Українцям порадили зробити копії всіх документів: як і навіщо

Українцям порадили зробити копії всіх документів: як і навіщо

В офісі освітнього омбудсмена України рекомендують громадянам країни зробити копії всіх своїх документів. І мова тут не про нотаріальні копії або звичайний ксерокс.

У повідомленні на сайті офісу сказано, що зараз під час війни наші громадяни досить часто втрачають документи, у тому числі й освіту. Адже українські території щодня бомбять, знищуючи міста, села та будинки їхніх мешканців, а водночас знищуються й документи.

Крім того, часто документи згоряють під час пожеж, губляться, коли люди рятуються із зони бойових дій/з тимчасово окупованих територій.

Доля документів, що залишилися у навчальних закладах на окупованих територіях, також найчастіше невідома.

Тому до Служби освітнього омбудсмена надходить чимало звернень, де заявники просять допомогти чи проконсультувати про те, як відновити втрачені документи.

І їм не відмовляють, намагаються допомагати у відновленні документів.

Але у повідомленні служби зазначають, що дуже складно відновлювати документи, коли немає жодних їх копій, адже у такому разі неможливо подивитися реєстраційний номер, дату видачі, точну назву навчального закладу тощо.

Тому українців просять: щойно отримали якісь документи, зокрема – про освіту, НЕГАЙНО, буквально того ж дня зробіть кілька копій, а також відскануйте та завантажте їх у будь-яке хмарне сховище.

Папку в хмарному сховищі слід архівувати та поставити на неї пароль. Пароль не повинен бути надто простим («12345…» або «пароль»), але й надто складним його теж не варто робити – важливо, щоб ви його легко запам’ятали.

Наприклад, це може бути українське слово (або кілька слів), яке вводиться, коли включено англійську розкладку клавіатури, а також додавання цифр, що мають для вас особливе значення.

Назва папки не повинна бути пов’язана з документами. Тобто вона не повинна називатися «документи», «паспорти» тощо.

Найкраща назва – нейтральна, але зрозуміла для вас та ваших близьких.

Розташовуватися папка повинна не відразу за прямим посиланням хмарного сховища: слід створити папку з нейтральною назвою, в яку можна накидати кілька зображень і файлів, а в ній створити ще одну папку, в яку вже завантажити ваші документи.

Можна і слід надати доступ до папки та пароля тим людям, яким ви довіряєте. Це дуже корисно і, крім того, дозволяє набагато швидше вирішувати проблеми із відновленням документів.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції