Новини Одеси та Одеської області

У Маріуполі відбувається операція з порятунку оточених захисників «Азовсталі»

У Маріуполі відбувається операція з порятунку оточених захисників «Азовсталі»

У повідомленні Генерального штабу ЗСУ сказано, що захисники Маріуполя повністю виконали поставлені завдання, головне зараз – порятунок їхніх життів та звільнення з оточення.

У повідомленні Генштабу Збройних сил України сказано:

«Вищим військовим командуванням було надано командирам підрозділів, що перебувають на Азовсталі, зберегти життя особового складу. Йде операція із порятунку заблокованих на території заводу захисників України».

Першим етапом стала евакуація 53 важкопоранених військовослужбовців. Вони доставлені до медичного закладу в Новоазовську.

Ще 211 захисників через гуманітарний коридор було евакуйовано до Оленівки з подальшим поверненням їх на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну.

Заходи щодо порятунку захисників, які залишаються на території “Азовсталі”, продовжуються.

У Генштабі зазначають, що захисники Маріуполя – це герої нашого часу. Місто захищають:

  • окремий загін спеціального призначення “Азов”;
  • 12 бригади Національної гвардії України; 36 окрема бригада морської піхоти;
  • Прикордонники;
  • Поліцейські;
  • Добровольці;
  • тероборона Маріуполя.

Утримуючи позиції на “Азовсталі”, її захисники не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20000 особового складу) на інші напрямки.

Тим самим завадили реалізувати план швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей та створити умови для оточення угруповання ООС.

Скутування основних сил противника навколо Маріуполя дозволило нам підготувати та створити оборонні рубежі, на яких наші війська перебувають і сьогодні і дають гідну відсіч агресору. Сили оборони України отримали критично потрібний час на формування резервів, перегрупування сил, отримання допомоги від партнерів.

Заступник міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що, на жаль, Україна не має можливості деблокувати Азовсталь військовим шляхом. Найважливіша загальна завдання усієї України та всього світу – зберегти життя захисників Маріуполя.

Операцією порятунку їхніх життів спільно займаються ГУР Міноборони, ЗСУ, Національна Гвардія, Прикордонна служба.

Командир “Азова” Деніс Прокопенко, який перебуває на “Азовсталі” увечері 16 травня, записав нове звернення. Він повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу було виконано.

«Захисники Маріуполя виконали наказ, незважаючи на всі труднощі, 82 дні відтягували переважаючі сили супротивника на себе і дали можливість українській армії перегрупуватися, підготувати більше особового складу та отримати велику кількість озброєння від країн-партнерів… З метою збереження життя весь Маріупольський гарнізон виконує затверджене рішення найвищого військового командування і сподівається на підтримку українського народу», – заявив він у своєму відеозверненні.

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні заявив, що завдяки діям українських військових – ЗСУ, розвідки, а також переговорної групи Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН є надія, що вдасться зберегти життя наших хлопців.

“Хочу наголосити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип”, – сказав він.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: