саранча

Ключові моменти:

  • Нашестя сарани фіксується в Запорізькій, Дніпропетровській і Херсонській областях;
  • Сарана помічена в Одесі та Теплицькій громаді;
  • Причина навали – висохле Каховське водосховище;
  • Фермери фіксують перехід шкідників на посіви соняшнику;
  • Втрати врожаю можуть сягати 25-100%.

Екологи пов’язують сплеск активності сарани з висохлим Каховським водосховищем, звідки, на їхню думку, і прилетіли перші «хмари» комах. Це явище не спостерігалося до підриву Каховської ГЕС. Аномально висока температура і посушлива погода цього року спричинили збільшення чисельності цих комах.

Основні «резервуари» популяції цих комах – у заплавних луках у дельтах річок. Сарана може активно перелітати на кілька кілометрів, у разі вітряної погоди переноситься на великі відстані.

За даними Держпродспоживслужби, сарана харчується листям, стеблами і квітами рослин, а під час масової міграції може бути знищено весь посів у найкоротші терміни, втрати врожаю можуть становити від 25 до 100 відсотків.

Наприкінці липня сарана атакувала поля в Теплицькій громаді Одеської області, де раніше було зібрано врожай ріпаку, пшениці та ячменю. Фермер Сергій Бодя розповів, що комахи швидко перейшли на соняшник, і зазначив, що такої кількості сарани він не бачив.

“Я чув, що в Молдові, Румунії таке спостерігається, в інших областях України. Але саме в нас… Звідки вони взялися, незрозуміло. Наскільки я пам’ятаю, з 2000 року такого точно не було. І, судячи з тих дзвінків, які я отримав за останні кілька годин, ніхто такого не бачив”, – розповів фермер виданню «Юг сегодня».

Нині сарана масово атакує Запоріжжя та область, залишаючи після себе голі дерева. Місцеві видання пишуть, що таке спостерігається вперше за багато років. Найбільше від сарани постраждала Кушугумська громада.

У спекотну погоду комахи виповзають з очерету і прямують до прилеглих територій, де є овочі, волога, шукаючи прохолоди. Після зниження температури повертаються назад у район Каховського водосховища, зазначають у громаді.

Пошкодження сараною посівів соняшнику також фіксують у Херсонській області та Дніпропетровській областях.

Читайте також: З одеських вулиць зникають горобці: чим це може загрожувати місту

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі