Сьогодні, в неділю, 8 жовтня 2023 року, Україна зазнала важкої втрати – померла наша легенда – відома співачка, народна артистка України Ніна Матвієнко. Вона не дожила буквально кілька днів до свого 76 дня народження. Що стало причиною смерті – поки що невідомо.
Про смерть артистки повідомила її дочка Антоніна Матвієнко.
«Мама померла…», – написала вона у Facebook, але деталей не уточнила.
Новина про смерть Ніни Матвієнко стала шоком для багатьох українців. Багато людей, зокрема відомі українські діячі культури та мистецтва, висловлюють свої співчуття.
Ніна Матвієнко: чим вона запам’яталася українцям
Ніну Митрофанівну Матвієнко називали «душею української пісні». У її репертуарі було багато народних пісень, у тому числі обрядових, ліричних, гумористичних, пісень-балад та багатьох інших.
Співачка народилася 10 жовтня 1947 року у Житомирській області. Сім’я була багатодітна та бідна, і дівчинку віддали до інтернату, де її суворо карали за найменшу провину. У 9 класі Ніна переїхала до Коростеня, щоб продовжити навчання. Там вона захопилася співом і охоче виконувала пісні відомої на той час виконавиці народних пісень Людмили Зикиної.
Одна з викладачок порадила Ніні співати професійно та спробувати себе в Українському народному хорі імені Григорія Верьовки. Вокальну студію Ніна завітала, але після інтернату пішла працювати на завод «Хіммаш».
Однак бажання співати взяло гору, і 1966 року дівчина записалася до студії хору «Верьовки», а 1968 року після закінчення стала солісткою цього хору.
З 1967 року Ніна Матвієнко розпочала активно концертно-гастрольну діяльність, з великим успіхом гастролювала у Канаді, США, Мексиці, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки.
1971 року вийшла заміж за художника Петра Гончара. Стала матір’ю трьох дітей – синів Івана, Андрія та дочки Антоніни. Обидва сини стали художниками (Іван згодом вирішив прийняти чернечий постриг), а Антоніна пішла маминими стопами і стала співачкою. Мати та дочка часто виступали на одній сцені.
1978 року Ніна Матвієнко отримала звання заслуженої, а 1985-го – народної артистки України. 2006 року тодішній президент Віктор Ющенко нагородив співачку званням Героя України.
Крім того, Ніна Матвієнко зіграла у великій кількості телевистав, таких як «Маруся Чурай», «Катерина Білокур», «Розлилися води на чотири броди», художніх фільмах «Солом’яні дзвони», «Пропала грамота» та у радіоп’єсах «Політ стріли», «Кларнеті ніжності».
Вона також брала участь у телевиставах та радіовиставах.
Також співачка була учасницею Помаранчевої революції та Революції Гідності та вела активну громадську та благодійну діяльність.
Читайте також: Ніна Матвієнко: про долю, патріотизм та містичні події
Фото ТСН, відео з відкритих джерел