Про це на своїй сторінці у Фейсбук розповів співробітник нацпарку, доктор біологічних наук Іван Русєв.
Знайдені фракції нафтопродуктів мають діаметр у п’ять міліметрів.
«Його небагато – десь близько п’ятдесяти грамів, і він нами оперативно зібраний. Мазут був дуже м’який від температури в +28 на піску. Ймовірно, він десь іще є на узбережжях Одеської області, просто не скрізь пляжі обстежують. До того ж, потужні вітри і перенесення піску по пересипу останніми днями, імовірно, прикривають його, і він розсіюється в товщі піску, отруюючи піщані біоценози», – каже науковець.
До теми: Загроза Одеській затоці: чи можна уникнути масштабної шкоди?
Наразі на узбережжі нацпарку мазут візуально не спостерігається, каже Іван Русєв. Але немає й жодних гарантій того, що море знову завтра не викине його на берег, оскільки мільйони дрібних фракцій піднімаються з дна і дрейфують у водах Північно-Західної частини Чорного моря. Морська безодня його викидає або поглинає через харчові ланцюги морської екосистеми.
«Основна частина того мазуту, який міг доплисти до Північно-Західного Причорномор’я з місця аварії 15.12.2024 року, з потеплінням уже розчиняється і «монтується» в харчові ланцюги гідробіонтів морської екосистеми», – зазначає біолог.
Нагадаємо, мазут із затонулих російських танкерів досяг узбережжя Одеської області 24 січня 2025 року. На думку екоактивіста Владислава Балинського, ближче до літа мазут почне спливати і тоді можна буде повною мірою оцінити наслідки екопожежі в Чорному морі.
Читайте також: Одеський еколог розповів, скільки дельфінів убили росіяни