Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 04 травня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 04 травня

Головні теми: Європу потрібно перебудувати, Путін ії об’єднав.
В Ірландії засуджує ядерний репортаж російського телебачення. У промисловості Люксембургу помітна відсутність російської сировини. Швейцарія готується до візиту Зеленського у липні. Заява Лаврова визвала гнів Президента Ізраїлю. Захід теж має ядерну зброю, а послу України у Німеччині потрібно вибачитись перед канцлером.

Британія

“Daily Telegraph” вийшла с заголовком та цитатою з виступу Бориса Джонсона: «Україна переможе Україна буде вільною»

 

Європа

Австрія. Газета «KURIER» вийшла з заголовком-анонсом: Інтерв’ю з Тоні Блером: “Путін об’єднав Європу”. Колишній прем’єр-міністр Великобританії про війну глави Кремля та її наслідки

Головний матеріал: «Ціни на електроенергію залишаться високими протягом багатьох років після війни». Допоможе лише швидке розширення альтернативної енергетики

Газета: «Salzburger Nachrichten». «Промисловість хоче знати, що політика робить у надзвичайній ситуації з енергією»

У понеділок Австрія погодилася підтримати загальноєвропейське ембарго на російську нафту. Наступного дня президент Торгової палати Харальд Марер різко розкритикував уряд.

Але він не заперечує проти нафтового ембарго, яке має бути ухвалене як політичне рішення. Проте Марер вважає неприйнятним, що уряд не надав жодної інформації про те, що станеться, якщо постачання російського газу до Австрії припиниться.

Є лише розпливчасті натяки від міністра енергетики Леонори Гевесслер. Інформації, що тоді будуть обмеження для оптових споживачів, було недостатньо, сотні компаній постраждали від зупинки доставки. Однак, на відміну від Німеччини, бізнес не займається безпековим питанням енергопостачання. Також немає розуміння про те, як Австрія має намір замінити російський газ у середньостроковій перспективі.

Наприклад, Австрія могла б взяти участь у будівництві нових терміналів для зрідженого газу або спробувати забезпечити пропускну здатність існуючих терміналів у верхній частині Адріатичного моря. Коли йдеться про розширення виробництва електроенергії, неясно, які додаткові потужності мають бути доступні і де.

Кожна економічна санкція створює штучне вузьке місце у поставках і, таким чином, збільшує витрати та ціни.

Глава палати вважає, що реакція на зростання інфляції має бути швидкою та максимально небюрократичною. «Наразі гарний час, щоб щось зробити з «холодною» прогресією, і зробити це швидко». Гарним способом полегшити цей тягар також були б бонуси у розмірі до 3000 євро, які компанії могли б виплачувати працівникам без податків

Данія. «POLITIKEN» – підпис під фото: Підпис під фото: “Три миті війни президента Володимира Зеленського. Нагорі за тиждень до російського вторгнення під час візиту українських військ до Донбасу. що він не був ні мертвим, ні наляканим. Внизу — прес-конференція на одній зі станцій київського метро тиждень тому».

Колонка головного редактора: «Зеленського називають першим у світі інавгураційним президентом»

Ми думаємо, що знаємо про нього все чи майже все.

Ми постійно бачимо його на екрані, чуємо його неодноразові прохання про фінансову допомогу та більшу кількість зброї для боротьби з росіянами.

Ми знаємо, що колись він був коміком, а зараз президент України. Що він обличчя війни. Ось що ми знаємо зараз про Володимира Зеленського, котрий сьогодні звертається через великий екран до данського народу.

Володимир Зеленський врешті-решт бовтається у нас на шиї? Набридло бачити, як він сидить у київському бункері у зеленій військовій футболці та з чорними смужками під очима? Чи можемо ми більше не слухати його? Чи не набридло нам, що він продовжує тикати в наше нечисте сумління?

Президент України сам відчуває, що кордону ось-ось буде досягнуто.

«За межами України, — сказав нещодавно Зеленський одному з численних журналістів, які відвідали його давно створений штаб, — люди стежать за цією війною у Instagram, у соціальних мережах. Коли їм це набридає, вони прокручують сторінку». Такою є людська природа. Він це добре знає. Є межа тому, скільки ми можемо винести, слухаючи про всі ці жахіття. Ми заплющуємо очі. – Багато крові. Це дуже багато емоцій», – сказав Зеленський журналісту, у даному випадку з американського журналу Time. Президент відчуває, що після більш ніж двомісячної війни увага всього світу може послабитись. І це лякає його майже так само, як і російські бомби.

Вночі Зеленський лежить, звиваючись і повертаючись на дивані в бункері, і перегортає свій мобільний, щоб розуміти хід війни. Чи добре він справляється?

Колонка справа: «Світло для України»

Підтримайте Україну. Приходьте та послухайте виступ Зеленського сьогодні ввечері.

«Це, Лондон, – гласило потріскуюче радіо з приймача: «Сьогодні ввечері, як 77 років тому, усім данцям прозвучить послання про звільнення. Данія знову набула волі після п’яти проклятих років німецької окупації під час світової війни, що забрала мільйони життів і залишила Європу в руїнах.

Сьогодні над Данією пролунає новий історичний меседж, коли Президент України Володимир Зеленський звернеться безпосередньо до данського народу. У розпал путінської варварської війни проти українського народу Зеленський вийде зі свого таємного житла десь у Києві, щоб адресувати своє послання безпосередньо нам. Ви можете переглянути виступ на Rådhuspladsen у Копенгагені або Bispetorv в Орхусі сьогодні ввечері о 20.45.

Але Зеленський говорить не з нами, данцями, самотужки. Український народ також дивиться. Захід транслюється у прямому ефірі на українському телебаченні, щоб наші українські сестри та брати могли відчути нашу підтримку у боротьбі, яку вони героїчно ведуть.

Ми потрібні УКРАЇНІ. Нам потрібна Україна. Їм потрібно бачити і відчувати, що ми повністю підтримуємо їхню боротьбу. Вони нам потрібні для боротьби. Їхня боротьба — це і наша боротьба за свободу, самовизначення та демократію.

Заповнені місця з палаючими смолоскипами та колективний спів у сутінках у двох найбільших містах Данії стануть найкрасивішим знаком нашої солідарності з Україною.

Саме тому прем’єр-міністр Метте Фредеріксен (погодилася виступити на Ратушній площі в Копенгагені, а міністр закордонних справ Єппе Кофод виступить на Біспеторві в Орхусі.

Увечері 4 травня звістка про звільнення нарешті пролунала над Данією, бо союзні народи об’єдналися у боротьбі проти гітлерівської нацистської Німеччини. Після величезних жертв нацизм та фашизм були переможені. Сьогодні Захід та демократії всього світу разом підтримують боротьбу України. Поділ, який, на думку Путіна, він міг створити, навпаки, об’єднав Захід у боротьбі проти гноблення та тиранії. Це солідарність, яку ви можете продемонструвати сьогодні ввечері.

На жаль, Україна досі не звільнена від путінської навали. Хоробрі українці борються кожного божого дня, кожної божої години, внаслідок чого виникають незбагненні людські жертви.

Ми не можемо зупинити війну, але ми можемо показати свою підтримку, масово запалюючи смолоскип свободи, щоб українці почули наше звернення до них у наш історичний вечір: Ось Копенгаген та Орхус: Ми тут!

Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» пише на першій шпальті.

Репортаж з фронту: Артилерія та танки домінують на полі бою на Донбасі. Це дає росіянам перевагу.

Литва. «Klaipeda» – «На тлі війни учасники маршу змінюють свою стратегію»

Війна в Україні, здавалося, погасила ентузіазм колишніх антивакцинаторів. Рішення уряду про зняття надзвичайного стану, певне, позбавило їх хліба насущного.

Можливо, це оманливе враження, коли після світу настає буря, а звірства агресорів в Україні надихають нові марші. Інтерв’ю з Клайпедою – експертом із пропаганди та гібридної агресії. Ні, учасники маршу не зникли. Швидше – змінив стиль діяльності. Процес агітації видається децентралізованим і перенесеним із великих міст, де він більш помітний.

Підпис під фото: Експерт зазначає, що рух «Сімейний марш» та його керівники навчаються.

Колонка праворуч: “Литовці продовжують купувати нафту”

Війна в Україні продовжує впливати на активізацію закупівлі продуктів харчування. З початком цієї війни сіль стала майже дефіцитним товаром, а через місяць її місце зайняли оцет і масло. Незважаючи на те, що закупівлі багатьох товарів стабілізувалися, нафти, як і раніше, приділяється особлива увага.

Проте, за словами представників магазинів, панікувати точно не варто, тому що полиці, що пустують, скоро заповняться.

Люксембург. «Luxemburger Wort» – «Більше, ніж просто нафта та газ. У промисловості Люксембургу помітна відсутність російської сировини»

Торгівля Люксембургу з Росією корегується добре. Тим не менш, деякі галузі та компанії залежали від постачання з путінської імперії певної сировини. Окремі породи дерева, бітум та окремі деталі для будівельних машин — список недоліків галузі внаслідок війни в Україні виходить далеко за межі нафти та газу. Замінники більшості цих видів сировини можна знайти на світовому ринку. Проблема: альтернативи дороги, а відповідні ланцюжки поставок ще належить налагодити. Наприклад, Cimalux від Esch/Alzette очікує, що ціни на кам’яне вугілля, необхідне для виробництва цементу, до кінця року зростуть вчетверо. Це впливає на компанії в ситуації, коли вони вже борються із надзвичайно високими цінами на матеріали та енергію на третьому році пандемії корони. Однак у той час як для більшості інших видів сировини можна знайти замінники, багатьом компаніям доводиться стикатися з раніше неймовірною можливістю: можливим заміщення газу у разі ембарго.

Підпис під фото: Від деревини до бітуму – промисловим компаніям Люксембургу тепер доводиться шукати замінники деяких сировинних матеріалів, які раніше надходили з Росії чи України

Ірландія. «Irish Examiner» – «Мартін засуджує ядерний репортаж російського телебачення».

Прем’єр-міністр Майкл Мартін звинуватив Росію у «дуже зловісних» та «страшних» репортажах з російського державного телебачення, що імітують руйнівну ядерну атаку на Ірландію та Великобританію.

Він сказав, що «мають бути вибачення» за повідомлення, які показали, що Ірландія та Великобританія були затоплені підводним вибухом біля берегів Донегалу.

Пан Мартін сказав, що ці повідомлення були «дуже зловісною тактикою залякування з боку Російської Федерації».

Проте він додав, що не думає, що вони залякали когось. “Я думаю, що це відображає мислення, яке викликає занепокоєння і не відповідає реальності, і я думаю, що повинні бути вибачені”, – сказав він.

На запитання, кому слід вибачатися — телекомпанії чи російському послу в Ірландії, пан Мартін відповів:”Той, хто спровокував це”.

Учора ввечері міністр закордонних справ Саймон Ковені написав у Твіттері з цього приводу: «На російському державному телебаченні було багато зрозумілих коментарів щодо цього треш-відео. «Давайте не відволікатимемося від реальних звірств, що здійснюються російськими військами в #Україні, подібною дезінформацією. #StandWithUkraine#».

Посольство Росії в Дубліні заявило у понеділок Irish Examiner: «Погляди та презентації у телешоу належать редакції. «Офіційна позиція Росії завжди полягала в тому, що в ядерній війні не може бути переможців і що вона ніколи не повинна бути розв’язана, що ще раз підтверджено у спільній заяві лідерів п’яти ядерних держав про запобігання ядерній війні та недопущення гонки озброєнь, опубліковано 3 січня 2022 року».

Представник міністерства закордонних справ заявив: «Не може бути виправдання щодо загрози застосування ядерної зброї. Ірландія продовжує закликати до максимальної стриманості, деескалації та відмови від будь-якої ядерної риторики.

Газета «The Irish Time» – »«Російські війська вбили 10 робітників під час обстрілу заводу на Донбасі»

Російські сили вбили 10 робітників під час обстрілу заводу у східноукраїнському регіоні Донбасу, заявив учора Київ, коли Москва почала великий наступ з метою захоплення сталеливарного заводу «Азовсталь» у Маріуполі.

Десятки мирних жителів, які були евакуйовані з об’єкта в портовому місті, вчора опинилися в безпеці, а мер Маріуполя Вадим Бойченко, який виїхав під час двомісячної облоги, сказав, що близько 200 мирних жителів залишилися в «Азовсталі» разом із невідомою кількістю українців.

Він звинуватив російські війська у «депортації» майже 40 000 жителів Маріуполя до Росії замість того, щоб дозволити їм виїхати до підконтрольних Україні районів.

Павло Кириленко, губернатор Донецької області, яка зараз в основному належить Росії, заявив, що щонайменше 10 людей загинули та 15 отримали поранення в результаті обстрілу російської артилерії по величезному коксохімічному заводі в прифронтовому місті Авдіївка.

«Росіяни точно знали, куди вдарити – робітники щойно закінчили зміну і чекали автобуса», – написав він у Twitter.

У Маріуполі, що на узбережжі Азовського моря Донецької області, український офіцер із «Азовсталю» повідомив, що Росія здійснила «потужний штурм» заводу «за підтримки бронетехніки, танків, спроби висадки на катери та великої кількості піхоти». Капітан полку «Азов» Святослав Паламар сказав: «Ми закликаємо до негайних дій щодо евакуації мирного населення з території заводу та безпечного транспортування їх на підконтрольну Україні територію».

Польша. «Gazeta Wyborcza». Також пише про евакуацію з Маріуполя.

Румунія. «Informatia Zilei» – «Путін пролетів над Москвою на ядерному літаку під назвою «Апокаліпсис». Дев’ятого травня він хоче оголосити остаточну перемогу Росії у війні з Україною

Дев’ятого травня президент Російської Федерації Володимир Путін може зробити важливу заяву про війну з Україною. Може послідувати повна мобілізація російських резервних сил.

У вівторок, 3 травня, був 69-й день війни в Україні, день, коли Європейський Союз підготувався до санкцій проти російської нафти після того, як Німеччина змінила свою позицію.

Папа Римський Франциск запропонував поїхати до Москви, щоб поговорити з Володимиром Путіним, але поки не отримав відповіді.

Президент Володимир Зеленський заявив, що може прийняти нейтралітет після звільнення всієї території України, включаючи Крим.

Володимир Путін може офіційно оголосити війну Україні 9 травня, у День Перемоги. За словами американських і західних чиновників, таке рішення дозволить повністю розгорнути резервні сили Росії, повідомляє CNN.

Підпис під фото: «Літак, який не має вікон, дозволить кремлівському режиму пережити атомну катастрофу».

Італія. «La Stampa» – “Доктрина Драги для Європи” – основний заголовок. «У Брюсселі є італійська пропозиція щодо кризи»

Путін – Макрону: «Досить постачати зброю»

“Європу потрібно перебудувати” – головний заголовок La Repubblica.

«Перм’єр Італії Драги в Європарламенті: «Нам потрібний прагматичний федералізм, від економіки до енергетики та безпеки».

Україна, мирні жителі, які евакуйовані з маріупольського заводу кажуть: «Ми вийшли хворими».

«Путін 2 години розмовляв телефоном з Макроном»

Швеція. «Expressen», вийшла с заголовками на фото: «BILDT: ПУТІН ПРОГРАЄ

Бергман. Ліндгрен. Кампрад: У РОСІЇ ШВЕДСЬКІ ІКОНИ ПРИЗНАЧАЮТЬСЯ НАЦИСТСЬКИМИ

Швейцарія. «Tages-Anzeiger». Заголовок: «Швейцарія готується до візиту Зеленського до Лугани»

На конференцію по Україні, Президент Іньяціо Кассіс очікує в липні численних глав держав, зокрема президента України, якому загрожує Росія, очікують також прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. Вимоги безпеки величезні

Конференцію було заплановано до того, як Росія напала на Україну. Програма складалася для обговорення реформ в Україні. Війна змінила все. Проте, захід у Лугано має відбутися як донорська та конструкційна конференція. Очікується західні глави урядів, такі як британський Борис Джонсон або французький Еммануель Макрон, а також Володимир Зеленський. Президент України має виступити на відкритті 4 липня разом із федеральним президентом Ігнаціо Кассісом. Чи приїде український президент, залежить від розвитку подій на той час і, ймовірно, буде вирішено лише в останню хвилину.

Проте спецслужби готуються забезпечити безпеку Зеленського. Влада в Берні та Тичино планує захід, що вимагає заходів безпеки, як жодна інша конференція, кажуть люди, які беруть участь у секретному плануванні. Росія тримає Зеленського на прицілі. У Лугані він може стати мішенню.

Тим часом Росія розпочала повномасштабну атаку на останній оплот українських бойовиків у Маріуполі

Німеччина. Газета «FAZ». – «Підпис під фото: Фрідріх Мерц у вівторок у київському передмісті Ірпінь. Поруч із ним депутат Бундестагу від ХДС Родріх Кізеветтер.

Головний матеріал: «Мерц в Україні: Ми дамо вам усе, що зможемо»

  • Зустріч із Зеленським
  • Мельник ображає Шольца як «ображену ліверну ковбасу»

Голова ХДС Фрідріх Мерц запевнив Україну у повній підтримці Німеччини під час візиту до Києва у вівторок. «Ми дамо вам усе, що можемо і що доречно, і військове, і цивільне», — пообіцяв Мерц меру київського передмістя Ірпінь, де у березні було зупинено наступ росіян на українську столицю.

Мерцю показали руйнування, завдані російськими бомбардуваннями житлових районів. Потім він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, колишнім президентом Петром Порошенком та мером Києва Віталієм Кличком у Києві.

Мерц — найвищий німецький політик, який відвідав Україну з початку війни. Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) досі утримувався від відвідування країни після того, як у середині березня уряд України не запросив федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра через його колишню політику щодо Росії. Посол України у Берліні Андрій Мельник заявив у вівторок із посиланням на Шольца: «Грати в ображену ліверну ковбасу звучить не дуже по-державному». дитячий садок”.

Голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП) заявила: «Можливо, шановний пане Мельник, ви просто вибачитеся перед президентом, а потім ввічливо запросіть канцлера прийти».

Колонка праворуч: “Повага до Німеччини”

Що було б, якби Володимир Зеленський був не у Києві, а в Берліні й відповідав за німецький народ? Він безперечно «виступив би» на публіці набагато краще, ніж Олаф Шольц. Але що б він сказав, якби глава держави його країни був запрошений із візитом солідарності президентом країни, яка потребує допомоги? А якщо посол цієї держави регулярно ображав не лише його? Чіткі слова для цього знайде не лише Зеленський. Так само, як і пізно, Олаф Шольц.

Федеральний президент Штайнмаєр представляє Німеччину за кордоном. Він також є представником фальшивої російської політики, збитки від якої можна побачити сьогодні. Але крім того, що Штайнмайєр визнав помилки: перед агресивною війною Росії він не залишає сумнівів у тому, що Німеччина на стороні України. Можна сперечатися про зволікання та глюки. Але нема чого відкрито ображати центральну владу Європи, яка підтримує Україну та її (біженців) громадян зброєю, мільярдами євро та тисячами помічників. Чого не скажеш проти змін Зеленського, який настільки вражаюче виступив перед європейськими парламентами. Але це відповідає формі. І держава продовжує культивувати певні форми навіть у конфлікті.

Цю форму ламає посол України у Німеччині. Посол не полегшує становище своєї батьківщини, якій загрожує небезпека, особистою зневагою до державних діячів приймаючої країни, чию серйозну відданість Україні не можна заперечувати. Він повинен знати, що є й дуже власні німецькі інтереси, яким насамперед віддані Шольц та Штайнмайєр. Не дивно, що деякі ЗМІ схиляються перед “послом заворушень”. Але повага до думки інших та порядність у поводженні один з одним є частиною наших основних цінностей, які мають бути забезпечені разом.

Нижня колонка праворуч: “Захід теж має ядерну зброю”

До загроз Путіна слід ставитися серйозно. Але стримування не застаріло.

Ядерні загрози з Москви справили враження на Захід. Президент Байден назвав риторику Путіна “безвідповідальною”; американський уряд навіть відклав випробування ракети, щоб не дратувати Росію у цій галузі. Канцлер Німеччини проголосив програму своїх дій запобігання ядерній війні.

Враховуючи руйнівний потенціал цієї зброї, безумовно, розумно не ставитись легковажно до коментарів Путіна. Проте справа складна. Як це часто буває в житті, страх тут не найкращий порадник.

У публічних дебатах Шольц та інші проводять пряму лінію від західного постачання зброї до можливості російських ядерних ударів.

Це не приховує той факт, що Захід також має високоефективні ядерні арсенали. У НАТО входять три ядерні держави та п’ять інших держав, які беруть участь у ядерній обороні альянсу шляхом обміну ядерними матеріалами, включаючи Німеччину. Якщо Путін серйозно задумає завдати ядерної зброї одному або декільком членам НАТО, він ризикує повністю знищити Росію.

Газета «Der Tagesspiegel». –«Путін дасть наказ про загальну мобілізацію?»

Спецслужби побоюються масової ескалації війни в Україні

Лідер ХДС Мерц зустрівся з президентом Зеленським у Києві

Ізраїль

Ізраїль. Газета «HAARETZ». – «Коментарі Лаврова свідчать про рух Росії в бік Ірану»

Головний матеріал: «Герцог: “Лавров повинен відмовитися від антисемітської брехні”

В інтерв’ю газеті, присвяченому Дню незалежності, президент переходить у наступ.

Президент Ісаак Герцог був вражений заявою, зробленою цього тижня міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, у тому числі заявою про те, що «навіть Гітлер мав єврейську кров». У своїй першій відповіді Герцог ясно дав зрозуміти, що очікує, що Лавров відмовиться від своїх слів і вибачиться.

“Правда в тому, що я читав їх кілька разів”, – розповів він у вівторок. «Спочатку я не міг повірити, що їх сказав міністр закордонних справ Росії. Вони викликали в мене гнів та огиду. У тиждень, коли ми згадуємо Голокост, з усіх тижнів міністр закордонних справ Росії Лавров вважає за краще поширювати брехню, жахливу брехню, від якої пахне антисемітизмом. Я чекаю, що він відмовиться від своїх слів і вибачиться».

Хоча Герцог не вважає, що зауваження Лаврова зашкодять двостороннім відносинам, вони загрожують затьмарити їх. “Необхідно і правильно, щоб він виправив ці зауваження”, – додав Герцог, зазначивши вирішальний внесок Червоної Армії у розгром нацистів.

Видання «TheJerusalemPost»

Заголовок: «Ізраїль посилить військову та цивільну допомогу Україні

Збільшення буде «істотним кроком», але наступальна зброя посилатися не буде

Азія

Індія. «TheIndianExpress» – «Продовжити переговори і оголосити перемир’я в Україні

Прем’єр міністри Індіі Нарендра Моді у вівторок закликав до негайного припинення вогню в Україні на тлі закликів свого датського колеги Метте Фредеріксена використати свій вплив, щоб чинити тиск на президента Росії Володимира Путіна з метою припинення безглуздої війни.

«Ми закликали до негайного припинення вогню в Україні та початку діалогу та дипломатії для вирішення проблеми», — сказав Моді після двосторонніх переговорів у резиденції Фредеріксена в Марінборзі неподалік Копенгагена.

«Данія засуджує війну Росії проти України. сцени у Бучі були жахливі. Ми хочемо, щоб Путін закінчив війну, і хотіли б, щоб Індія, щоб вплинути на Росію в цьому обговоренні», — сказав Фредерікесен.

Як особливий жест поваги –  Фредерікезен відправився в аеропорт зустрічати Моді, який прибув з Німеччини. Два прем’єр-міністри вперше зустрілися в Нью-Делі у жовтні минулого року. вони також мали віртуальний саміт у 2020 році, після якого вони вступили до Зеленого стратегічного партнерства.

Моді сказав, що в даний час в Індії працює понад 200 данських компаній у різних секторах, таких як вітроенергетика, охорона здоров’я, порти, судноплавство та консалтинг. Він додав, що для данських компаній та пенсійних фондів існує безліч інвестиційних можливостей у секторі інфраструктури та зеленої промисловості Індії.

Китай. «CNINA DAILY»

«ЄС має намір поступово відмовитися від закупівель російської нафти2

Європейський Союз рухається до поступової відмови від імпорту нафти з Росії до кінця цього року після того, як Німеччина передумала, але попередила про серйозний удар по економіці ЄС.

Цей крок було зроблено після ухваленого минулого місяця рішення ЄС щодо заборони імпорту російського вугілля із серпня.Віце-канцлер Німеччини та міністр економіки Роберт Хабек заявив у понеділок, що Німеччина зможе впоратися, якщо постачання російської нафти буде припинено через ембарго або рішення Москви перекрити кран.

Коментар Хабека, зроблений перед зустріччю міністрів енергетики ЄС у понеділок у Брюсселі, ознаменував серйозне зрушення у позиції уряду Німеччини. Раніше німецькі лідери виступали проти цієї ідеї та заявляли, що заборона на російські нафту та газ викличе економічний спад, масове безробіття та бідність у країні. Німеччина є найбільшим імпортером російської нафти, газу та вугілля в ЄС, за які торік вона заплатила понад 40 мільярдів євро (42 мільярди доларів).

Її ставлення змінилося після того, як Європейська комісія вказала, що вона не наполягає на негайній повній забороні, а скоріше на поетапній відмові до кінця року, щоб зняти занепокоєння Німеччини та звести до мінімуму негативний вплив на світові ринки нафти.

Міністри енергетики також обговорили у понеділок шостий пакет санкцій ЄС щодо Росії, який розробляє Європейська комісія. Посли країн-членів ЄС, які зібралися в середу, повинні будуть одноголосно схвалити будь-який план, щоб він набув чинності.

Очікується, що Європейська комісія опублікує наприкінці цього місяця плани щодо ліквідації залежності ЄС від російських копалин палива до 2027 року, включаючи розширення сектора відновлюваних джерел енергії.

Висловивши готовність Німеччини перейти до припинення постачання російської нафти, Хабек попередив про підвищення цін на енергоносії для споживачів ЄС та удар по економіці ЄС.

США

Газета «NYT» – «Сльози, їжа та сонце після тижнів під землею»

Евакуйовані металургійного заводу зараз знаходять безпеку

Підпис під фото: «Анна та її 6-місячний син із другом після того, як у вівторок прибули до Запоріжжя, Україна.

«WP». Колонка: «Кремлівські збори магнатів, багатих за кордоном

Активи багатьох, хто зустрічався з Путіним у день вторгнення, показують, як олігархи стали покладатися на офшорні домовленості.

У той день, коли він розпочав вторгнення в Україну, президент Росії Володимир Путін викликав у Кремль групу найбагатших бізнесменів своєї країни. За повідомленнями інформаційних агентств, вторгнення було «вимушеним заходом», сказав Путін групі. Посилаючись на економічні санкції, з якими вони, ймовірно, зіштовхнуться з боку Сполучених Штатів та Європейського Союзу, він додав: «Ми розуміємо світ, у якому живемо».

Кожен із запрошених був стовпом російської економіки. Чотирнадцять вважаються мільярдерами. Їхні компанії представляли ключові галузі економіки країни — нафтогазову, банківську, хімічну. Деякі зустрічалися з Путіним понад два десятиліття.

Проте, незважаючи на їх зв’язки з Путіним і становище у Росії, багато хто з них роками вивозив свої багатства з країни, як показують документи. Згідно з підрахунком Washington Post, заснованим на секретних документах, із 37 учасників більше половини пов’язані безпосередньо або через близьких родичів з офшорними компаніями, які займалися транзакціями на сотні мільйонів доларів, робили фінансові вкладення, видавали кредити та формували сімейні трасти. у парі скарбів, відомих як Документи Пандори та Документи Раю.

Згідно з документами, які раніше були Консорціум журналістів-розслідувачів та поділився з The Post. Записи, використані у цьому підрахунку, охоплюють період із 2007 по 2018 рік.

Переважна більшість офшорних активів серед тих, хто був запрошений Путіним, відображає масштаби (блізко 1 трлн.долларів), в яких бізнесмени, що знаходяться на вершині російської економіки, виводили багатство з країни і стали покладатися на секретні угоди, які ускладнюють відстеження операцій.

Латинская Америка

Уругвай. «El Mundo» – «Путін починає останній штурм, щоб завоювати схід України»

Подготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції