Новини Одеси та Одеської області

На честь кого хочуть перейменувати площу Льва Толстого в Одесі

На честь кого хочуть перейменувати площу Льва Толстого в Одесі

Процес декомунізації в Україні триває кілька років. Багато одеських вулиць, провулків і площ отримали нові назви. На черзі площа Льва Толстого.

А пропонують назвати площу Льва Толстого на честь письменника та значущого діяча єврейської культури Менделя Мойхера-Сфоріма, адже його творчий та життєвий шлях був тісно пов’язаний з Одесою.

Менделе Мойхер-Сфорім зробив великий внесок у розвиток єврейської культури та літератури. Так, свої праці про природу, педагогічні та літературно-критичні праці спочатку писав на івриті – мові деяких єврейських общин та діаспор (зараз – державна мова Ізраїлю, – прим. ред.). А пізніше він перейшов на їдиш – єврейську мову, якою ще на початку ХХ століття говорило 11 млн євреїв по всьому світу. І незабаром Менделе Мойхер-Сфорим стане відомий як основоположник сучасної світської літератури на мові їдиш. Він є одним із творців літературного їдишу.

Менделе Мойхер-Сфорім переїхав жити до Одеси 1881 року. А на початку ХХ століття був завідувачем першої Талмуд-Тори у нашому місті. Толмуд-Тора – це єврейський релігійний навчальний заклад для хлопчиків із малозабезпечених сімей. У Толмуд-Торі їх готували до вступу до вищих релігійних інститутів.

Жив діяч культури у будинку цього ж закладу, який розміщувався на вул. Дігтярній, 14 (будинок не зберігся). Помер письменник в Одесі 1917 року. А через 100 років після смерті письменника, 23 листопада 2017 року, в Одесі на вулиці Спиридонівській, 26 встановили пам’ятну дошку. Тут була нині знищена будівля общинної єврейської школи – Талмуд-Тори.

У мерії повідомляють, що перед остаточним перейменуванням площі Льва Толстого буде проведено консультації з філологами та єврейською громадою щодо коректного формулювання назви.

Раніше ми писали, які вулиці в Одесі уже перейменували й чи потрібно змінювати документи мешканцям, чиї вулиці змінять назви.

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: