Сьогодні, 5 липня, очікується спокійна геомагнітна обстановка з окремими збуреними періодами. Імовірність магнітної бурі становить 5%. Про це повідомляють в Одеській обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН України.
Магнітні бурі — це складні метеорологічні явища, що виникають через певну активність Сонця.
Магнітні бурі можуть призводити до збоїв у роботі зв’язку і впливати на самопочуття літніх людей і метеозалежних. Це може виявлятися у вигляді головного болю, запаморочення, нудоти, болю в суглобах, відчуття втоми та безсоння.
У середньому магнітна буря триває протягом 2-5 днів і складається з трьох фаз:
- початкова фаза, коли сонячний вітер досягає магнітосфери Землі;
- головна фаза, під час якої відбуваються значні зміни у магнітосфері;
- кінцева фаза, коли магнітне поле Землі відновлюється до своїх звичних значень.
Під впливом магнітних бур можуть відбуватися зміни в атмосферному тиску та температурі повітря. Крім того, коли корональна маса сонячного вітру проникає в атмосферу Землі та взаємодіє з молекулами повітря, можуть виникати полярні сяйва.
Що категорично не можна робити під час магнітних бур
Після прочитання попереднього абзацу, впевнені, тепер ви розумієте, що з магнітними бурями та їх впливом на здоров’я та самопочуття людини жарти погані, а тому необхідно дотримуватись рекомендацій, в яких чітко прописано, що заборонено робити метеочутливим людям під час магнітних бур.
- Під час геомагнітних штормів варто уникати роботи з технікою.
- Небажано сідати за кермо, навіть якщо ви не відносите себе до метеочутливих людей.
- По можливості метеопату краще відмовитися від роботи, яка потребує зосередженості та уваги.
- Не використовуйте телефон або комп’ютер занадто часто.
- Не займайтеся фізичною активністю.
Як захиститися від магнітних бур у липні
Щоб захиститися або хоча б легше перенести період сильних магнітних бур, необхідно до них підготуватися.
Фахівці рекомендують знизити фізичну активність, частіше приймати контрастний душ, менше їсти шкідливої їжі, обмежити себе у вживанні алкоголю, більше ж пити свіжого соку та води. А також стежити за своїм емоційним станом, намагатися не нервувати та не стресувати.
Ці прості, на перший погляд, рекомендації допоможуть підготуватися та перенести період магнітних штормів набагато легше.
Поради лікарів:
- Варіть, запікайте, готуйте на пару, спробуйте стати на пару днів сироїдом.
- Віддайте перевагу овочам, зеленим салатам, фруктам та ягодам.
- У дні магнітних бур добре з’їдати по кілька бананів. Вони багаті на калій та активні речовини, що захищають нас від стресу.
- Якщо варите супи, то робіть їх максимально легкими та простими. Для бульйону краще взяти індичку, телятину, курку або взагалі зробити вибір на користь овочевих крем-супів.
- На друге теж вибираємо все максимально дієтичне: нежирне м’ясо (індичка, кролик, курча, перепілка, телятина). Замість макаронів перевагу віддаємо крупам.
- Намагаємося варити, а не смажити.
- Сметану та вершки замінюємо на рослинне молоко.