У Службі порятунку повідомили, що у країні налічується близько 21 тисячі сховищ. Ось тільки вмістити вони можуть лише 10% населення.
Про це на брифінгу сказав директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький.
“Наразі в Україні на обліку перебуває близько 21 тис. захисних споруд. На перший погляд, цифра велика, але їх достатньо для укриття лише близько 10% населення”, – наголосив він.
Вітовецький розповів, що найпростіші укриття лише знижують вплив засобів поразки на громадян, а захисні споруди забезпечують більший захист.
«Тому, якщо ми знаходимося у захисних спорудах, то ми у безпеці. Якщо у найпростіших укриттях – у підвалах, цокольних приміщеннях – то, на жаль, лише щодо безпеки”, – пояснив представник ДСНС.
Втім, у великих містах, де є метрополітен, люди можуть ховатись там і перебування в метро буде таким же безпечним, як і у спеціальному сховищі. Про це на брифінгу сказав начальник київського метрополітену Віктор Брагінський. Він нагадав, що у Києві під час повітряної тривоги метро працює як безкоштовне укриття та плата за прохід на станції не стягується.
Раніше «Одеське Життя» розповідало про власну інспекцію деяких одеських сховищ. Мы розповіли, наскільки їх легко знайти, чи відкритий туди вхід, що є всередені і чи вони обладнані всім необхідним для повноцінної роботи.
Дивіться також опитування нашого видання на вулицях Одеси, чи спускаються жителі міста в укриття під час повітряних тривог.