Новини Одеси та Одеської області

В Україні створили додаток “TyHto”, який допоможе ловити диверсантів

В Україні створили додаток “TyHto”, який допоможе ловити диверсантів

Додаток призначений для швидкої перевірки приватних осіб на блокпостах, на вулиці під час комендантської години, на вході в укриття або будь-де. Втім, можливе і мирніше використання.

Навіщо потрібна програма “TyHto” (Ти Хто)?

Тероборона, поліція та військові змушені щодня перевірять тисячі людей на блокпостах, а то й зовсім на вулицях. У такій ситуації легко пропустити небезпечну особу, тому у перевіряльників відсутня більша частина інформації про людину.

А той може мати можливі зв’язки з криміналітетом, ДРГ та “російським світом”. Щоб звести до мінімуму подібні ризики, YouControl спільно з Artellence та СБУ розробили безкоштовну програму “TyHto” для швидкої перевірки приватних осіб.

Ця програма може пов’язуватися з великою кількістю публічних джерел інформації, технології порівняння осіб, пошук фото в соцмережах.

Основне його призначення в тому, щоб ясніше розуміти те, хто перед тобою. Додаток перевіряє інформацію:

  • відповідність фото в паспорті особі;
  • чи є особа в реєстрі терористів;
  • накладені на особу санкції РНБО;
  • перебування у списку військових терористів та ДРГ;
  • перебування в базі “Миротворець”;
  • відбувається авто в розшуку;
  • паспорт недійсний або загублений;
  • чи особа в державному розшуку.

Зверніть увагу: дані програми засновані на даних із публічних джерел і не містить, не зберігає та не передає персональні дані осіб. Воно містить публічні дані із відкритих реєстрів.

Якщо фактор ризику спрацював – це не доказ того, що перед вами злочинець, це сигнал для співробітників поліції чи інших служб звернути увагу та провести глибшу та детальнішу

Як усе влаштовано?

Додаток запитує ПІБ, серію та номер паспорта, дату народження особи, що перевіряється. Досить одного пункту, але що більше відомостей, то точніше перевірка. Можна сфотографувати особу та її фото в паспорті, щоб система встановила відповідність або невідповідність.

Щоб перевірити автомобіль, необхідно ввести його номер. Якщо автомобіль не в розшуку, ви отримаєте відповідь із параметрами автомобіля: марку, модель, колір та рік випуску. Ця перевірка визначає транспортні засоби, що використовують номерні знаки інших автомобілів.

Для кого підходить?

Спочатку додаток призначений для представників ЗСУ, ТРО, СБУ, Нацгвардії, державних органів, волонтерів та муніципальної охорони під час щоденної перевірки особистості людей.

Проте користуватися ним може кожен. Наприклад, під час перевірки орендодавця чи орендаря. Навіть нових сусідів можна перевіряти.

Програма “TyHto” безкоштовна, а для реєстрації потрібен номер телефону. Завантажити “TyHto” можна на Google Play та App Store.

За матеріалами “Діло”

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: