Приватбанк та Монобанк зрівняли безготівковий і готівковий курси валют: чим це загрожує?

Приватбанк та Монобанк зрівняли безготівковий і готівковий курси валют: чим це загрожує?

З сьогоднішнього дня в Приватбанку та Монобанку безготівковий курс обміну валют став ринковим та його прирівняли до готівкового. Раніше євро та долар безготівково коштували дешевше.

Про це йдеться у повідомленнях прес-служб банків.

Так, Приватбанк на своєму сайті пише:

Насамперед це стосується курсів конвертації за картками: зняття готівки та перекази в гривні в Україні з валютних карток, а також усі види операцій за кордоном у валюті з використанням гривневих карток.

Так, сьогодні курс гривні з карткових операцій у Monobank встановлено на рівні 35,00 – 35,45 грн за долар та 35,9 – 36,63 грн за євро.

Приблизно такий же курс встановлено і в ПриватБанку:

курси валют 6 липня

Безготівковий курс валют в Приватбанку 6 липня

Це відповідає існуючому готівковому курсу валют. Раніше курси в онлайн-банкінгах були набагато нижчими. Ще вчора, 5 липня, курс з карткових операцій у Monobank становив 31,6 грн за дол. та 32,35 грн за євро.

Установку єдиних курсів обміну безготівкової та готівкової валюти у банках пояснили тим, що діють виходячи з ринкової ситуації, нормативних документів регулятора, підтримки цілісності ринку та інтересів клієнтів.

Хто втратить від нововведення

Багато клієнтів зовсім не радіють такій зміні. Різниця між безготівковим та ринковим курсами валют була вигідна біженцям. Наприклад, в Одесі можна було продати 100$ за приблизно 3500грн, покласти їх на картку, а в Європі з цієї карти можна було зняти 100$ витративши 3279грн. Різниця залишалася на рахунку.

Деякі заповзятливі українці навіть робили на цьому бізнес. Але з сьогоднішньої можливості заробити на різниці безготівкового та готівкового курсів більше немає. А біженці, які перебувають за кордоном, які живуть на заощадження чи допомогу з України, від нововведення втратять частину своїх грошей.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції