Новини Одеси та Одеської області

Кабмін спростив перетин кордону для осіб з інвалідністю

Кабмін спростив перетин кордону для осіб з інвалідністю

Кабінет міністрів України спростив процедуру перетину кордону для окремих категорій людей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують. Про це повідомила голова Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Зокрема, згідно з рішенням уряду, люди з інвалідністю І та ІІ груп незалежно від віку мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів: довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; посвідчення, що підтверджують відповідний статус (пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги); довідка отримання пільг особами з інвалідністю, які мають право на пенсію або соціальну допомогу.

– Ми побачили, що зараз під час термінової евакуації люди з інвалідністю стикаються на кордоні з кількома проблемами. Перша – те, що велика кількість чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп віком від 18 до 60 років взагалі не мають військових квитків. А у тих, хто їх має, немає в квитку позначки про непридатність до військової служби, – розповідає Лазебна.

За словами голови Мінсоцу, у мирний час ця категорія громадян просто не мала потреби оформляти квиток або проставляти відмітку про непридатність до військової служби. Зараз із цією проблемою зіткнулися тисячі чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп, зокрема – повністю незрячі, що пересуваються на інвалідних кріслах, милицях.

– Для того щоб не наражати людей на небезпеку і не створювати їм зайвих складнощіві, ми розширили перелік документів, що підтверджують групу інвалідності, які можуть бути підставою для пропуску на кордоні, – повідомила Марина Лазебна.

Крім того, разом з кожним інвалідом І та ІІ груп, які потребують постійної опіки, дозволено перетинати кордон одному з членів його сім’ї першого ступеня спорідненості, який досягнув 18-річного віку. Може супроводжувати людину з інвалідністю і опікун, що не перебуває з нею у спорідненості – також старше 18 років.

Документом, що підтверджує догляд за інвалідом, може стати довідка щодо отримання компенсації (допомоги, надбавки) за догляд.

Людину з інвалідністю, визнаною недієздатною або дієздатною обмежено, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня спорідненості, який досягнув 18-річчя.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: