Новини Одеси та Одеської області

У нацпарку Одеської області з вини “шашличників” згоріли кладки птахів і тисячі малюсків

У нацпарку Одеської області з вини “шашличників” згоріли кладки птахів і тисячі малюсків

Потужна пожежа, яка спалахнула днями в Національному парку “Тузловські лимани” біля с. Лебедівка, завдала величезної шкоди природі: згоріли десятки кладок фазанів, кропив’янок, дроздів, знищено мурашники.

Про це повідомив співробітник парку, біолог Іван Русєв.

За словами еколога, пожежа в парку спалахнула через те, що біля села Лебедівка якась жінка готувала шашлики і викинула вугілля на рослинність.

“Вогонь поширювався швидко. Горіло все на шляху. Пожежники їхали довго. В однієї машини не було достатньо води, друга не поїхала до лісу, бо вважали, що пошкодять пожежну машину. У с.Лебедівка чомусь немає води в протипожежних резервуарах. Ще викликають додаткові пожежні машини. Їх уже 5. Гасити пожежу допомагали ще пару місцевих жителів. Ближче до ночі всім разом вдалося впоратися”, – розповів біолог.

Пожежа охопила майже 17 га. Коли через два дні група вчених нацпарку почала обстеження території, щоб зібрати інформацію і розрахувати збитки, місцями ще тліли осередки.

пожежа у Тузловських лиманах

“Але тільки на перший погляд можна сказати, що для тварин був жах. Згоріли десятки кладок фазанів, кропив’янок, дроздів тощо. Особливо багато згорілих черепашок – їх десятки тисяч, серед яких цепея австрійська, виноградний равлик – масові наземні молюски в нацпарку. Число їх у природних біотопах сягає десятки тисяч га. І вони всі загинули”, – каже Іван Русєв.

пожежа у Тузловських лиманах

Він розповів, що харчуються молюски детритом, “злизуючи” його з рослин і каміння. Дорослі равлики часто піднімаються по стовбурах дерев, чагарників, по стеблах трав’янистих рослин.

пожежа у Тузловських лиманах

“Зі сходом сонця величезна маса равликів поступово ховається в підстилку, зариваючись до настання сутінків. Але сотні тисяч таких санітарів уже немає”, – підкреслив Русєв.

Також, за його словами, багато знищених мурашників.

Еколог нагадав, що спалювання сухої рослинності у воєнний час прирівнюється до диверсійної роботи (ст.113 Кримінального кодексу України “Диверсія”) і карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.

Нагадаємо, через посушливу та спекотну погоду на Одещині почастішали пожежі в екосистемах. Минулого тижня горіли суха трава, сміття, чагарники та лісосмуги. Від вогню постраждали люди та будівлі, без своїх будинків залишилися сотні лелек, фазанів та козулі залишилися без своїх будинків.

 

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції