Новини Одеси та Одеської області

Війна в Україні на перших обкладинках світових газет (частина 2)

Війна в Україні на перших обкладинках світових газет (частина 2)

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна не сходить з обкладинок провідних світових газет.

New Yorker Без слів

The Guardian стверджує, що український уряд відхилив пропозицію Росії дозволити біженцям втекти через «гуманітарні коридори» до самої Росії. Пропозиція надійшла в рамках третього раунду мирних переговорів, затьмарених постійним бомбардуванням Росією великих міст України на тлі невдалих спроб евакуації мирного населення за останні кілька днів.

The Guardian пише з Одеси про українське узбережжя Чорного моря, де триває підготовка до відбиття будь-якого російського нападу.

У ньому йдеться, що ніхто там не може повірити, що Путін може атакувати місто, що викликало «майже міфічний резонанс» для багатьох росіян, але додає, що російські збройні сили в останні дні зробили багато речей, які ще два тижні тому здавались немислимими.

Daily Telegraph наводить “ключові вимоги”, викладені президентом Росії Володимиром Путіним щодо припинення вторгнення під час останнього раунду мирних переговорів. Російський лідер вимагав від України визнання незалежності окупованих територій Донбасу та Криму, а також заборони членства країни в НАТО або ЄС, пише видання. Також Телеграф супроводжував глухих дітей, евакуйованих зі школи на півдні України. Вони на фото першої смуги

Використовуючи мову жестів, один підліток повідомляє газеті, що, хоча він і не чує обстрілу, він відчуває, що «будинок трясеться, все трясеться» і «шок, що здригається в кістках».

Німеччина. FAZ Франкфурт. Українці у понеділок у місті Ірпінь, що приблизно за 25 кілометрів на північний захід від Києва, – підпис під фото на першій сторінці. Понад 1,7 мільйона людей втекли з України

За даними ООН, понад 1,7 мільйона людей полишили країну через війну в Україні. Як повідомило в понеділок агентство ООН у справах біженців, шістдесят відсотків із них втекли до Польщі. Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця попередила, що конфлікт переростає в одну з “найнадзвичайніших гуманітарних ситуацій у Європі найближчими роками”. За даними Федерального міністерства внутрішніх справ, йому відомо про 50 294 військових біженця з України, які прибули до Німеччини. Оскільки прикордонного контролю немає, фактична кількість може бути значно більшою.

“Страх Путіна перед правдою” ще один матеріал на першій шпальті німецького видання

«Страх Путіна перед правдою»

Путінський режим, який завершує процес знешкодження російських ЗМІ, більше не відмовляється від цього. Пакет законів проти поширення «фейкових новин», прийнятий минулої п’ятниці, дозволяє поширювати правду з Москви лише в тому випадку, якщо покарання не буде драконівським.

Тому, хто хоча назвав загарбницьку війну Путіна в Україні, загрожує до п’ятнадцяти років ув’язнення. Іноземні прес-агентства, мовники та газети попросили своїх кореспондентів та репортерів полишити Москву.

Financial Times повідомляє, що Україна та Захід «висловили зневагу» до пропозиції Москви про безпечні маршрути з обложених міст — після того, як стало зрозуміло, що ці маршрути ведуть до Росії або Білорусі. У документі йдеться, що ця концепція тепер веде до «великого страху та жахливих глухих кутів» для цивільних осіб. Аналогічно Financial Times повідомляє, що міжнародні ринки були «збурені» від закликів до додаткових санкцій щодо експорту російської нафти та газу. Ціни на ключове викопне паливо в понеділок піднялися до 14-річного максимуму після спроб США заборонити Росії продавати енергоносії в Європі, але впали після того, як ці заклики зустріли опір у Німеччині, пише газета.

Індія. Прем’єр-міністр Нарендра Моді розмовляв із Путіним про евакуацію студентів

“Новий ривок за газом”, спрямований на ослаблення впливу Росії на постачання енергоресурсів до Європи, перебуває в центрі уваги першої сторінки Daily Mail. Йдеться про те, що прем’єр-міністр Борис Джонсон дозволить буріння свердловин на нафту в Північному морі, щоб Путін не змушував Захід платити викуп за викопне паливо.

Підпис під фото на першій шпальті каже: “Королева поставила букет у кольорах українського прапора, на підтримку України”, а британці побоюються, що рахунки за електроенергію можуть сягнути 4 тис. фунтів

Daily Express також звертає увагу на перспективу зростання цін на енергоносії внаслідок вторгнення, описуючи це зростання як ціну, яку ми маємо заплатити, щоб перемогти Росію. Уряд заявив, що продовження постачання нафти і газу до Великої Британії з Росії перебувають на терміновому розгляді в рамках жорстких санкцій, повідомляє газета.

Надихнувшись вірусним відео, на якому дитина співає культову пісню з «Холодного серця», ховаючись від обстрілу, видання Sun закликало Росію «відпустити ситуацію» в Україні. У газеті йдеться, що Амелія підкорила “серця мільйонів” своїм сміливим зверненням до Путіна.

Газета «I» також зосереджується на закликах до Великої Британії зробити більше, щоб допомогти біженцям, яких зачепила війна в Україні. У документі описується урядова схема як “в хаосі”, коли люди, які бажають приїхати до Великої Британії, опинилися у пастці у Франції після втечі від “безперервного російського обстрілу”, що заважає іншим тікати в безпечне місце.

Тяжке становище українських біженців, які не можуть приїхати до Великої Британії через відсутність візи, також помітне на першій сторінці Daily Mirror , де висвітлюється історія двох молодих хлопців, які подорожували «1000 миль від пекла» та застрягли в Калі. Міністр внутрішніх справ Пріті Патель сказала, що “неправильно говорити, що ми просто повертаємо людей назад”. У статті також зосереджено на критиці таких великих корпорацій як McDonalds, KFC і Coca-Cola, які ще не вийшли з Росії, очолюючи історію McShame.

The Times публікує шалений образ українки, яка частково осліпла внаслідок російських обстрілів, коли російський снаряд розірвав її будинок у Харкові, другому за величиною місті України. Газета пише, що жахливі поранення, отримані мирними жителями, пояснюють хід вторгнення «краще, ніж будь-яка військова карта». «Обличчя війни виліплені розбитим склом і палаючими осколками», — пише репортер Ентоні Ллойд після відвідування місцевих лікарень.

«Витягни свій палець» це образне вираження у Великій Боританії, яке означає докласти всіх можливих зусиль. У назві Metro повідомляє про критику реакції уряду Великої Британії на зростаючу кризу біженців в Україні та Європі від колишнього глави британської армії. Лорд Даннатт каже, що Великобританія має зробити більше, щоб стати «безпечним притулком» для людей, які біжать від російського вторгнення, оскільки міністерство внутрішніх справ повідомляє, що наразі було затверджено 300 віз.

Підготував Сергій Чернявський

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: