Новини Одеси та Одеської області

В Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти

В Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти

З 2 травня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Цей реєстр розроблено Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим щодо зниклих безвісти та іншими відомствами, повідомляє пресслужба МВС.

Як зазначають у МВС, з початку війни десятки тисяч людей вважалися зниклими безвісти. Переважну більшість із них було знайдено. Однак ще офіційно підтверджено близько 23 тисяч осіб, які вважаються зниклими безвісти за особливих обставин – унаслідок воєнних дій.

Витяги з Єдиного реєстру надаватимуть представники Департаменту інформатизації МВС України.

За словами заступника міністра внутрішніх справ Леоніда Тимченка, родичі зниклих безвісти вже можуть звертатися за випискою з реєстру. Для її отримання необхідно подати до МВС запит та копії документів, що засвідчують особу запитувача та ступінь спорідненості зі зниклою особою.

Звернення можна надіслати:

  • електронною поштою: [email protected];
  • за адресою МВС: м. Київ, вул. Богомольця, 10, Міністерство внутрішніх справ України.

«Цей реєстр є повністю захищеною базою даних. І доступ до нього матимуть певні посадові особи: представники Офісу Уповноваженого за зниклими безвісти, працівники Національної поліції та Департаменту інформатизації МВС України. Картки записів формуються на основі заяв, поданих родичами зниклих до Національної поліції. А верифікацію кожної особи здійснює безпосередньо Офіс Уповноваженого за зниклими безвісти»,

– наголосив Тимченко.

Реєстр збиратиме та централізуватиме дані про зниклих безвісти, включаючи ПІБ, місце та дату народження, сімейний стан, місце проживання, територію, де сталося зникнення, обставини та час зникнення, а також прикмети особи.

Через місяць після внесення відповідних даних до реєстру родичі зможуть отримати витяг, що підтверджує статус зниклого. На підставі витягу люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію через втрату годувальника непрацездатним членам сім’ї.

Читайте також: Військовослужбовець у полоні: як отримати держдопомогу його родині?

Фото: Delo.ua

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції