Про це пише видання «Думська», посилаючись на свої джерела в одеській мерії.
За даними джерел, це звання міськрада присвоїть Шварцману «найближчим часом».
Сам Шварцман підтвердив цю інформацію.
«Для мене велика честь і глибоке хвилювання – бути представленим до звання почесного громадянина Одеси», – поділився емоціями голова регіональної асоціації євреїв.
Почесний громадянин Одеси — найвища форма визнання заслуг перед містом та його мешканцями. Це звання присвоюється за видатні досягнення в різних сферах (культура, наука, мистецтво, благодійність тощо), а також за великий внесок у розвиток Одеси. Звання присвоюється без обмеження строку.
Також Роман Шварцман додав, що це найвища нагорода від міста, де він прожив усе життя після війни і яке стало для нього «джерелом відродження та сили».
«Це – визнання не лише моєї праці, а й усіх, чию пам’ять я намагаюся зберегти. Усіх, хто пройшов через гетто і концтабори. Усіх, хто віддав життя в боротьбі з нацизмом. Усіх, хто сьогодні бореться за незалежність України… Звання «Почесний громадянин Одеси» – це не лише для мене. Це для всіх, хто вижив, хто пам’ятає, хто передає правду далі. Це для Одеси, яка завжди була містом багатонаціональним, вільним і сильним духом. Я вдячний кожному, хто підтримає цю ініціативу. Для мене це – не завершення, а новий обов’язок: ще більше працювати, ще голосніше говорити, ще глибше пам’ятати», – сказав Роман Шварцман.
Читайте також: Одесит Шварцман виступив перед німецькими депутатами: розповів, хто зараз справжні фашисти (відео)
Хто такий Роман Шварцман
Роман Маркович Шварцман народився у 1936 році в місті Бершадь Вінницької області. У віці п’яти років він із родиною опинився в гетто, створеному німецькими окупантами, де провів три з половиною роки.
У 1955 році Шварцман переїхав до Одеси і вступив до ПТУ №2 (спеціальність – «слюсар-збирач»), яке закінчив у 1956 році. Пізніше навчався в Одеському інституті інженерів морського флоту за спеціальністю «інженер-механік». Все життя працював на заводі «Поліграфмаш».
З 2002 року Роман Шварцман очолює Одеську регіональну асоціацію євреїв – колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів. Під його керівництвом був створений Музей Голокосту в Одесі, який відвідали тисячі людей з усього світу.