Новини Одеси та Одеської області

У Чорному морі утворився затор із суден, що перевозять українське зерно

У Чорному морі утворився затор із суден, що перевозять українське зерно

Близько 100 суден стоять у Чорному морі біля румунського порту Суліна, очікуючи на проведення через Сулинський морський канал. Це найзручніший і найглибший шлях до дунайських портів України.

Про це повідомляє видання Forbes.

Майже третина цих суден стоять у черзі, щоб вивезти українське зерно з портів на Дунаї.

«У Румунії не вистачає лоцманів для проведення суден каналом, тому що вони не були готові до збільшення українського вантажного трафіку», – таку причину виникнення морський назвав представник консалтингової компанії The Charterers Олег Солодухов.

Україна через морські порти експортувала понад 70% усіх вантажів на загальну суму близько 47 мільярдів. доларів США. Після початку повномасштабної війни, розв’язаної Росією, усі українські порти, окрім дунайських, припинили роботу. Останні переорієнтували він частина експорту і збільшили кількість вантажовідправлень вчетверо. Зараз на них, за словами заступника міністра інфраструктури Юрія Васькова, припадає 24% від експорту.

Наразі румунська сторона в змозі проводити каналом не більше п’яти суден на добу. Це у рази менше, ніж потрібно. Нещодавно час очікування черги на прохід каналом становив чотири-сім днів. Але зараз щодня пробка зростає. Час очікування у черзі на прохід каналом тепер становить до трьох тижнів.

Середній період очікування суднозаходу до українських портів з початку війни становить 14 днів.

Через такі простої власники вантажів зазнають фінансових втрат, що сягають третини вартості фрахту. “Тепер судновласники нараховують час фрахту не з моменту заходу в порт, а з моменту попадання в пробку”, – говорить Солодухов.

карта з положенням судів

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що в Європейському Союзі вирішуватимуть, як розблокувати Одеські порти. Наразі судноплавство у Чорному морі біля українських берегів блокує флот російських окупантів.

Джерело: Виборчком

Заголовне фото ілюстративне: Ukrainian Shipping Magazine

 

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції