Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 22 квітня 2022 року

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 22 квітня 2022 року

Україна обороняється від російського вторгнення вже майже 2 місяці. Весь цивілізований світ підтримує нашу країну. Перші смуги світових ЗМІ це підтверджують день у день.

Андорра водіть санкції проти Росії, вісімдесят відсотків газу Австрії надходить з Росії, Прем’єр-міністра Іспанії, Санчес, обіцяє Зеленському вдвічі збільшити поставки зброї та підтримав вступ України до ЄС і допоможе з розслідуванням військових злочинів. Російські олігархи виставили Амстердамський торговий банк на продаж після введення санкцій.

Британія и Шотландія

The Telegraph пише «Українці навчаються використовувати бронетехніку на території Великобританії».

The Times вийшла с заголовком: «Відроджена Росія все ще може виграти війну, застерігає західна розвідка». Чиновники вважають, що армії на сході перевищує чисельність три до одного. Також кажуть, що тверда та рівна місцевість східного Донбасу дає російській артилерії та танкам перевагу порівняно з лісами на північ від Києва.

The Guardian. Маріуполь: мирних жителів «кидають у братські могили».

Росія приховує докази своїх «варварських» військових злочинів у Маріуполі, ховаючи тіла мирних жителів, загиблих під час обстрілів, у братську могилу, заявив вчора мер міста, коли американська компанія супутникових знімків опублікувала фотографії, які, схоже, збігаються з місцем.

Мер Вадим Бойченко повідомив, що російські вантажівки зібрали трупи з вулиць портового міста та перевезли до сусіднього села Мангуш. Потім їх таємно кинули в братську могилу на полі біля старого кладовища поселення, сказав він.

«Окупанти приховують докази своїх злочинів. Кладовище знаходиться біля АЗС з лівого боку кільцевої дороги. Росіяни вирили величезні траншеї, шириною 30 метрів. Вони кидають людей», – сказав він.

Пізніше вчора американська компанія Maxar Technologies оприлюднила зображення того, що, схоже, було масовою могилою в тому ж районі. За словами Максара, це місце нещодавно розширили, щоб вмістити більше 200 нових могил.

Мер підрахував, що понад 20 000 маріупольців було вбито відтоді, як російські війська почали атаку на місто в перші дні вторгнення Володимира Путіна. За його словами, більшість тіл було вилучено, а частину утилізували в мобільних крематоріях.

Бойченко спростував твердження Путіна про те, що місто було «звільнене» Росією. За його словами, українські військові залишаються на металургійному заводі «Азовсталь» на лівому березі Маріуполя разом із від 300 до 1000 мирних жителів, у тому числі жінок і дітей.

«Ми не знаємо точної цифри цивільного населення, тому що нам не вдалося їх витягти. Нам потрібен день припинення вогню, щоб це сталося», – сказав він The Guardian.

Консультант по сельскому хозяйству Tayside, бежавший от вторжения в Украину, использует свой личный опыт «ужасной» ситуации, чтобы поощрять поддержку беженцев, прибывающих в Шотландию, сообщает «The Courier».

Європа

Андорра. Видання «Diari d’Andorra», заголовок: «Сполучені Штати вітають Андорру з санкціями проти Росії в Україні».

Міністр фінансів Ерік Джовер і держсекретар з міжнародних фінансових справ Марк Баллеста вчора здійснили офіційний візит до Міністерства фінансів США, де їх привітали з додаванням санкцій проти Росії.

Австрія. Газета «KURIER». Заголовок: «Газ чи мораль: як сторони бачать енергетичну дилему».

У Європі гаряче обговорюють бойкот російського газу та нафти

В енергетичній пастці. В даний час Австрії потрібно близько дев’яти мільярдів кубометрів газу, вісімдесят відсотків якого надходить трубопроводами з Росії. Проте високі ціни на енергоносії також означають, що Кремль зараз щодня заробляє багато грошей — грошей, які, ймовірно, також використовуються для фінансування бомб та ракет для війни в Україні. Президент України благає європейців припинити імпорт енергоносіїв та, відповідно, платежі.

Як виявилося, Австрія — не єдина країна в ЄС, яка залежить від російського викопного палива. Німеччини потрібно багато російської нафти, Східній Європі потрібний і газ, і нафту. Наскільки ймовірним є бойкот і які альтернативи, запитав Кур’єр у парламентських партій. Крім того: чи мають напрочуд високі прибутки енергетичних компаній бути зняті з нових податків через високу ціну на газ?

Видання «Kleine Zeitung». МІЖНАРОДНИЙ РОЗДІЛ: «Наступ в Україні: Москва оголошує взяття Маріуполя та облогу міста».

Газета «NEUE». ПОЛІТИКА- « Впевнений у собі координатор у справах біженців Міхаель Такач очікує на прибуття до 200 тисяч біженців з України. Він вважає, що Австрія добре підготовлена до цього. Матеріал: «Росія починає наступ на сході України»

Іспанія. Газета «ARA». Заголовок: «Санчес відвідує Київ та подвоює військову допомогу Україні. Президент Іспанії повідомив Зеленського про підтримку розслідування російських військових злочинів».

Іспанія. Видання «La Vanguardia»підпис під фото: «Педро Санчес вітає Президента України в присутності Прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен»

Заголовок: «Санчес обіцяє Зеленському вдвічі збільшити поставки зброї до Києва».

  • Президент підтримав вступ України до ЄС у своєму візиті, під час якого об’їздив найбільш постраждалі території
  • Уряд призначає п’ятдесят судових експертів для розслідування можливих військових злочинів

Анонс матеріалу: ОСТАННІЙ СПРОТИВ. Путін наказав взятив осаду Маріупольський металургійний завод.

Газета «ABC» – заголовок на фото: «Під час візиту до Зеленського Санчес подвоїв постачання зброї в Україну».

Видання «EL Mundo». Зеленський говорить Санчесу про свою драму: «Зброї мало».

Президент України повертається до іспанського колеги в Києві, повідомляючи, що на кораблі вже перевозиться 200 тонн зброї та 40 транспортних засобів. Вони мають прибути швидко, каже українець

Португалія. Газета «Diário de Coimbra» – Зеленський: Португалія знає, що робить диктатура». Президент України попросив Португалію підтримати вступ країни до ЄС та посилити санкцій проти Росії.

Італія. «La Stampa» надпис на фото: «Ти вже мухою не літаєш». «А Маріуполь — просто тиша»,

«Цар у Шойгу: не нападайте на сталеві катакомби. Зеленський в ЄС: потрібно 7 мільярдів на місяць».

Газета «La Sicilia», вийшла с заголовком на фото: «Він згинається, алє не ламається» про захист Маріуполя.

Нідерланди: Газета «FD» – Російські олігархи виставили Амстердамський торговий банк на продаж Банк відчуває труднощі через британські та американські санкції та розслідування у справі про відмивання грошей

Амстердамський торговий банк, який належить, зокрема, російському олігарху Михайлу Фрідману, який перебуває під санкціями, виставлений на продаж. Після російського вторгнення в Україну керівництво опрацьовувало кілька сценаріїв майбутнього, і продаж усієї компанії — один із них. Повідомляється, що банк зазнає труднощів через санкції з боку Великобританії та США. У Євросоюзі банк не занесено до чорного списку.

Амстердамський торговий банк (ATБ) має пошарпану репутацію. Банк, розташований у районі Зюйдас в Амстердамі, з 2017 року є об’єктом розслідування прокуратури у справі відмивання грошей. Крім того, АТБ входить до складу найбільшого російського приватного банку “Альфа-банк”, який частково належить Фрідману та Петру Авену. З березня вони перебувають у європейському списку санкцій через зв’язки з Кремлем. АТБ – невеликий банк: на кінець 2020 року на його балансі було €1,2 млрд.

Співробітник АТБ учора телефоном підтвердив, що банк шукає покупця або партнера зі злиття. За кілька годин керівництво письмово заявило, що працівник не є представником банку. Біля самої дошки «нині немає коментарів».

Різні джерела повідомляють ФД, що АТБ активно звертається до інвесторів із пропозицією взяти на себе діяльність. Вказано знижки, які становлять 40% від балансової вартості. Можна придбати весь банк, але зацікавлені особи можуть придбати окремі портфелі. Сюди входять іпотечні кредити від голландських МСП, портфелі приватних цінних паперів та пакет кредитів на старі судна.

У рамках реорганізації останніми роками частину кредитів на суди вже продано. Діяльність з кредитування малого та середнього бізнесу здійснюється під назвою Fibr із січня. Цей онлайн-банк має 850 мільйонів євро готівкою та хоче зосередитися в основному на британському та голландському кредитному ринку. Крім того, ATB обслуговує групу вкладників з Нідерландів, Німеччини та Австрії. У 2020 році АТБ повідомив, що в банку розміщено 370,8 млн. євро у вигляді депозитів до запитання.

Згідно з останнім відомим річним звітом, в 2020 році ATB зазнала збитків у розмірі 36,5 млн євро. Це сталося внаслідок витрат на реструктуризацію та пандемії коронавірусу. Банк також наводить у річному звіті випадок шахрайства, внаслідок якого клієнт не зміг виконати зобов’язання щодо погашення.

Для підтримки реорганізації акціонери вклали в банк минулого року 73,8 млн. євро. Вони мають зазнавати збитків у разі продажу. Згідно з випискою банку від травня минулого року, Фрідман та Авен, які також мають частки у зареєстрованій на біржі телекомунікаційній компанії Veon та роздрібній компанії X5, володіють 42% АТБ.

Компанія потрапляє під європейські санкції, якщо олігарх, який перебуває під санкціями, має понад 50% акцій. Це не стосується справи. У банку є ще два російські власники, Олексій Кузьмичов і Герман Хан, але вони не числяться у списку санкцій.

Незабаром після вторгнення Росії в Україну АТБ заявив, що Фрідман та Авен не мають жодного стосунку до повсякденної діяльності банку. ATB знаходиться під управлінням «незалежного керівництва» та має багато голландських та українських співробітників. У заяві на сайті АТБ йдеться про те, що банк дотримується всіх санкційних заходів та встановлює власний курс, незалежний від своїх акціонерів.

Примітно, що Євросоюз не запровадив жодних санкцій щодо АТБ на відміну від інших країн західного світу. У відповідь на ймовірні військові злочини, скоєні Росією, Білий дім заборонив материнську компанію АТБ Альфа-банк на початку квітня. Великобританія вже внесла Альфа-банк до списку санкцій наприкінці березня.

П’ять років тому АТБ дискредитували після того, як служба податкових розслідувань Фіод провела в ньому обшуки за підозрою в порушенні закону про боротьбу з відмиванням грошей. Це розслідування, присвячене відмиванню російських грошей у Європі, продовжується досі. АТБ також згадувався як один із банків, через який російська телекомунікаційна компанія «Вимпелком» давала хабарі в Узбекистані. “Вимпелком” відкупився від судового переслідування у цій справі у 2016 році за $795 млн. У 2017 році “Вимпелком” змінив назву на Veon.

У минулому De Nederlandsche Bank вказував АТБ на низку недоліків, які були виявлені в ході розслідування у 2019 році. В останньому річному звіті АТБ йдеться про те, що банк ініціював «план дій» щодо усунення недоліків.

Наглядова рада ATB складається з трьох голландців: колишнього директора DNB Лекса Хугдуїна, колишнього директора ABN Amro Руута Мейєра та колишнього партнера KPMG Ханса ван Дамма. На сьогодні вони не бачать причин залишати АТБ.

Люксембург. Видання «Luxemburger Wort» – «Промисловість під зростаючим тиском». Проблеми, що продовжуються, у ланцюжках поставок і війна в Україні позначаються на виробниках. Вузькі місця і більш високі ціни – промисловість Люксембурга перебуває під тиском. “Дефіцит, інфляція та незахищеність – це проблеми, які щодня спостерігаються в промислових колах”, – резюмує президент Люксембурзької промислової федерації (Fedil) Мішель Деталь. Проте поточна економічна ситуація по-різному впливає люксембурзькі компанії. «Деякі галузі економіки працюють на повну потужність через високий попит. Це стосується, наприклад, Cargolux в авіації». Книги замовлень на енергозберігаючий ремонт будівель також сповнені як ніколи. “Тоді є ще один ефект: сталеву продукцію, яка більше не виробляється в Україні через війну, доводиться замінювати, і іноді це робиться вітчизняною продукцією”. Деякі продукти повністю зникли з ринку. Промисловість продовжує остерігатися інфляції.

Литва. «Klaipeda». Свідоцтво Руссо: скільки насправді брехня?

Сергій Шкапов, який щойно переїхав до Литви з Москви, розповів, до чого насправді були готові російські спецслужби. Російська система пропаганди працює на величезні суми грошей, а ідеологія «Російського світу» консолідує художників і створює незабутні історії. Після початку війни в Україні С. Шкапров, який уже знайшов новий будинок у Паланзі, зрозумів, що його рішення залишити Москву було найкращим у його житті.

Франція. Газета: «Libération» Заголовок: «Україна: Командир у маріупольському пеклі».

Видання «LeMonde» вийшла з карикатурою на Путіна. «Це військовий злочин

Хай знову не беруть Україну» – натякаючи на його наказ Шойгу не штурмувати Азовсталь

Польща. Газета «Kurier Poranny» – вийшла з трьома матеріалами про Україну:

  • Є шанс, що Україна виграє війну за Донбас
  • біженці з України зможуть поснідати у VILO

Паралімпійці з України оселилися в ґміні Бранська. Щодня вони тренуються у басейні в Бєльську Підляському

Ірландія. Газета «The Irish Times» – «Росію звинуватили у масових похованнях, щоб приховати військові злочини».

  • Заява про поховання у Маріуполі пов’язана із обіцянкою США направити в Україну важку артилерію
  • Уряд розглядає можливість виплати 400 ієн на місяць тим, хто приймає біженців

«Ви не уявляєте, наскільки ми вдячні» -заголовок в газете «Irish Examiner»

На Green Glens Arena, Millstreet, Co Cork, будуть українки Віра Рубан та Анна Весельська. Вони входять до числа очікуваних 320 біженців, які будуть розміщені на самій арені, в розділених районах.

Німеччина. Газета «FAZ». Колонка справа: “Наративи Путіна”

Путін назвав захоплення Маріупольського меткомбінату недоцільним Насправді вона недосяжна для російських сил, але кремлівська пропаганда не може цього визнати. Наказ Путіна утриматися від взяття великого промислового підприємства ще одне визнання невдачі. Незважаючи на жорстоку війну та матеріальну перевагу, російській стороні не вдалося перемогти українських захисників «Азовсталі». Тому Путін задовольняється частковою перемогою: інакше він оголошує місто завойованим і, мабуть, хоче нейтралізувати бойовиків, що залишилися, оточивши їх.

Невідомо, чи цього буде достатньо, щоб назавжди поставити стратегічно важливе портове місто під контроль Росії. Але цей процес показує дві речі: Путін приділяє своїм видаткам більше уваги, аніж часто можна припустити з агресивної риторики Кремля. І він продовжує користуватися контролем над внутрішнім наративом. У Росії більше немає вільної преси, тому майже будь-яку військову ситуацію він може інтерпретувати так, як вважає за потрібне. На даний момент він, певне, стурбований створенням сухопутного мосту в Крим навіть у несприятливих умовах, важливою передумовою для чого був контроль над Маріуполем. Паралельно з настанням на Донбасі «референдум» про створення «народної республіки» у Херсоні став би ще одним кроком на шляху закріплення територіальних завоювань Росії.

Це небезпечний розвиток подій для України, тому що не слід очікувати, що Путін колись поверне завойовані території. Вашингтон реагує енергійніше, ніж Берлін, про що свідчить новий пакет військової допомоги Києву. Правильно, що федеральний уряд приділяє увагу потребам Бундесверу і швидкому розгортанню обладнання, що поставляється. Обмін важкими озброєннями зі східноєвропейськими союзниками, про який оголосив Ламбрехт, був би розумним компромісом. Але тепер це має статися швидко, Німеччина надто довго вагалася.

Головний матеріал: «Берлін готує обмін для доставки важкого озброєння»

  • Словенія поставить в Україну бойові танки
  • Путін: Не штурмувати сталеливарний завод

Партнер НАТО Словенія має передати Україні велику кількість своїх старих бойових танків та отримати натомість бойову машину піхоти Marder та колісну бронемашину Fuchs з Німеччини. Це F.A.Z. підтверджують урядові кола. “Ситуація в Україні різко загострюється. І ми не повинні дозволити Путіну та Росії виграти цю агресивну війну», – заявила міністр оборони Крістін Ламбрехт (СДПН). «Наразі це потрібно зробити дуже, дуже швидко». Федеральний уряд дотримується своєї лінії не постачати важке озброєння Україні безпосередньо. Президент США Джо Байден у середу підтвердив оголошений військовий пакет у розмірі 800 мільйонів доларів для США. Повідомляється, що в пакет входять важка артилерія та безпілотники.

У четвер Кремль опублікував кадри, на яких міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив президента Володимира Путіна, що південно-східний український порт Маріуполь, який кілька тижнів перебував в облозі, «звільнений». Залишається лише розгромити «залишки націоналістичних формувань» на території МОЗ «Азовсталь». Однак Путін наказав Шойгу скасувати штурм, який він назвав «недоцільним», щоб «захистити життя та здоров’я наших солдатів та офіцерів», а натомість заблокувати район, «щоб жодна муха не могла пролетіти». Сергій Волина, командир 36-ї бригади морської піхоти України, що засіла на сталеливарному заводі, звернувся «до німецького народу», а також до федерального президента, федерального канцлера та федерального міністра закордонних справ. “Маріуполь ще можна врятувати!” – Написав Волина у ФБ. За словами мера міста, у Маріуполі все ще тримається понад 100 тисяч людей. Під час свого візиту до Естонії міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) попередила, що мешканців міста слід евакуювати.

За словами мера, у четвер у Харкові на сході України сталися «потужні вибухи» внаслідок обстрілу з боку Росії. За словами губернатора Луганської області, 80 відсотків Луганської області наразі перебуває під контролем Росії.

Газета «Augsburger Allgemeine». Заголовок: «Залишки опору»

Підпис під фото: «Маріуполь поки що втрачений для України».

Не зовсім зрозуміло, де саме було зроблено це фото в Маріуполі, чи воно насправді з битого металургійного заводу в значно зруйнованому портовому місті, яке знаходиться під контролем Росії. Але зрозуміло, що Маріуполь поки що втрачений для України. Однак ніхто не знає, що буде з останніми солдатами та цивільними, які чинитимуть опір у величезному промисловому комплексі. У четвер надійшли термінові заклики від тих, хто потрапив у пастку, також до Німеччини, тоді як президент Росії Путін спочатку не штурмував територію, а лише оточив її. Про те, що означає падіння Маріуполя в цій війні, і як буде далі для людей у ​​зруйнованому місті.

Ще один матеріал: «Війна ставить під загрозу мету нового житлового будівництва. Товариство орендарів вимагає від світлофора корекції курсу».

Газета: «Der Tagesspiegel» Підпис біля фото: «50 днів на боці Зеленського. Сергій Лещенко є близьким радником президента України. Він проводив з ним майже кожен день від початку війни. В інтерв’ю він розповідає про час разом у бункері, розчарування – і Олафа Шольца»

Заголовок головного матеріалу: «Армія Путіна оточила солдатів у Маріуполі»

  • Міністр закордонних справ Бербок: Ситуація в українському місті майже нестерпна
  • Правозахисники наводять докази військових злочинів

Газета «Passauer Neue Presse». Заголовок: «Путін: Маріуполь взято

Понад 2000 солдатів все ще сховалися на металургійному заводі – допомога США Україні – німецький обмін зброєю».

Підпис: «Над сталеливарним заводом «Азовсталь» у Маріуполі висять величезні клуби диму. Багато солдатів і мирних жителів досі перебувають тут у пастці».

Швейцарія, видання «Tages-Anzeiger». «Не виконано»: парламент жорстко критикує Федеральний рада

Война в Україні. Надзорний орган критикує антикризисне управління уряду.

Критика антикризового управління Федеральної ради в українському кризі отримує нове вимірювання. Делегація з контролю за бізнесом (GPDel) самий владний орган в парламенті, звинувачує Федеральну раду в грубих помилках перед війною в Україні.

GPDel має контролювати національне законодавство і всього то що торкається безпеки Швецйарії. Тепер вона нацелена на міністра оборони Виолу Амхерд, міністра іноземних держав Ігнаціо Кассіса та міністра юстиції Карін Келлер-Саттер (обе СвДП). Ці троє образують Комітет безпеки Федеральної ради. У той же час група з питань безпеки, в яку входять високопоставлені посадові особи, але воні не мають основної відповідальності за безпеку країни.

Проте, на думку GPDel обидва органи під час війни в Україні значною мірою зазнали невдачі. Керівна група з безпеки просто «не досягла поставленої мети», пише GPDel у своєму конфіденційному листі, з яким можна ознайомитися в «Tages-Anzeiger». Трьом федеральним радникам не вдалося задіяти весь уряд на ранній стадії, хоча криза в Україні загострювалася вже кілька тижнів. Ось чому вся Федеральна рада була «настільки не готова до цієї кризи».

GPDel пише, що багато років неодноразово вказував Федеральній раді на неадекватність його інструментів управління безпекою. Але він не виправляв ці недоліки. Тепер GPD пропонує Амхерду, Кассісу та Келлер-Саттеру для обговорення за зачиненими дверима 5 травня.

Ще один матеріал: «Путін говорить про завоювання Маріуполя – Байден виражає сумніви».

Туреччина. Видання «DailySabah». Заголовок: Путін заявляє про «перемогу» у Маріуполі та відмовляється від плану щодо «Азовсталі»

“Вважаю запропонований штурм промзони непотрібним”, – сказав президент Росії Путін, скасувавши план штурму сталеливарного заводу “Азовсталь” у Маріуполі після того, як він вітав “успіх” у місті. У Києві, навпаки, заявили, що Кремль вирішив заблокувати завод, бо не може взяти його силою.

Азія

Японія. Газета «The Japan Times». Росія випробувала ракету, яку Путін назвав “найкращою у світі”

Після нападу на Україну Росія провела випробувальний пуск нової міжконтинентальної балістичної ракети, яка здатна нести ядерну зброю, що, за словами президента Росії Володимира Путіна в середу, змусить ворогів Москви зупинитися і замислитися.

Путіну показали по телевізору, що довгоочікувана ракета «Сармат» уперше була випробувана з Плесецька на північному заході Росії та вразила цілі на півострові Камчатка, на відстані майже 6000 км (3700 миль).

Випробування «Сармата», які розроблялися роками, не здивували Захід, але припали на момент крайньої геополітичної напруги. Росія ще має захопити великі міста з тих пір, як 24 лютого вона відправила в Україну десятки тисяч військовослужбовців.

«Новий комплекс має високі тактико-технічні характеристики і здатний долати всі сучасні засоби протиракетної оборони. Аналогів у світі немає і ще довго не буде”, – сказав Путін.

«Ця воістину унікальна зброя зміцнить бойовий потенціал наших збройних сил, надійно забезпечить безпеку Росії від зовнішніх загроз і дасть їжу для роздумів тим, хто в запалі розлюченої агресивної риторики спробує загрожувати нашій країні».

Оголосивши про вторгнення вісім тижнів тому, Путін різко згадав російські ядерні сили і попередив Захід, що будь-яка спроба стати на шляху «приведе до таких наслідків, з якими ви ніколи не стикалися у своїй історії».

Через кілька днів він наказав привести російські ядерні сили в стан підвищеної бойової готовності. “Перспектива ядерного конфлікту, колись немислима, тепер знову стала можливою”, – заявив минулого місяця Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Міноборони Росії заявило в середу, що «Сармат» обстріляли з шахтної пускової установки о 15:12 за московським часом.

Постачання нової ракети ядерним силам Росії розпочнуться восени цього року після завершення випробувань, повідомив у середу ТАРС голова Роскосмосу Дмитро Рогозін.

Джек Уотлінг із аналітичного центру Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні сказав, що менш ніж за три тижні до щорічного параду на честь Дня Перемоги, на якому Росія демонструє свою нову зброю, тут був присутній елемент позування та символізму.

Індія. Видання «the pioneer» «Путін каже, що Маріуполь «звільнили», Україна глузує з претензії на перемогу».

Кувейт. «Kuwait Times» Путін заявив про «визволення» зруйнованого Маріуполя

Росія заборонила в’їзд віце-президенту США Цукербергу 27 видатних американців

США

«The New York Times». Підпис під фото: «Пасажири прибули до Запоріжжя, Україна, у четвер після того, як втекли з Маріуполя та проїхали всю ніч через контрольовану Росією територію».

Колонка справа: «Путін проголошує падіння Маріуполя»

  • ПОКИ БОРОТЬБА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ
  • Він скасовує атаку на сталеливарний завод, де українці відмовляються здаватися

Ще два заголовки на першій шпальти:

  • «США вважають наступний місяць війни вирішальним і посилають більше допомоги».

«Потоплення корабля становить загрозу московському пропагандистському бліцу».

Видання «Chicago Tribune». БАЙДЕН НАПРАВИТЬ 1,3 МЛРД ДОЛАРІВ НА ДОПОМОГУ

Тяжке озброєння в дорозі;

Конгрес, щоб отримати додатковий запит

У четвер президент Джо Байден пообіцяв додатково виділити 1,3 мільярда доларів на нову зброю та економічну допомогу, щоб допомогти Україні в її потужній, але дедалі складнішій боротьбі проти російського вторгнення, і він пообіцяв домагатися значно більшого.

За словами Байдена, останню військову допомогу буде відправлено «безпосередньо на передову свободу». “(Володимир) Путін робить ставку на те, що ми втратимо інтерес”, – сказав Байден. Російський президент робить ставку на те, що «західна єдність упаде… і ми ще раз доведемо, що він помилявся».

Новий пакет включає 800 мільйонів доларів військової допомоги для такої необхідної важкої артилерії, 144 000 одиниць боєприпасів і безпілотників для боїв, що загострюються в Донбасі на сході України. Він заснований приблизно на 2,6 мільярда доларів військової допомоги, яку раніше схвалив Байден.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції