Новини Одеси та Одеської області

Очне навчання чи онлайн: як будуть вчитися одеські школярі з 1 вересня?

Попри війну, навчальний рік в одеських школах розпочнеться, як завжди, 1 вересня. Вже зараз батьки можуть проголосувати за один з трьох типів навчання дітей: очні заняття, Zoom або навчання вдома.

Сьогодні бомбосховища в Одесі мають 33 навчальні заклади. Але, за словами директора Департаменту освіти та науки Одеської міськради Олени Буйневич, лише 5% батьків погодилися на очне навчання з 1 вересня. Ми спитали у дітей та їх батьків, як краще вчитися одеським школярам.

«Я перейшла до дев’ятого класу, й цього року ми швидше за все вчитимемося дистанційно. Поки що точно не кажуть, але було голосування, батькам відправляли тест, і за офлайн навчання взагалі ніхто не проголосував, всі за онлайн», – каже учениця 9 класу Анастасія.

Оксана – мати двох дівчат, які ходять у початкову школу, – також зізнається, що в їх класі практично ніхто не погодився на очне навчання.

«Майже всі одноголосно проголосували за Zoom. Тільки одна людина у нас пішла на очне навчання, але при цьому вона навчатиметься з іншим викладачем та в іншій школі. Нам казали, що у нашій школі немає можливості проводити очні заняття, у нас немає бомбосховища, на жаль. І люди, які хочуть займатися очно, повинні написати заяву й перейти в іншу школу, яка може їх прийняти», – говорить Оксана.

Ще одна одеситка Тетяна зізнається, в коледжі її сина досі не визначилися з бомбосховищем.

 «Питання щодо бомбосховищ ще вирішується, тому що сам коледж знаходиться в центрі міста, тобто якесь приміщення під бомбосховище вони розглядають. Як воно там буде обладнане? Рішення з приводу очного або онлайн-навчання буде ухвалено лише до кінця серпня», – розповідає Тетяна.

Жінка побоюється, що очне навчання, навіть поруч з бомбосховищем, може бути небезпечним. 

«Ви розумієте, я просто вже була під ракетами, стояла, й це просто раз – і все. І ти не розумієш, що це сталося. Це все за одну хвилину, тобто ти навіть зорієнтуватися не можеш. Це взагалі частка секунди, ракети ж не чути, не видно. Тільки бачиш уже результат прильоту. Але якщо дитина йде до школи, й тут раз, і вона прилетіла?», – каже Тетяна.

Багато хто з батьків вважає, що дітям потрібне живе спілкування з однолітками, проте під час воєнного стану, краще дбати про фізичну безпеку. 

«Нині краще домашня форма навчання. Менше спілкування з дітьми, з вчителями, але все-таки зовні страшно дитину кудись відпускати. Тому, мені здається, найкраще нехай вдома поки що навчаються. А коли закінчиться війна на нашу користь, то можна буде відпустити дитину до школи», – каже Максим, хрещений батько одеського школяра.

Але зі спортивними, художніми та музичними школами ситуація зовсім інша. Одеситка Оксана пояснює:

«Дитина, яка займається в музичній школі онлайн, – це проблема. Викладач не може її виправити. Чи правильно ти тримаєш скрипку, чи правильно у тебе стоїть рука – це фізично потрібно зробити. Батьки здебільшого не володіють такими навичками, щоб правильно допомогти своїй дитині. Ми йдемо в музичну школу, там теж запропонували вибір офлайн та онлайн навчання. Ми проголосували за офлайн. Музична школа має у своєму розпорядженні бомбосховище, й ми знаходитимемося поруч зі школою безпосередньо. Там лише кілька годин зазвичай тривають заняття. Ми припускаємо, що ми будемо поруч, на випадок, якщо буде ракетна загроза, ми забиратимемо дитину. Але в музичній школі проводити онлайн навчання, на мій погляд, – це непродуктивно».

Вчитель фізичного виховання та директор спортивного клубу Вилин Сандр підтверджує, що спортивні заклади цього року будуть працювати очно.

«Усі наші спортивні секції працюють в очному форматі. Ми зробили всі запобіжні заходи. Батьки дали згоду на те, щоб діти займалися тим чи іншим видом спорту. На нашій спортивній базі є бомбосховище. Якщо звучить сирена, тренер зводить дітей до бомбосховища. Там ми маємо медикаменти, воду, запасний вихід. Усі ці моменти передбачені. Сьогодні ми підбивали статистику, зараз у нас займаються 60% дітей. Раніше було близько 400 дітей, зараз приблизно 260-270. Працюємо, бо дітям треба займатись. Отже, нас карантин вибив на два роки, й тут зараз війна. Життя триває. Україна понад усе. Одеса є та буде Україною», – підсумовує Вилин Сандр.

Ранише “Одеське Життя” повідомляло як проходитиме очне навчання у школах: питання та відповіді.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції