Новини Одеси та Одеської області

В обхід Придністров’я: на Одещині відкрили ділянку залізниці Березине – Бесарабяска

В обхід Придністров’я: на Одещині відкрили ділянку залізниці Березине – Бесарабяска

На Одещині відновили та відкрили ділянку залізниці Березино – Бесарабяска, яка з’єднує Україну та Молдову в обхід невизнаного Придністров’я.

Як повідомляє прес-служба українського перевізника «Укрзалізниця», сьогодні, 22 серпня, цією ділянкою вже відправлено перший вантажний потяг.

Дільниця залізниці Березине – Бесарабяска

«Укрзалізниця» продовжує реалізацію масштабного проекту розвитку залізничного сполучення з країнами Європи. Так, завершено реконструкцію ділянки Березино – Бесарабяска, яка з’єднала Україну та Молдову в Одеській області.

Українські залізничники реалізували цей міжнародний проект «під ключ». Наші залізничники відновили понад 22 км інфраструктури на території України та ще 1,2 км шляхів за контрактом із Молдовою, на території цієї країни»,

– йдеться у повідомленні.

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, відновлення цього маршруту стало життєво необхідним на тлі постійних атак російськими окупантами мосту через Дністровський лиман. Тепер є альтернатива: головний залізничний маршрут для сполучення Одеси та Дунайських портів «Рені» та «Ізмаїл» надійно підключений до залізничного сполучення.

На відкритті ділянки залізниці Березино - Бесарабяска

«Розраховуємо, що зможемо досягти обсягу вантажних перевезень на цій ділянці в середньому на рівні 10 млн тонн на рік»,

– додав міністр.

У ході робіт залізничники відновили геометричний розмір залізничного полотна, уклали на ділянки рейки та залізобетонні шпали та провели ремонт 14 залізничних мостів.

«На цій ділянці майже 25 років тому перестали курсувати потяги, і він був фактично зруйнований. Говорити про реалізацію цього проекту почали ще 2012 року, але роботи так і не були розпочаті. Два місяці тому міністр інфраструктури поставил завдання до осені відновити цю ділянку. За традиціями воєнного часу залізничники виконали всі роботи з випередженням поставлених термінів»,

– зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишин.

Довідка:

Залізничне сполучення ділянкою Березино – Бесарабяска здійснювалося до 1999 року. 23 червня 2022 року Мінінфраструктури України та Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Молдови підписали меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку залізничного сполучення.

Фото з Телеграм-каналу «Укрзалізниці»

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції