ініціатором проєкту виступає бізнесмен Єгор Левченко (Буркін). Він обіцяє платити за виявлених наркодилерів та виробників (лабораторії) учасникам акції суми від 8 тисяч до одного мільйона гривень.

Проєкт «Злови баригу» підтримали багато зірок шоу-бізнесу та наші військові на фронті, оскільки навіть у зоні ведення бойових дій ця проблема дуже і дуже актуальна. За словами Левченка, він хоче привернути увагу громадськості до боротьби з наркотиками та за рахунок матеріальної мотивації для учасників акції змусити правоохоронні органи працювати краще, а тим самим відчутно знизити обороти наркоторгівлі.

Не просто акція – це боротьба всього народу з бідою, яка загрожує нашим дітям та майбутньому. З травня «Піймай баригу» працює у трьох містах країни.Києві, Харкові та Одесі. Є й результати за перші дні – виявлено 7 торговців, а учасникам виплачено 124 тисячі грн.

Вихід крутого українського мультфільму «Мавка»

У березні 2023 року у кінотеатрах України стартував показ тривимірного мультфільму «Мавка. Лісова пісня», створеного за мотивами твору Лесі Українки «Лісова пісня». Мультиплікаційний фільм отримав позитивні рецензії від критиків, за змістом він чудово підходить для дітей, оскільки має більш оптимістичний сюжет, ніж драма Лесі Українки. За формою «Мавки» кінокритики відзначають якісну графіку та близький до сучасної диснеївської манери візуальний стиль.

Відмінно сприйняла мультфільм та аудиторія, адже в кіно його переглянули понад мільйон людей, а збори перевищили 127 млн. грн., що зробило його лідером із касових зборів серед вітчизняних робіт. На тлі цього успіху було заявлено про міжнародний прокат не менш ніж у 80 країнах світу.

Мультфільм “Мавка” – тріумф нашого народу, нашої історії та традицій. Ми показуємо світові, що вміємо створювати не менш якісні продукти.

Тренд на українську музику

Звичайно ж, ця подія пов’язана з війною, яка змусила нашу аудиторію переглянути ставлення до російських музикантів. Але загалом тенденція зростання популярності вітчизняної музики простежувалася вже давно, просто тепер вона прискорилася, що загалом має лише позитивно позначитися на розвитку української культури загалом.

Сьогодні українці слухають таких виконавців, як «Калуш», «Кола», «Яктак», «Шимей», Злату Огневич, Артема Пивоварова, «Скофку», «Антитела», ANGY KREYDA, ENLEO та сотні інших. Цікаво, що багато з цих співаків, співачок та гуртів ще кілька років тому були взагалі не відомими широкій аудиторії.

Якщо музика – це душа народу, тоді зараз наша душа звучить голосніше для всього світу.

Весняні підтоплення 2023 року

У квітні у багатьох регіонах нашої країни випала аномальна кількість опадів. Разом із підвищеним рівнем підземних вод це призвело до підтоплення деяких населених пунктів у період традиційної весняної повені. Найбільше постраждали регіони, через які протікає Дніпро, а саме Черкаська, Чернігівська, Київська та Запорізька області. На початок травня ситуація стабілізувалася, а люди, які були змушені залишити своє житло через підтоплення (не без допомоги представників Державної служби з надзвичайних ситуацій), поступово повертаються додому.

Те, що трапилося, вкотре нагадало, що природа може підносити різні сюрпризи. Підтоплення завдало чимало клопоту тисячам українців, але його, на щастя для нас, не порівняти з катастрофічними землетрусами в Туреччині, які сталися у лютому 2023 року.

Завершення коронавірусної пандемії

Звичайно ж, про смертельні погрози COVID-19 в Україні забули набагато раніше, ніж у всьому світі, а саме 24 лютого 2022 року. Масочний режим, соціальна дистанція, обов’язкова вакцинація — все це швидко стало чимось не дуже актуальним. Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно оголосила про завершення коронавірусної пандемії (дія надзвичайної ситуації у зв’язку з вірусом) у травні 2023 року.

Загалом боротьба з COVID-19 триває, за даними початку травня сумарно у світі відомо від 765 млн. інфікованих і майже 7 млн. померлих людей. За офіційними даними в Україні перехворіли на коронавірус понад 5.5 млн осіб, а померли — 112 тисяч.

Отже, що маємо за рік із зайвим повномасштабної війни із справді знакових подій? Світ подолав коронавірус, Україна розпочинає новий етап боротьби з наркотиками (нашуміла акція «Злови баригу» Левченка – Буркіна), у спорті у нас традиційно є як хворобливі поразки, так і серйозні досягнення. Життя триває, на вулицях можна побачити молодих мам з колясками, у кафе та ресторанах чимало відвідувачів, та й багато військових на передовій говорять, що ми тут для того, щоб ви там жили і цінували це. А ось у культурній сфері можна виділити лише плюси, починаючи від перемоги на Євробаченні 2022 та закінчуючи вдалими кіноновинками та популяризацією української музики.

А які знакові події, окрім війни, за останній рік ви можете виділити?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції