Що робити і чого не можна робити, якщо у разі обстрілу ви опинилися в укритті або бомбосховищі? У ДСНС діляться корисними порадами, як поводитися у воєнний час під землею.
Правило перше. В укриття потрібно приходити із запасом їжі на два дні та з необхідними речами, які не займуть багато місця. Якщо ви з твариною, подбайте і про неї. Можна брати із собою легкі підстилки, невеликі подушки чи туристичні килимки.
Правило друге. Тримайтеся завжди разом. Проте дітей, людей похилого віку та хворих радять розміщувати окремо або ближче до повітроводів.
Правило третє. Заповнений людьми притулок потрібно при можливості прибирати щодня і обов’язково обробляти дезінфікуючими засобами.
Стаття на тему: Коли підвали житлових будинків можуть бути укриттям, а коли – ні
Правило четверте. У сховищі не можна курити і шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки. Не можна без дозволу пересувати предмети. Якщо лежачих місць замало, потрібно організувати графік відпочинку.
Правило п’яте. Не піднімати паніку та не розмовляти на політичні та релігійні теми. Не провокувати скандали та сварки. Якщо є діти, намагатися розмовляти та підтримувати їх. Якщо є можливість, ділитися їжею та предметами першої потреби.
Правило шосте. Якщо до притулку зайшли підозрілі люди, у них треба попросити документи, у воєнний час допустимий і обшук. Головне робити це спокійно та без паніки.
Ще на тему: Оновлений список бомбосховищ в Одесі: адреси у всіх районах
Правило сьоме. Виходити з укриття після інформації про те, що навколо безпечно або якщо у самому укритті стало небезпечно (пожежа, підвищена концентрація шкідливих газів, закінчується повітря).
А якщо маю клаустрофобію?
Якщо у вас виник напад клаустрофобії, постарайтеся розслабитися та контролювати дихання, не допускаючи переривчастих вдихів. Виберіть деталь інтер’єру та сконцентруйтеся на ній
На фото: бомбосховища у Херсоні, лютий 2022 року. Фото: РБК-Україна