Новини Одеси та Одеської області

Одесит дійшов до ЄСПЛ, щоб скасувати штраф за відсутність маски

Одесит дійшов до ЄСПЛ, щоб скасувати штраф за відсутність маски

Європейський суд з прав людини відхилив позов мешканця Одеської області Олега Маковецького, який хотів опротестувати рішення українського суду про штраф через відсутність захисної маски у супермаркеті.

Рішення ЄСПЛ опубліковано на сайті організації, повідомляє видання “Я та Закон”.

У грудні 2020 року чоловік пішов у супермаркет, де відмовився одягати захисну маску на прохання охорони. Охорона викликала поліцію. Правоохоронці склали щодо чоловіка адміністративний протокол та оштрафували чоловіка на 170 гривень через порушення коронавірусних обмежень.

Олег Маковецький подав до суду, щоб оскаржити законність карантинних обмежень. Проте Суворівський районний суд Одеси відхилив позов і залишив чинним штраф. Суд звернув увагу, що обмеження було введено до того, як чоловіка оштрафували, тому поліцейські діяли законно.

Тоді у жовтні 2021 року Олег Маковецький звернувся до Європейського суду з прав людини, заявивши про порушення двох статей Конвенції про права людини: права на справедливий суд (стаття 6) та заборону покарання без відповідного закону (стаття 7).

“Що стосується статті 6, то, у тлумаченні ЄСПЛ, адміністративні органи, що виписують штрафи, дотримуються Конвенції про права людини, якщо “підлягають подальшому контролю судового органу, який має повну юрисдикцію та надає гарантії”, передбачені статтею, що у цьому випадку і в стосовно статті 7 суд ухвалив, що сума штрафу, накладена на Маковецького, була вкрай малою, а його несплата не могла б призвести до обмеження волі, адже йдеться про адміністративне покарання. Таким чином, ЄСПЛ відхилив заяву Маковецького за обома статтями Конвенції”, – зазначає видання.

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції