Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальті світовихЗМІ про войну в Україні: 31 березня

Перші шпальті світовихЗМІ про войну в Україні: 31 березня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже більше місяця не сходить з перших шпальт провідних світових газет – Одеське Життя

Великобританія. «Ось так виглядає Путінський світ» – пише газета «Metro»

На першій шпальті Financial Times розповідається про те, як Німеччина та Австрія роблять кроки з нормування газу на тлі платіжного глухого кута з Росією. Москва вимагає виплати в рублях з 31 березня. У відповідь Німеччина закликала клієнтів та компанії використовувати менше газу.

Daily Telegraph повідомляє, що вище керівництво Володимира Путіна боїться розкривати “грубі помилки вторгнення” в Москві. У газеті є коментар начальника ГЧК про те, що «помічники Путіна йому брешуть». У коментарях глави GCHQ про те, що помічники президента Путіна йому брешуть. У рідкісному публічному виступі сер Джеремі Флемінг сказав, що радники “бояться” говорити правду. «Telegraph» повідомляє, що президент Путін вже звільнив вісьмох генералів, і каже, що з’являється все більше свідчень того, що він нацьковує своїх начальників розвідки.

The Times також публікує коментарі сера Джеремі і повідомляє, що Володимир Путін стикається з «зростаючим військовим повстанням через його особисту війну». За даними газети, перебіжчики вже приєдналися до української армії у складі “легіону” добровольців. У ньому йдеться про те, що вчора в додатку для обміну повідомленнями Telegram були опубліковані зображення російських солдатів, які вчаться користуватися протитанковою зброєю.

The Guardian має звіт про те, що вона називає «залізницею України». У газеті йдеться про те, що залізничники ризикують усім і благополучно евакуювали кілька мільйонів біженців на захід, а вагони повернулися на схід із тоннами гуманітарної допомоги.
Газета додає, що це «один із найбільш вражаючих елементів воєнних дій України».

Початок матеріалу: “Вікна закриті віконницями, світло приглушене, затемнений поїзд під’їжджає до платформи станції, також не освітленої. Коли поїзд зупиняється, чергові кидають ящики з гуманітарною допомогою працівникам станції на пероні. Скупчення пасажирів, які прибули на станцію годинами раніше, щоб не опинитися на вулицях у години комендантської години, шукають у чорнильній темряві потрібний вагон, перш ніж поїзд знову рушить у дорогу зі скреготом коліс і довгим шипінням пари. одному з найвражаючіших елементів української залізниці.
На світлині:
Евакуйовані у поїзді для дводенної подорожі з Кривого Рогу на сході України до Чопа, недалеко від західного кордону зі Словаччиною.

Австрія. Газета «KURIER» Основний матеріал: «Аварійне попередження про газ
ЩЕ НЕМАЄ РЕЙКІВ. Війна в Україні. Росія погрожує припинити поставки газу, якщо розрахунки не будуть здійснюватися в рублях. Наскільки добре підготовлена Австрія?»
Анонс: «Анна Нетребко знайшла потрібні слова. Оперна зірка зараз чітко позиціонувала себе проти війни в Україні»

Ірландія. «Irish Examiner» вийшла с фото на першій шпальті: «Соломія Свистун, 2, з прапором України в готелі Earl of Desmond, Tralee, Co Kerry, де проживають біженці з війни. Мічеал Мартін сказав, що наплив біженців вплине на бюджетні плани на жовтень наступного року»
заголовком: «Росіян вислали через побоювання безпеки»

Рішення вислати чотирьох високопоставлених російських дипломатів з Ірландії цього тижня було прийнято після того, як уряд отримав брифінг з питань безпеки, сказав Мічел Мартін.
Чотирьох дипломатів попросили покинути країну за поведінку, яка «не відповідає міжнародним стандартам», що викликало різку критику з боку російського посольства. Росіяни заявили, що цей крок «не залишиться без відповіді».
Виступаючи вчора в Дубліні, пан Мартін сказав, що брифінг, проведений для нього та міністра закордонних справ Саймона Ковені, був достатньо серйозним, щоб вислати дипломатів.
«Я дуже серйозно ставлюся до презентацій, які я отримав від комісара Гарди та начальника штабу [Сили оборони]», – сказав пан Мартін.
«Ми чітко усвідомлюємо, що причини були вагомі. «Я думаю, що люди можуть читати різні речі з цього, але, по суті, це рішення ґрунтувалося на передумові безпеки.
«Ми б не прийняли рішень, які прийняли, якби це нас не стосувалося».
Пан Мартін також зазначив, що велика кількість українських біженців, які приїжджають до Ірландії, вплине на здатність країни збільшити витрати або зменшити податки в жовтневому бюджеті.
«Для української ситуації у нас був резервний фонд Covid, передбачений на весь 2022 рік», – сказав пан Мартін.
«Тож ми сподіваємося, що більшу частину цього або значну частину можна спрямувати на виклики, пов’язані з українською кризою біженців.
«Але в 2023 році будуть витрати, і, отже, бюджет на другу частину року повинен відображати це, і це створює для нас проблеми в економічному та фіскальному плані, тому ми підходимо до всього цього в контекст майбутнього бюджету».
Тим часом Дарра О’Браєн, міністр з питань житлово-комунального господарства, сказала, що для українських біженців може знадобитися ще 35 000 постійних будинків на додаток до 33 000 нових будинків, які необхідно будувати щороку, щоб задовольнити існуючий дефіцит на ринку житла.
Уряд намагається переобладнати комерційні об’єкти, центри подій, вільні будівлі і навіть церкви для розміщення десятків тисяч українців, які, як очікується, прибудуть до Ірландії в найближчі дні та тижні.
Пан О’Браєн сказав, що наразі близько 500 об’єктів було визначено, що можна було б переобладнати в будинки для тих, хто тікає від війни в Україні. Враховуючи масштаби російських бомбардувань, пан О’Браєн сказав, що «більш ніж ймовірно», що багатьом з тих, хто втікає сюди, доведеться залишитися на «тривалий» період часу.
«Нам доведеться подумати про забезпечення постійного житла в цьому просторі. Нам потенційно може знадобитися до 35 000 додаткових будинків протягом періоду часу, якщо ми будемо шукати постійне житло», — сказав він.
«Зараз ми підходимо до того, що нам потрібно 33 000 будинків на рік, як ви знаєте, згідно з планом «Житло для всіх», який ми вже на шляху до реалізації, і щотижня ми збільшуємо обсяги виробництва. Цей рік буде вдалим для здачі, але додаткові вимоги цілком можуть скласти ще 35 000 будинків».
Окремо, представники Департаменту у справах дітей вчора зустрілися з Airbnb, щоб завершити угоду, яка могла б забезпечити житлом «кілька сотень» біженців, які приїжджають сюди з України. Пан Мартін додав, що ці біженці будуть вільні від сплати

Італія. Газета «La Stampa», заголовок фото: «Без миру».

Німеччина. Газета FAZ, «З’єднання з Росією»» – надпис над малюнком на першій шпальті. «Залежні – Німеччина є товстим клієнтом Газпрому. Коли фотограф FAZ відвідав московську штаб-квартиру держкомпанії в 2011 році, енергетичні відносини вже зазнали кризи: Росія двічі відключала газ для України і вплинула на країни ЄС. Але разом вони планували «Північний потік», повз Україну. Після анексії Криму пішов Північний потік 2. Все це економіка, зазначили німецькі політики. Тепер вона хоче, щоб Німеччина була лише сірою плямою на моніторах Москви. В чому проблема? Все це економія!»

«Поки що Москва поступається у суперечці про постачання газу» -головний матеріал видання.
Є ознаки послаблення суперечки між Росією та Заходом щодо поставок газу. Уряд Москви спочатку оголосив, що з четверга експортуватиме лише енергоносії в обмін на рублі. Сім провідних індустріальних країн (G 7), ЄС і, таким чином, федеральний уряд відхилили це, оскільки контракти номіновані в доларах або євро. Тоді речник президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков пригрозив призупинити поставки. Однак у середу він заявив, що Росія не буде вимагати негайного переказу рублів, а перехід відбудеться «поступово». Але Пєсков також дав зрозуміти: «Наказ є
Президента, і це буде застосовано». Долар як резервна валюта відбувся, платежів у місцевій валюті не уникнути.
Щоб підготуватися на випадок можливої зупинки доставки, федеральний уряд у середу вперше активував «план аварійної ситуації з газом». Міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) оголосив про так званий етап раннього попередження. Серед іншого, він зобов’язує постачальників і операторів ліній регулярно надавати дані новій «Газовій кризовій групі» під керівництвом державного секретаря з енергетики Патріка Грайхена. На даному етапі держава поки не втручається, скоріше компаніям слід підтримувати газопостачання за ринковими механізмами, зазначається в ньому. Наступні можливі посилення – це рівень попередження та аварійний рівень. В останньому розповсюдженням газу контролюється Федеральне мережеве агентство, причому в пріоритеті домашні та соціальні об’єкти.
«Наразі вузьких місць у постачанні немає», – запевнив Хабек. «Тим не менш, ми повинні посилити запобіжні заходи, щоб бути готовим до ескалації з боку Росії». Важливо наповнити резервуари для зберігання на осінь і зиму. Наразі вони заповнені приблизно на чверть, усі договори на постачання виконуються. Habeck також хотів би, щоб комерційні та приватні споживачі споживали менше енергії: «Кожна заощаджена кіловат-година енергії допомагає».

«Батько Держава і мати Меркель» -колонка в FAZ
То чи Путін просто блефував, коли оголосив, що в майбутньому газ буде доступний лише за рублі? Цього тижня він не закриває кран. Але хто ще хоче спиратися на заяви Кремля? Федерального уряду більше немає. Тому міністр економіки закликав до етапу раннього попередження плану аварійних ситуацій з газом. Те, що десятиліттями вважалося неможливим майже всіма особами, які приймають рішення в політиці та бізнесі, які мають справу з Росією, сьогодні вважається небезпекою, яка може охопити країну в будь-який момент.
У політиці та бізнесі точилися суперечки про повну міру наслідків припинення поставок, оскільки на Заході з моральних і реально-політичних міркувань виникла вимога утриматися від закупівлі енергоносіїв у Росії. Однак ніхто не сумнівається, що німецька економіка серйозно постраждала б, якби Німеччину раптом позбавили еліксиру життя з Сибіру, від якого Німеччина стала так залежною.
Перспектива повноцінної рецесії є причиною того, що уряд Шольца поки що відмовляється ввести негайне енергетичне ембарго. Світлофорна коаліція не лише боїться хвилі банкрутств, розриву ланцюгів поставок, безробіття та ще більшої інфляції, ніж раніше. Ті, хто при владі, а не тільки в Берліні, також стурбовані ударними хвилями, які такий спад може подати на німецьке суспільство.
Чи це справді має бути настільки малозахищеним від кризи, як думають деякі політики? Тоді німецьким політикам доведеться миритися з міжпартійними звинуваченнями в тому, що вони заохочували жіночність протягом десятиліть.
Кризи могли бути пов’язані з чим завгодно – збанкрутілими державами, шахрайськими банками, кліматом, вірусом – але вони не призвели до довготривалої втрати процвітання німців. Батько держави і мати Меркель завжди були готові з допомогою на астрономічних висотах уникнути найгіршого. Звісно, у такій турботі не було б нічого поганого – якби підтримка не завжди надавалася в кредит, а отже, за рахунок майбутніх поколінь.
Німецька держава перетворилася на повністю комплексну страховку, яка відкладає виплату премії на майбутнє. Лише небагато людей дбають про те, що дрібний шрифт в умовах страхування доводиться змінювати знову і знову. Можливо, дехто навіть вважає, що «спеціальний фонд», який коаліція вирішила модернізувати Бундесвер, насправді є багатством. У будь-якому випадку більшість за звичкою очікує, що якщо знову стане погано, канцлер постане перед камерами і скаже: не хвилюйтеся, я тут. Як раніше Меркель, кризовий канцлер.
Суперкриза від пандемії, яка ще не закінчилася, і рецесія, пов’язана з війною, може захлинути навіть німецьку державу добробуту. Не кожен рівень безробіття можна пом’якшити короткочасною роботою. Друга примара минулого – інфляція – вже вплинула на заощадження. Уряд побоюється наслідків перекриття газового крана. У неї є підстави.
Війна, безробіття, девальвація – з огляду на це історично обтяжене поєднання, не дивно, що політики відчувають неспокій.
Але чому сам Путін погрожував зробити крок, якого Берлін уникає? Щоб показати, що він готовий до ескалації на всіх фронтах і що він міг би вести загарбницьку і винищувальну війну в Україні без грошей Заходу? Відсутність трансфертів сильно вдарила б по російській державі, але, ймовірно, не відразу змусила б Кремль припинити кампанію в Україні. Наразі має бути зрозуміло, що путінський аналіз витрат і вигод відрізняється від того, що викладають і вивчають у західних університетах.
Путін, безперечно, вважає російський народ більш здатним до страждань, ніж той, що він вважає декадентським Заходом, де політики повинні враховувати громадську думку. У Німеччині також настрої могли б змінитися, якби вибухнула економічна криза через негайне припинення поставок російських енергоносіїв, але війна в Україні тривала. Дискусія про те, хто винен у тому, що Німеччина потрапила в залежність від деспота, вже почалася. Примирення з минулим, можливо, також сприяло посиленню закликів закрити газовий кран до того, як Путін це зробить. Німецька політика все ще любить перекидатися з однієї крайності в іншу, особливо коли потреба велика.

«Росія продовжує атаки на Україну» – матеріал на першій шпальті відання «Passauer Neue Presse».
«Росія продовжує війну в Україні новими нападами навіть після прогресу в раунді переговорів. За словами російських військових, вони за допомогою ракет знищили два склади боєприпасів у Донецькій області на сході України. Речник Міноборони повідомив, що загалом протягом доби в Україні було знищено 64 військові об’єкти. За даними українських джерел, десятки людей були викрадені з пологового відділення в обложеному місті Маріуполь до Росії. Маріуполь тижнями відключений від поставок і зазнає потужних обстрілів».

Підпис під фото: «Вулицями Маріуполя ходить жінка. Українське місто значною мірою знищено російськими бомбами».

США. Тhe «Wall Street Journal» вийшов с заголовком « Росія принижує значення мирних переговорів».
Москва відкидає у вівторок переговори з Києвом, оскільки посилює атаки на сході країни

Москва відкинула дипломатичну увертюру України під час мирних переговорів, тоді як російські війська в середу вразили цілі навколо Києва, незважаючи на заяву, що обмежуватимуть атаки там, посилюючи наземні та повітряні атаки у східних частинах країни.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що переговори у вівторок у Туреччині між українськими та російськими делегатами не є поворотним моментом у конфлікті. «Ніхто не сказав, що сторони досягли успіху», – сказав він. «Ми не можемо вказати на щось особливо перспективне».
Менш ніж за 24 години до цього головний переговорник Москви Володимир Мединський назвав пропозиції Києва на переговорах конструктивним кроком і висловив перспективу зустрічі президента Росії Володимира Путіна зі своїм українським колегою. Володимир Зеленський
Фото на першій шпальті: «Люди шукали притулок у церкві в Мостиськах, Україна, у середу після того, як прозвучала сирена авіанальоту».
Ще один матеріал: «Західні союзники готові планувати гарантії безпеки Україні»
Західні чиновники заперечують пропозицію України щодо взаємної оборони в стилі НАТО, яка може втягнути їхні військові сили у війну з Росією, навіть якщо вони висловлювали певну сприйнятливість до ідеї міжнародних гарантій безпеки як частини угоди про припинення бойових дій.
На мирних переговорах у вівторок у Стамбулі українські переговорники передали Росії детальну пропозицію щодо нейтрального статусу для України з її безпекою, гарантованою США, Великобританією, Францією, Туреччиною, Німеччиною, Канадою, Польщею та Ізраїлем. Українська пропозиція просить країни реагувати на порушення її суверенітету так, як члени Організації Північноатлантичного договору діяли б згідно зі статтею 5, обіцянкою альянсу щодо взаємної оборони, але готові планувати це.
«Це те, що ми називаємо українським НАТО», – сказав український переговорник Девід Арахамія, лідер більшості в парламенті країни, в інтерв’ю в Стамбулі. «Отже, ми отримуємо нейтралітет, але наша ідея полягає в тому, щоб отримати статус укріпленого нейтралітету».
Президент Байден ще не прокоментував цю пропозицію.

«РОСІЯ РОБИТЬ АТАКИ НЕЗВАЖАЮЧИ НА РОЗГОВОРИ; США ПРЕЗЕНТУЮТЬ НАПРУЖЕННЯ В середині Кремля» пише «The New York Times». Фотографії на першій шпальті: «Повсякденний світ, що перетворився на руїни. За перші тижні вторгнення Росії понад 1500 цивільних будівель, споруд та транспортних засобів в Україні були пошкоджені або знищені, включаючи будинки, лікарні та школи.
«Очікування в темряві, поки впаде наступний снаряд» – головний матеріал

ГУЛЯЙПОЛЕ, Україна — Обстріли починаються невдовзі до півночі, задовго після того, як небо почорніло, вежі стільникового зв’язку відключили, а бродячі собаки почали гавкати до ночі.
У Гуляйполі немає ні електрики, ні водопроводу. Настає лише темрява й довгі хвилини тиші, коли цокання настінних годинників на батарейках чи ґрати відкритих воріт на холодному вітрі тривожно розглядають, аж поки десь поруч не пролунає наступний вибух, брязкаючи вікнами. І кістки.
А потім це відбувається знову. І знову. Високий вереск, а потім гуркіт. Іноді снаряди наближаються. Або подалі. Можливо, на кілька годин вони взагалі припиняються. Але майже місяць у цьому місті на лінії фронту на сході України була одна і та ж рутина, і кожна ніч приносить одне й те саме запитання: де приземлиться наступний?
«Це як жити у фільмі жахів», – сказала 64-річна Людмила Івченко між сльозами, закутана в зимову парку в понеділок. Вона гойдалася взад-вперед, сидячи біля полум’я масляної свічки глибоко в підвалі міської лікарні, де зараз живуть вона та її сусіди.

The Washington Post.

«The Washington Post». Заголовок «Путін введений в оману радниками, стверджують США».
Фото: «Українські військові знайшли російські боєприпаси поблизу місця запеклих бої в селі Мощун у середу. Українські офіційні особи заявили, що Росія продовжує обстрілювати міста поблизу Києва та Чернігова, але до вечора середи вони помітили зниження.»
Заголовок колонки на першій шпальті: «Вихід українців сягає 4 мільйонів
Лідер захищений від поганого прогресу вторгнення

Радники президента Росії Володимира Путіна захищають його від того, наскільки погано йде вторгнення в Україну, заявили високопосадовці США в середу, оскільки конфлікт тривав, незважаючи на мирні переговори, а кількість українців, які втекли з країни, перевищила 4 мільйони.
За словами представників розвідки США, радники Путіна можуть боятися повідомити погані новини лідеру, який був готовий вживати все більш екстремальних заходів проти людей, які виступають за інакомислення всередині російської системи. Одним із тривожних наслідків, за словами представників Пентагону, є те, що переговори, які тривають між Росією та Україною щодо припинення вторгнення, яке триває майже п’ять тижнів, можуть бути підірвані дезінформованими очікуваннями та директивами російської сторони.
«У нас є інформація, що Путін відчув, що введений російськими військовими в оману, що призвело до постійної напруги між Путіним та його військовим керівництвом», — сказала журналістам речниця Білого дому Кейт Бедінгфілд. «Ми вважаємо, що його радники дезінформують Путіна про те, наскільки погано працюють російські військові та як російську економіку калічать санкції, тому що його старші радники занадто бояться сказати йому правду».
І українські, і російські учасники переговорів загалом позитивно сказали в середу про останній раунд переговорів, який завершився днем раніше в Стамбулі. Але додаючи до загального відчуття, що на російській стороні є розколи або, як мінімум, відсутність розуміння бажань Путіна, деякі високопосадовці Росії дали суперечливі заяви.

Друге фото: «Галина Мороховська, вкрита антисептиком, розповідає про темні дні в Маріуполі. «Я не знаю, коли воно знову побачить світло», — сказала вона. Ії історія на 16 шпальті

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: