Новини Одеси та Одеської області

Нова назва міста Южного: визначилися з основними варіантами для перейменування

Нова назва міста Южного: визначилися з основними варіантами для перейменування

У м. Южному, яке Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендувала перейменувати ще в червні, визначились з основними варіанти перейменування, яких налічується аж тридцять сім. Про це повідомила Южненська міська рада на своїй сторінці у фейсбуці.

Вже кілька засідань відбулося у Южненській міській раді, де було створено спеціальну робочу групу з перейменування міста. До робочої групи дійшло 37 варіантів назв – від кумедних (Джонсон, Рожеве) до чужих географічних (Мадагаскар та Мальдіви). Але робоча група схиляється до шести назв, які є історичними для Южного та мають більше шансів на перемогу:

  • Нова Сичавка;
  • Тилігул;
  • Аджалик;
  • Ольвія;
  • Південне;
  • Аненталь.

южный

На перше засідання робочої групи були винесені всі варіанти, запропоновані для перейменування Южного: Портове, Юний, Анненталь, Південне або Південний, Мальдіви, Мадагаскар, Портофіно, Ріміні, Сардінія, Південноморськ, Сонячне, Надмор‘є, Залужний, Ласкавий або Ласкавий берег, Юго, Южан, Джонсон, Південний берег, Рожеве, Прибережне, Приморськ, Причерноморськ, Берегове, Іліопіль, Чайка, Південноморське, Терзиул, Любомирськ, Володимир, Мирослав, Благодатне, Олімпійськ, Любомир.

І вже на другому засіданні робочої групи, 19 липня 2023 року, розглянули 6 історичних назв, які більш-менш обґрунтовані для нової назви Южного.

Усі варіанти є доволі цікавими та комісія підготувала пояснення до кожного з них.

  1. Аненталь. Назва складається з 2 частин: “Аннен” та “Таль”. “Аннен” – на честь святої Анни, “Таль” означає долину, тобто вся назва перекладається як “Долина святої Анни”, тільки чомусь у самій назві ми вже бачимо 1 букву “н”.

южный

2. Нова Сичавка. Існує легенда, що одним із оновників поселення “Сичавка” був такий собі “Сич”, на честь якого і назвали поселення.

южный

3. Аджалик. Слово має древню турецьку історію і його можна перекласти як “князівство” або “володіння”.

южный

4. Тилігул. Назва походить або від слов’янського варіанта “тил” – задня частина, і “гул” – шум, або від турецького можна перекласти як “буйний” (річка Тилігул у давнину називалася Делігьоль).

южный

5. Ольвія. Назва має давнє грецьке походження і пов’язане із давнім містом, яке знаходилося на території Миколаївської області.

южный

6. “Південне”. В українській мові для позначення південногонапрямку є слово “південь”, відповідно, і назва для міста буде як “Південне”.

южный

Збір пропозицій щодо вибору нової назви для Южного триває до 10 вересня. За цей період буде створено серію презентацій, де назви розглядатимуться за певними критеріями: обґрунтування (без цього назву не розглядати), переклад (якщо воно не є українським), варіанти вимови, звучність назви, унікальність, міжнародний варіант.

Крім цього, у громаді створено новий проєкт «ЄНАзва Южному», де публікуються всі варіанти нових назв міста.

Слід зазначити, що найоригінальнішою назвою для Южного запропонували як “Залужний”, який можна пов’язати як із головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, так і з етимологією назви від 2 слів – місто “за лугом”.

Нагадаємо, які міста та села Одеської області перейменують: оприлюднено значний список.

Фото: Южненська міськрада

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції