Учасники тримали плакати із закликами до Міжнародного комітету Червоного Хреста та фотографіями військовополонених. Символічно зав’язавши очі стрічкою, вони висловили протест проти бездіяльності організації.
У відповідь представники Червоного Хреста заявили, що їхня основна функція – допомагати державі, але збір даних про зниклих бійців залишається складним і тривалим процесом. Незважаючи на спроби, знайти інформацію про кожного полоненого неможливо, а доступ до відомостей обмежений.
«Це дуже тривалий і складний процес. Крім того, ми нерідко стикаємося з обмеженнями в пошуку інформації, на жаль, не все в наших силах», – зазначив глава субделегації Червоного Хреста в Одесі Натаніель Ріс.
Згідно з даними організації, за її сприяння 13 тисяч родин отримали звістки про долю своїх близьких, проте частина українських військових досі залишається в невизначеності. Червоний Хрест не підтвердив факт блокування інформації з боку РФ, але наголосив на важливості дотримання нейтралітету для подальшої роботи.
Читайте також: Як працює Червоний Хрест в Україні та кому може допомогти
Фото – Української Служби Інформації.